Dawsonův svět (1998) (seriál)

Musím se upřímně přiznat, že tenhle seriál mě naprosto rozsekal. Nejenže na seriály ulítávám, ale tenhle je podle mě jeden z nejlepších. I přesto, že děj se poněkud vlekl a pakticky na konci každého dílu se všichni usmířili, pobavilo mě, že se potýkají především s otázkou kdo s kým a proč. :)

Cesta vzhůru (2000) (seriál)

Když pominete naprostou absurditu jejich problémů tak Vám z toho vyleze oddechovka na odpoledne s, v té době, nepříliš známým Haydnem Christensenem ještě za mlada. Zabít čas se u toho dá, ale nijak Vás to nevytrhne.

Dohazovač (2005)

Ničím vyjímečná romantická komedie s nepříliš sympatickým hlavním hrdinou.

Casanova (2005)

Heath Ledger se pro tuhle roli narodil. Nejenže je k nakousnutí, ale i dostatečně vtipný a Charlie Cox skvěle všechno osvěžil. Navíc poněkud neočekávaný konec dost mile překvapí.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Bohužel mně tento film nezaujal, jak by měl. Přiznávám, že seriál nesleduji, takže možná nejsem obeznámena se všemi fakty, ale přesto nemám důvod, hodnotit tento snímek kladně. Námět se mi zdá skvělý, provedeni také a proto ani mě samotné nejde na rozum, proč se mi ten film tak nelíbil. Ale je to tak. Neměl zápal, sled ani akci a to je to, co bych od takovéhoto filmu očekávala především.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Mno newim newim, jasně, Alejandro González Inárritu je super, ale tohle mě nějak nevzalo. Z každý strany slyšim chválu, ale pořád mi to nedochází. Uznávám, že příběh dobrý i propletení bylo slušný, ale pořád si myslím, že propletení v Pulp fiction bylo efektivnější. Zkrátka si myslím, že film je dost přeceňovaný. I tak ale těch 2,5 hodin nelituju. Alespoň jsem si rozšířila obzory.

Alpha Dog (2006)

Dost překvapivý herecký výkon Justina Timberlakea mě dostal. Gangsterká atmosféra ale poněkud zkomírá. Celkově dobrý film, ale žádné terno.

A co když je to pravda? (2005)

Romantická komedie o dívce duchovi a novém nájemníkovi v jejím bytě. I přes poměrně dobrý nápad poněkud nedotažené. Ale pokud si chcete odpočinout a zavzdychat u klasického happyendu tak tohle je dobrá volba. Navíc pár scének stálo za úsměv.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Tuhle pohádku jsem viděla poprvé když mi byli asi čtyři a dotěď na ní nezapomenu. Dle mého názoru jedno z nejlepších zfilmování Asterixe a Obelixe.

88 minut (2007) odpad!

I přesto, že Al Pacina zrovna dvakrát nemusim, uznávám ho jako herce a zaboha sem nemohla pochopit, jak mohl tak klesnou a hrát v něčem takovém. Nejenže děj je přímo trapný, ale celková atmosféra je příšerná. Třikrát sem u tohohle filmu usla než jsem se překonala a dokoukala ho. Naprostá hrůza. Nikdy více.