• Krátkometrážní

Intimní osvětlení (1965)

Přehazování talířku s kuřecím stehýnkem mezi stolovníky a závěrečná scéna s pitím koňaku jsou nezapomenutelným zážitkem, to ano. Ve filmu je ale i několil hlušších pasáží, nicméně především díky postavě dědy v podání mého oblíbence Jana Vostrčila, jej za snímek průměrný označit nemůžu.

Ten chlap je magor! (1989)

V hodnocení se odráží moje neochota uznat, že i film plný krvavého násilí může být dobrý. Kitanův debut jsem si ani trochu, ani na chvíli nepustila k tělu. Míjení...

Děkujeme, že kouříte (2005) odpad!

Krabičku cigaret jsem ke koukání nachystanou měla, chyběla láhev vína na otupění mysli. Asi po dvaceti minutách jsem také zalitovala, že nemám po ruce kulomet. Dlouho mě žádný film nedokázal takto nas..t. Omluva za vytečkovanou vulgárnost. Nemůžu si pomoct.

Dodatek (2002)

Uplácat dva dobré filmy z jednoho těsta (čili jednoho natočeného materiálu) není jen tak jednoduchá záležitost.. Zanussiho chytrý a neotřelý experiment toho budiž důkazem. Myslím, že cokoliv dodávat k filmu Život jako smrtelná choroba přenášená pohlavní cestou bylo zbytečné.

Takže ahoj (1970)

Takže pardon, ale víc než jednu hvězdu si film, při němž jsem radši usnula, abych nemusela poslouchat neuvěřitelně stupidní dialogy, nezaslouží. A dokoukávat to na druhý pokus nebudu. Pochybuju, že závěr byl natočen v jiném duchu než celý film.

Uvnitř tančím (2004)

Za plánované útoční na city jedna hvězda dolů. Ano, i já jsem ronila krokodýlí slzy, přiznávám. Při konečném účtování to ale filmu jednoznačně uškodilo.

BrainStorm (2008) (TV film)

Já k těm zázračným tabletkám BrainStorm "za pětikilo" od začátku přistupovala s nedůvěrou. Nakonec jsem se dobrovolně rozhodla jednu vyzkoušet. Dlouho jsem ji otráveně převalovala v puse, abych ji nakonec vztekle vyplivla do odpadkového koše. Zklamání...Špatný scénář, a tak televizní inscenaci nemohly zachránit ani herecké výkony okoukaných hvězd česko - slovenského filmového nebe (Trojan, Liška, Chýlková, Pauhofová).

O slavnosti a hostech (1966)

Geniální filmový zákusek Jana Němce. Absurdní jsou nejen veškeré slavnosti a oslavy, jichž se účastníme nebo neúčastníme (Evald Schorm byl úchvatný). Nesmyslná byla i pravidla hry, jež museli občané v naší nesvobodné zemi dodržovat dlouhých čtyřicet let. "Překročil čáru! On překročil čáru!"

Rabu mai raifu (2006)

Nu, na jeden film těch coming outů bylo podle mě trochu příliš. Další z řady nepovedených filmů s lesbickou tématikou...Přehnaný. Jen považte: dcera se svěří otci, že je zamilovaná do ženy a obratem se od něj dozví, že on je gay a matka byla lesba. A tak dál...Ach jo!