• Romantický

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Všestranně užitečná záležitost- restaurace získá na popularitě, televize na sledovanosti, divák se zabaví a konzument lépe nadlábne. Může se zdát, že se díly pramálo liší- to je dáno faktem, že chyby se zkrátka a dobře opakují. A řeči o tom, že si Zdeněk Pohlreich na kuchařích leští ego jsou naprosto zhovadilé a vyprodukovat je může leda osoba vztahovačná, přesvědčená o vlastní důležitosti a permanentně hlídající reakce všeho a všech v okolí, čiliže osoba takzvaně háklivá. A právě díky takovým přihazuji pátou *, tak!!!

Ženy (2008)

Pravda, žádná pecka, ae oproti očekávání neurazilo a nezhnusilo.

Svatba na bitevním poli (2008)

Scénář děravý, film nedrží pohromadě (mj. i pro značné výkyvy ve výkonech herců), nepřirozené dialogy, přehrávání (kdyby se, kurník, ti protagonisté svými rolemi alespoň bavili, nemuselo to vyznít tak blbě a za vlasy přitaženě). Ale poezii to mělo, tedy místy. Btw "ale zlá fraška prostředí pouze vysávající a zneužívající je k samoúčelnému výsměch životu venkovanů" , jak se tu v jednom hodnocení objevilo, to přece jen nebude. Už proto, že zmiňovaní "venkovani", to není nový živočišný druh, to jsou lidi!!!!!!!!! Stejní, jako my, jen je na ně víc vidět.

Šílená / Krásný (2001)

Čitelné. Ale také dobře zahrané a autenticky působící.

Vybíjená (2004)

Jo jo, konečně pořádná komedie pro nás, intelektuály.

Tajný život včel (2008)

Jednu hvězdičku za Queen Latifah, vyzařovala takovou pohodu a poklid, že si ji zaslouží.

Mladé víno (1986)

Nepobavil, na rozdíl od prvního dílu trilogie ale také nezhnusil.

Zralé víno (1981)

Předchozí Bouřlivé víno byla katastrofa, tohle katastrofa nebyla, tři hvězdičky.

Bouřlivé víno (1976)

Dvě hvězdičky čistě z piety k panu Menšíkovi. Po filmu jsem sáhla na doporučení pamětníků a - je mi líto - bylo to zklamání. Tohle veledílo je oslavou doby - oslavou velkohubou a patetickou a vůbec už netuším, proč tak uřvanou. Záporáci jsou hnusní až do morku svých prohnilých kostí (didaktičtěji už to nešlo; to aby to prostej čék pochopil) a klaďasům jejich role prostě nevěřím, jeden horší, než druhý.