Hledám Amy (1997)

Trochu netradiční romantická komedie, která je netradiční zejména díky skvělým Smithovským dialogům, ty ale samozřejmě nepřekvapují. Ben Affleck není dobrý herec, to víme všichni, ale tady se opravdu hecnul a jeho role se dají shrnout na ty dobré (Smithovky + Dobrý Will Hunting) a špatné (zbytek). Všechny postavy v Chasing Amy mají svůj prostor ať už menší nebo větší. Nemůžou chybět Jay a Mlčenlivý Bob, sice se objevili krátce, ale opět nezapomenutelně. Ještě bych rád upozornil na závěr... jenže nic neprozradím... tak se koukněte.

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Záhada Blair Witch 2 není špatný horor, ale paradoxně mu ubližuje spojitost s prvním dílem. Pokud by se film jmenoval jinak byl by to ne špatný, průměrný horor. Já jsem prostě čekal víc a něco jiného.

Záhada Blair Witch (1999)

Blair Witch Project si zaslouží vysoké hodnocení už jen proto jaký ohlas zaznamenal. Ze strany produkce to byla prostě dokonalá mystifikace. Snad každý z nás musel alespoň chvilku uvažovat o tom jestli je to film, nebo se to stalo skutečně. Věděli jste že: Natáčení trvalo 8 dnů a aby režisér ještě více rozohnil atmosféru mezi herci dával jim velmi malé příděly jídla. Kvůli realističnosti byly všechny scény improvizace a taky herci si mysleli, že je legenda pravdivá. Natáčelo se hlavně v Rockville (Seneca State Park).

Závada Blair Witch (2000) (TV film) odpad!

Člověk by nevěřil, že se dá natočit tak nepovedená parodie na film, který je k parodovaní jako stvořený. Troufám si tvrdit, že bych natočil zábavnější věc za jedno odpoledne se svými kámoši. Závada Blair Witch se právem umístila mezi 200 nejhorších filmů všech dob tady na CSFD, ale osobně bych ji dopomohl tak do první dvacítky.

Erasmus a spol. (2002)

Scéna, ve které William (Kevin Bishop) stylově zvrací po pařbě a zbytek skupiny zpívá No Woman No Cry je skvělá a role Kevina Bishopa je v L Auberge Espagnole z těch vedlejších pro mě nejvíc sympatická. Film nám odhaluje o čem jsou výměnné studijní pobyty v zahraničí, tzn. o poznání, o zábavě, o bordelu (rozuměj nepořádek) a taky tak trochu o studiu. Sice jsem bohužel nezažil žáden takový pobyt, ale takhle nějak to určitě vypadá.

Zběsilý útěk (2006)

Faaaak. Running Scared mi moc připomínal hru Max Payne. Paulovi Walkerovi sedla role Joeyho Gazelleho perfektně, člověk by ani neuvěřil že je to ten "gej" z Rychle a Zběsile. Karel Roden alias Anzor Yugorsky alias John Wayne byl taky OK. Závěr je trochu přeplácaný, ale rychlé tempo druhé poloviny filmu mi sedělo. Mimo jiné jsem se taky dověděl, že přestřelka nejlíp chutná na ledu.

Klub vyvolených (2002)

Klub Vyvolených ve mě zanechal po závěrečné scéně velmi příjemný dojem. Dalo by se říct, že je to takový realistický Harry Potter bez kouzel a pro dospělé, ovšem život není pohádka...ale to už ze sebe začínám sypat moudra jako se o to pokouší v průběhu celého filmu Kevin Kline.

Žít po svém (2005)

An Unfinished Life nenií žáden převratný film, který by nadchl, ale taky to není průměr. Určitě mě tímhle snímkem Hallström oslovil víc než třeba v Čokoládě nebo Ostrovních zprávách, ovšem Co žere Gilberta Grapea a Pravidla Moštárny tímto nepřekonal a ani se jim nevyrovnal. 3,5*

Generace X (2005)

The Chumscrubber je jeden z mála filmů, které neumím ohodnotit. Při sledování jsem se cítil jako na houpačce. Pokud tvůrci zamýšleli stvořit drama tak se jim to povedlo jen z části, spíš vůbec. Pokud komedi tak je to ta největší šílenost. Opravdu jsem párkrát vybuchl smíchy. Největší uleťák byl každopádně starosta Ebbs v podání Ralpha Fiennese a nejvíc sexy byla bez diskuzí Crystal (Camilla Belle).

Walk the Line (2005)

Před shlédnutím "Walk The Line" jsem o Johnnym Cashovi vlastně nevěděl nic. Hned po shlédnutí jsem si sehnal jeho best offku a určitě ji budu občas vařit. Film byl skvělý taky díky Joaquinovi a Reese, kteří byli bezchybní. Slečnu Witherspoon a její filmy jsem do teď nikdy moc nemusel, ale tady je v roli June Carter velmi dobrá. Nejlepší na tomhle filmu je samozřejmě hudba a ačkoliv je "Walk The Line" film životopisný mám nutkání ho v tomhle směru srovnávat s mým velmi oblíbeným "Bratříčku Kde Jsi". Největší dojem na mě udělala scéna, ve které Cash začne hrát poprvé v nahrávacím studiu svůj song. Prostě se mi líbilo to zachycení momentu zrození nové hvězdy hudební scény.