• Krátkometrážní

Selfie (2014) (seriál)

Tři díly stačily, pro mě naprosto nezáživné.

Popelka (2015)

Škoda špičkového obsazení a úžasného vizuálu, i při nejlepší vůli je to pořád přeslazená disneyovská pohádka s tak chápavou, milou, nereálně dokonalou Popelkou, až je to k zblití. Feministku Šafránkové v Hollywoodu asi jen tak netrumfnou. Plusové body za kostýmy.

S láskou, Rosie (2014)

Sympatický film, kterému nejvíc nahání body Lily Collins (nedá se na ni vynadívat) a roztomile britská atmosféra. Bez toho všeho by snímek spadl do lepšího průměru romantických komedií. Za naprostý přešlap pak považuju obsazení Lily do role matky 12letého dítěte, čemuž jde jen horko těžko uvěřit, a sestřih na mikádo to rozhodně nezachrání.

Co by kdyby (2014)

Naprosto nevyužitý herecký potenciál, s takovou hereckou sestavou se dala natočit komedie roku. Jen další ukecané, rádoby hluboce psychologické, nezávislé dráma s rádoby komediálními prvky, které nudí a nudí. Mrhání časem všech zúčastněných i divákova.

The DUFF (2015)

Lepší průměr, nejvíc film táhne nahoru sympatická hlavní hrdinka.

Après le bal (1897)

Fascinující je hlavně to, do jakých tvarů se tehdy i korpulentnější dámy musely vměstnat. I po sundání korzetu je pas smrsklý v tak směšném nepoměru k hranatému zadku, že dáma vypadá jako šťouchaná brambora. Video na youtube

Le Mélomane (1903)

Méliesovy trikové skeče, kde nesmí chybět minimálně jedna vznášející se hlava, patří k mám nejoblíbenějším. Video na youtube

Le Royaume des fées (1903)

Poměrně zdlouhavé, nenarodila jsem se holt do doby, kdy by mě mohlo všechno zde vyobrazené nadchnout vůbec poprvé, a prostinká pohádka, zpracovaná po tisící prvé, mě začne nudit, ať jde o film starý 100 let nebo nejnovější produkci Hollywoodu. Nicméně musím ocenit, jak je film úžasně zpracovaný technicky a výtvarně. Opět jsem se přesvědčila o tom, že Edisonova hyperrealistická produkce se ani zdaleka té Méliesově magické nevyrovná, a koneckonců jsou mi fantastické snímky bližší než depresivní dramata dodnes. Video na youtube

Úkryt (2011)

Obrovské překvapení, jeden z těch povedenějších snímků posledních pár let, o to spíš, že jde o film nezávislý. Těžké rozhodování mezi 4 a 5 hvězdami.