Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Komedie s ekologickým přesahem dobírající si především ty nejlepší lidské vlastnosti a která mi nejednou provětrala bránici.

Bobule (2008)

Nemůžu si pomoc, ale poetika filmu v kontrastu s jednoduchým humorem kolikrát naroubovaným na známé vtipy na mě zapůsobila kouzelně opojně a vzhledem k hodnocení tady se nebojím a vystřelím rovnou plný počet hvězd.

Nezvratný osud (2000)

Výborná atmosféra bez jasného viníka všeho neštěstí, který má však přesné zásady a profesionální přístup k úkolu zabít všechny, kteří mají být už dávno mrtví. Nebýt funebráka, který zbytečně vše objasnil ve stylu deus ex machina, tak by zůstal prostor i pro domýšlení příčiny všeho toho, co se děje a směr vyprávění příběhu by tak nebyl předem jasně určený.

Křižák v džínách (2006)

Pokud připustím, že toto je především dětský dobrodružný film, pominu nesrovnalosti historické, stejně tak nesrovnalosti v cestování časem a odprostím se od za vlasy přitažených skutečností, které se dějí jen tak pro urychlení děje, pak je to pohodové odreagování, které je napoprvé snesitelné a podruhé už doufám nikdy nebude… tedy pokud nezačnu mládnout, protože, jak se znám, jako mladšímu by se mi to jistě líbilo.

Sedmikrásky (1966)

Film s poselstvím, které mě tak nějak minulo. Obrázky to sice byly hezké, ale co se mi snaží říct, jsem zkrátka nepochopil.

Hanebný pancharti (2009)

V jednom rozhovoru Tarantino tvrdil, že začal filmy točit proto, že v těch, co vídával nebylo to, co si přál. Vždycky chyběl nějaký podstatný detail, který si museli diváci představit, nebo si něco museli domyslet. V Panchartech pak ukázal, že to s tou nápravou filmů myslel vážně. Když řekne, že celuloidový film hoří lépe, než papír, tak to také ukáže a takhle bych mohl pokračovat pěkně dlouho. Pro mě jsou to další skvělé Čtyři pokoje pokoje v exteriérech a na jiné téma.

Brubaker (1980)

Nikdy bych nevěřil, že při záběru na trestance vzdávající hold odcházejícímu řediteli budu mít taky silné pocity. Výborný film, kterému věřím snad úplně všechno a Redford v hlavní roli byla vynikající volba.

Obávaný bojovník (2006)

To se pak západní svět nesmí Číně divit, že je teď tak na koni, když ji tak moc ponižoval na začátku minulého století.

Polibek draka (2001)

Pohodová akční záležitost, se kterou se dá bez problémů strávit vyměřený čas a ještě se příjemně pobavit. Třeba i u závěrečného souboje, kdy mě německé duo protivníků vyloženě rozesmálo.

Pád do tmy (2005)

Klaustrofobní jeskyní horor, kde se atmosféra díky strachu a vývoji postav spolu se střípky poznání tajemství jeskyní neustále stupňuje. Tohle já můžu.