Klub rváčů (1999)

Tato genialita si určitě zaslouží být v žebříčku ještě výš. Fight Club je jeden ze snímků díky kterému se filmy staly mým koníčkem. Tohle se prostě musí vidět.

Drtivý dopad (1998)

Film patří k tomu nejhoršímu co jsem kdy viděl, abych byl upřímný tak jsem to nedokoukal. Vzhledem k rozpočtu a hvězdnému obsazení je to asi největší propadák co znám. V Armageddonu byl alespoň humor a akce, Drtivý Dopad bych klidně hodil ihned po premiéře do dopoledního programu Novy mezi telenovely.

Lesní duch (1981)

Doteď si pamatuju když jsem tenhle horor sledoval v noci tehdy ještě na černobílé televizi přimáčknutý k mamce. Pár týdnů jsem pak neměl klidné spaní. Jo Raimi byl tehdy bůh. Pro mě klasika a asi nejoblíbenější horor vůbec. Věděli jste že: Jako montážista dělal na tomto filmu "nějaký" Joel Coen. Některé poznávací znaky využil ve svých filmech taky Wes Craven a taky hlavní hrdina z filmu Donnie Darko jde do kina na film Evil Dead.

Stopař (1986)

Jo Rutger Hauer je fakt drsný killer. Doporučuju všem, kteří často jezdí stopem. Dávejte si pozor, klidně se to může stát i vám na D1 :). Atmosférou mi to trochu připomíná Spielbergův Duel. Věděli jste že: roli Johna Rydera původně odmítl Sam Elliott, až pak ji přijal Rutger Hauer. Scénarista Eric Red se inspiroval písní od The Doors "Riders on the Storm" a původně měl film trvat 3 hodiny.

Mission: Impossible III (2006)

Nejvíc se mi líbil záporák v podání Philipa Seymoura Hoffmana, i když bylo jasné, že závěrečných titulků se nedožije. Jinak by to ani ve filmech tohoto typu dopadnout nemohlo. Taky mě pobavil Tom Cruise jako Pavel Sobotka mumlající na letišti před odletem do Šanghaje něco jako "ještě jsem tam nebyl, je tam hezky?" M-I-3 je zatím z této série nejpovedenější akčňárna, ale pokud to srovnám s dobrodružstvími Jasona Bournea tak tomu pořád chloupek scházel. 3,5*

Symetrie (2003)

Drama z vězeňského prostředí, které stojí na dobrých hereckých výkonech a výborné atmosférické hudbě. Občas bylo těžké přesně pochopit dialogy, protože jsem film sledoval v originále bez titulků a polský vězeňský žargón ovládám velmi zlehka. Kdo má možnost nechť shlédne.

Naprosto osvětleno (2005)

Zvláštní a pozoruhodný je to snímek. V průběhu sledování jsem balancoval mezi průměrem a 5*. Velmi zlehka mi taky díky hudbě Everything Is Illuminated připomínal Kosturicu, ale k tomu mi zase chyběla větší živelnost. Elijah Wood mi v roli Jonathana nesedl, spíše bych tam uvítal nějakého neznámého herce. Jinak celou dobu jsem si říkal, že už i na Ukraině mají kvalitnější cesty než u nás a pak jsem se dočetl že točili v Čechách. A ještě jedna zajímavost: autor knihy Jonathan Safran Foer na jehož motivy byl tento film natočen se také ve filmu mihnul. Je to ten chlápek co zametá listí na hřbitově. 3,5*

Galaxy Quest (1999)

Moc povedená parodie na sci-fi seriály. Kdybych byl fanda tohoto pro mě málo zajímavého žánru tak by mohlo být hodnocení ještě o něco vyšší. Hlavní hrdinové v čele s Timem Allenem se rolí zhostili dobře. Ke konci mě už ale hodně štvali dementní mimozemšťané. Co se týče vůdce Sarrise (temná strana síly že) tak ten byl o ničem. Jinak bych ještě docela rád viděl některé díly seriálu Galaxy Quest. Z těch ukázek to vypadalo jako něco mezi Star Trekem a Červeným Trpaslíkem.

RRRrrrr !!! (2004)

Opravdu mi to hodně připomínalo francouzský úlet jménem Asterix a Cleopatra a to jsem nevěděl že v tom má prsty stejný režisér. Určitě to není nic nechutného a hodného k okamžitému odsouzení. Je to snímek který neurazí a pobaví pokud jste správně naladěni.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Film, který chtěl těžit z úspěchu Nudy v Brně. Krajčo byl fakt děsný debil, ale on takový vlastně asi být měl. Více než 3* bych dát nemohl, protože jsem se opravdu nudil. Sympatická mi byla Magdalena Borová v roli Ireny Hájíčkové. No ale onanovat v uniformě po dědečkovi před plakátem a při rádoby písničkách Hany Zagorové tak to už fakt né. Morávek s Budařem ať radši příště zkusí něco jiného, protože hrozí že se postupně zahrabou jako mr. Hřebejk.