• Pohádka
  • Rodinný

O ztracené lásce (2002) (seriál)

Tento seriál, ač místy depresivní je pohlazením po duši. To pojetí lásky, která hledá někoho, kdo po ní touží... ta úžasná hudba (chvílemi velmi připomíná Barberovo Adaggio, které tak miluju)... tenhle seriál prostě neřeším a užívám si ho. Snad jen cesta z Krutoslaviny říše zpět je OBČAS přehnaná a natahovaná, ovšem závěr seriálu mě vždycky dostane. Miluji to a kupodivu i manželovi se tento seriál líbí

Andělská tvář (2001)

Spousta lidí považuje tento film za kýč, taky nevím, co na něm vidím, ale v mé filmotéce patří k těm, které si čas občasu ráda pustím. Líbí se mi hudba, kostýmy, výkony některých herců... Kdykoliv se na něj dívám nechápu jak to, že si na sebe nevydělal...

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Moc jsem si přála, aby se Vilma Cibulková dala s Dejdarem zas dohromady. Jejich loučení na letišti většinou obulím :-) Je mi tam líto i Zedníčka a Moniky Haasové... je to celé dost depresivní. Skvělá je hudba Michala Pavlíčka, koupila jsem si soundtrack a čas od času si to doma pouštím...

Hvězda života (1998) (TV film)

Miluju Čtvero ročních období, obdivuju zámek Kačinu a mooooc se mi líbil Filp Blažek i herecký výkon Ondry Vetchého. Jinak je to ale promarněná šance na hezkou pohádku. Nevím, jestli to takhle zpackal režisér nebo střihač, ale ta pohádka měla šanci být hezká až krásná a dopadla neslavně... V mnohém souhlasím s PollyJean

Peřinbaba (1985)

pro mě bez debaty jedna z nejoblíbenějších a nejúžasnějších pohádek i když by mě zajímalo, jestli by tomu tak bylo i bez té hudby Petra Hapky, která tento příběh rozhodně velmi obohatila. A osobně mám moc ráda i závěrečný svatební tanec ústřední dvojice :-)

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

knížku jsem četla snad 30x a film mám jsem už taky viděla hodněkrát, i když k předloze má daleko.

Předeme, předeme zlatou nitku (1981) (TV film)

Bičíková - Navrátil, tak tyhle dva jsem opravdu nikdy moc nemusela... ale Březinová je tu opravdu královna jak z pohádky a druhá * je za Julii Jurištovou

Strach má velké oči (1980) (TV film)

jiná možnost ani není. Já si dám... zabijačkovou u nás zní hodně často (ne, že by jsme jí tak často vařili) :-) už se nemůžu dočkat, až jí (jestli vůbec někdy) vydají na DVD...

Brontosaurus (1979)

Zatímco v ostatních filmech je syn paní režisérky jen jedním v davu, v Brontosaurovi dostal hlavní roli a řekla bych, že dost dobře. Jinak tu nechybí oblíbenci paní režisérky jako např. Dana Vávrová (v obsazení je uvedena i druhá její favoritka Magda Reifová, ale tu si tam fakt nevybavuji) nebo Lukáš Bech, kdo jiný by mohl hrát největšího darebáka víc, než oblíbený "Osvald" Michal Hofbauer :-) a Veronika Jeníková už stihla "dospět" natolik, že zatímco v Jak se točí Rozmarýny hrála jednu z uchazeček na roli malé holky, tady už povýšila na pionýrskou vedoucí :D Velmi sympaticky obsazený a zahraný je i učitelský sbor - Bižule Dany Kolářové, Bobr Zdeňka Svěráka, Bertík Pavla Soukupa i ředitelka Pavla Maršálková a mladé učitelky (teď si vybavuju jen Zlatu Adamovskou, na druhou si nevzpomenu)... A samozřejmě úžasná hudba Petra Hapky!

Blúznenie srdca a rozumu (1997) (TV film)

Slováci jsou na tv inscenace opravdu dobří a je škoda, že se těch slovenských u nás tak málo vysílá. Tato inscenace má pro mě obrovský význam protože jsem byla při jejím natáčení a setkala se tam s řadou skvělých osob (nejen herců)... některé scény se natáčely tolikrát, že jsme je uměli už nazpaměť :-)