První člověk (2018)

Úvod bol z môjho pohľadu rozpačitý a miestami dosť nudný, ale od polovice je to takmer dokonalý filmový zážitok. Miestami je to príliš hollywoodske, ale vzlet Saturnu V a pristátie Eagle boli natočené perfektne. Škoda toho úvodu, mohol to byť film roka. 80 %

Na ostří nože (1997)

Príjemný a pomerne napínavý film z divočiny s výbornou hudbou a ešte lepšími hercami. Bohužiaľ trpí viacerými logickými nedostatkami, ktoré už pekne zhrnul užívateľ "dobytek" vo svojom komentári. Určite by sa to dalo natočiť aj bez týchto chýb a film by sa stal ešte o úroveň lepším. 75 %

The Corner (2000) (seriál)

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 %

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Čakal som lepšiu drámu zo súdneho prostredia, chcel som si to pozrieť hlavne kvôli získaniu vedomostí z priípadu o ktorom som síce niečo vedel, ale chcel som podrobnosti. Nakoniec som dostal výborný seriál, ktorý som pozrel za 2 dni. Je to výborne natočené, výsledok procesu som poznal a napriek tomu seriál udržal moju pozornosť celý čas s výnimkou 2. dielu, ktorý bol trochu slabší. 80 %

Dej si pozor! (2016)

J*A*S*M to napísal presne, tento film si treba pozrieť naslepo, pretože trailer prezrádza zbytočne mnoho. Ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Levi Miller to zahral na výbornú. Chcelo by to ešte doladiť scenár, povoliť Rkový rating a bolo by to za 5*. V tejto podobe "len" 70 %

Vykázáni (2015) (seriál)

Banished je solídny historický seriál s poctivou výpravou a uveriteľným scenárom. Väčšinu hercov som nepoznal, ale ostal som príjemne prekvapený. Hodnotenie dielov: 4* 3* 4* 4* 4* 3* 5*

Mars (2016) (seriál)

Príjemný seriál s dokumentárnymi vsuvkami zo SpaceX. Príbeh je zaujímavý, formát sa mi zo začiatku nepozdával, ale potom som si zvykol. Tempo je však pomalšie, preto je seriál vhodný hlavne pre fanúšikov kozmonautiky. Hodnotenie dielov: 1. 3*, 2. 3*, 3.-6. 4*

Rozpolcený (2016)

Prvé 2/3 by si zaslúžili zostrihanie do svižnejšieho tempa, niektoré scény mi pripadali úplne zbytočné. McAvoy to zachraňoval a som rád, že som to vydržal. Záver je na 100 %, nebyť nudnejšieho úvodu, tak by to bol ukážkový thriller s temnou atmosférou neistoty. 80 %

Tajné vesmírné nehody (2015) (seriál)

Názov je zavádzajúci, všetky incidenty už boli popísané v iných dokumentoch alebo literatúre. Pridanou hodnotou sú rekonštrukcie a výpovede sovietskych kozmonautov. Pre fanúšikov kozmonautiky je to občas zjednodušené, ale aj tak ide o pekný súhrnnný dokument, ktorý stojí za pozretie. Najlepšie je, že sa venuje aj incidentom z ISS, nie len historickým z čias studenej vojny. 70 %

Hořkých sedmnáct (2016)

Pohodová teenage komédia, ktorú z priemeru vyťahujú najmä hlášky Woody Harrelsona. Každá scéna s ním stála za to. A zaobišlo sa to bez fekálneho humoru, čo je tak trochu prekvapenie, ale pozitívne. 70 %