• Thriller

Monstrum (2022) (seriál)

"Chtěl bych si najít někoho normálního." Tuto větu řekla jedna z obětí.... Dahmer byl nelidská zrůda, s nulovou empatií a nulovým sebevědomím (i proto nedokázal mít s nikým vztah). Evan Peters ho ovšem zahrál naprosto nepochopitelně reálně, až nechápu, jak to mohl psychicky zvládnout.... Hluchoněmého kluka mi bylo líto snad nejvíce... člověk si to dítě vychová, bojí se o něho ve dne v noci a nějaká psychopatická nula - jen tak, z nudy a kvůli svým vlastním úchylným choutkám a vlastní nejistotě, ho prostě jen tak zabije. A ti policajti - CO TO JAKO BYLO???? Sousedka byla skvělá, jen nechápu - jak to mohla vedle tak dlouho vydržet, normální člověk by utíkal pryč...  Jak tu již někdo trefně poznamenal - "šestý díl mi zlomil srdce".... velice výstižné....  Výborná hudba. Všechny díly nekompromisní a náročné.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Výjimečný počin, který rozhodně není pro každého. Nekompromisní, brutální psycho... a ta hudba... atmosféra....

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

"Nestojím o city, chci respekt." Moc nechápu, že jim tolik vražd jen tak projde (i za denního světla), no ale budiž. A ten night club, to se někomu líbí, takové silikonové děvky? Vždyť je na první pohled poznat, že to mají nafouklé a umělé, fujky. Jediná kočka, která tam byla, tak jí ten vypatlaný blb utloukl kvůli ničemu. Někteří jsou fakt agresivní bezmozci, ale Tony je super, není hloupý a má styl. Ty jeho doutníky, domácí župan, úsměv a tak. :-) Jo a je zajímavé, že nepláče kvůli lidem, ale kvůli kachnám a koňovi brečí jako želva. :D

Noční zvířata (2016)

DOKONALOST. Nenacházím slov. Hluboké. Těžké. K přemýšlení. Zajímavé myšlenky. Tom Ford je moje láska. Navždy. (Kniha nic moc, díky za ty změny, Tome. )

Bohemian Rhapsody (2018)

Jako dlouholetá fanynka jsem si film fakt vychutnala a musela jít na něho vícekrát. Opravdu propracovaný do detailu, vtipný, skvěle sestříhaný. Rami Malek naprosto perfektní volba, sice na začátku působil trochu srandovně a zdál se mi až moc hubený, ale jak film běžel, víc a víc se podobal Freddiemu. Zahrál ho skvěle, citlivě. Jednoznačný kandidát na Oscara a jestli ho nedostane, tak jsou Amíci homofobové! Pár detailů: Freddie nosil nagelované vlasy (později, když měl knír) a na vystoupeních se potil.... :-) Čekala jsem nějaký ten sex, prostě vášeň, živočišnost, která z Fredíka sálala skoro na každém kroku. :-) 2 polibky a scéna z gay klubu, no ehm, musím si holt pustit nějaký evropský film k zahnání těchto chutí. :-) S odstupem času ovšem chápu, že to natočili takto přístupné. Btw. - S.B. Cohen by byl naprosto nevhodná volba a z filmu a Freddieho by udělal akorát parodii na entou, tak jsem opravdu vděčná, že Brian & spol. našli Ramiho. Nelíbila se mi scéna ke konci, když pozval svého přítele domů k rodičům na čaj. Pokud vím - rodiče si po celou dobu mysleli, že Jim je jeho zahradník. :D Freddie nepotřeboval svolení. Nikdy a k ničemu.

Superhypochondr (2014)

V lékárně: "Copak máte nového?" "Záleží na tom, co chcete vyléčit." "No, ehm... všechno..." (náš pacient si následně spokojeně odnáší 2 plné tašky léků) --- Scéna z vězení s krysou a broukem neměla chybu! :D

2 $ocky (2011) (seriál)

Já vím, vtípky jsou někdy dost na hraně (jako od mých kolegů v práci :-), ale za krásnou Kat Dennings a její cupcakes dávám hvězdičku navíc. Takového šéfíka chci též! :D A ta uječená Polka mě občas fakt dost štve... Nejlepší díly: 01x01, 02x13, 02x14, 03x02, 03x03, 03x04. ----- Caroline: "Musí být všechno vzrůšo, když jsi gay?" Méďa: " Když není, děláš něco špatně." :D :D :D ----- Sofi:" V Polsku jsem také byla v sektě. Jmenovala se Avon." :D

Mys hrůzy (1991)

"Nedovolím nikomu, aby mě strhnul tak hluboko, že bych ho začal nenávidět."

Freddie Mercury: Příběh (2012)

Freddie byl vždycky svůj... výborný dokument, raritní záběry, bez příkras... a ty rozhovory neměly chybu. :-)