Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Mal som obavu, či to nebude len opakovanie úžasnej jednotky, ale už prvý diel ma presvedčil, že sa zas bude na čo pozerať. Zábery sú krajšie, zvieratá bližšie a rozlíšenie vyššie.

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Druhá séria pokračuje v štýle prvej, ale pokrýva kratšie časové obdobie a preto dej plynie pomalšie. Napriek tomu si vo väčšine dielov drží napätie a nie je problém pozrieť ju za dva dlhšie večery. Mal som pocit, že tu bolo viac španielskej časti a teda aj viac zo životného výkonu Wagnera. Historická presnosť a dobové fotografie a videá ostali, preto druhú sériu považujem za rovnocennú s prvou. 95 %

Rudý kapitán (2016)

Na úvod musím spomenúť, že som prečítal všetky Dánove knihy a preto som postavy poznal veľmi dobre. Film má výbornú atmosféru a rovnako dobre je zvládnutý aj po technickej stránke. Zo začiatku je vývoj rýchly a ak niekto nečítal knihu, tak sa v tom bude určite strácať, je to nahustené a dôležitá je každá veta. Potom sa to už ustáli a nasleduje kvalitná kriminálka. Rozdiely v deji oproti knihe hodnotím tiež pozitívne, všetko fungovalo veľmi dobre a film obstojí aj samostatne. Ak niekto nečítal knihu, nech počíta s o 1 hveizdičku nižším hodnotením. 90 %

Deadpool (2016)

Dostal som čo som chcel, už od prvých sekúnd Deadpool nasadí vysoké tempo hlášok a výborne natočených akčných scén. Humor je väčšinou nekorektný, ale presne to sme všetci očakávali. Škoda, že v traileroch sa objavilo až príliš veľa hlášok, vo filme je stále dosť ďalších, ale trailery mohli byť skromnejšie. V strede sa tempo na chvíľu spomalí, ale potom sa našťastie vráti a film smeruje k jasnému záveru. 90 % PS: titulky sú dlhé, ale tradične je po nich ešte jedna scéna

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Iñárritu si u mňa napravil reputáciu (po Birdmanovi) - je to výborne natočené, film pôsobí realisticky a surovo, no zároveň sa veľmi dobre pozerá. Po prečítaní zaujímavostí z natáčania je jasné prečo. Takto by sa mali točiť filmy z divočiny. Scenár je dobrý, ako celok všetko výborne funguje a stále sa niečo deje. Napriek stopáži som sa ani chvíľu nenudil. 90 % PS: chcelo by to špeciálnu projekciu v nejakom mrazivom kine aby sme si mohli atmosféru vychutnať ešte viac :)

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

1. séria: Neuveriteľný príbeh zahytený vo výbornom časozbernom dokumente. Pozostáva výhradne z autentických záberov a nahrávok, všetko je prehľadne a hlavne pútavo zostrihané. Celý seriál som si zvládol pozrieť za dva (dlhé) večery a celý čas som neveriaco sledoval čo sa tam udialo. 95 % 2. séria: Má to menšie "grády" a myslím si, že s vydaním 2. série mohli tvorcovia počkať, prípadne ju mohli skrátiť na 5-6 dielov. Veľa času sa podľa mňa venuje Stevenovej rodine a ich bežnému životu (práca v dielni, varenie, atď.). Takisto nové poznatky sú dávkované postupne - napríklad záznamy z GSM sa spomínajú už v prvých dieloch, ale podrobnosti sa dozvieme až omnoho neskôr. Nič to však nemení na skutočnom príbehu, ktorého priebeh je stále nepochopiteľný. 80 %

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Zo začiatku som mal tiež trochu zmätok v deji, ale po 3.-4. dieli už bolo všetko podstatné vysvetlené. Atmosféra je opäť temná a depresívna, ale iným spôsobom ako v 1. sérii. Herci ma príjemne prekvapili, Colin Farrell a hlavne Vince Vaughn mi vždy sedeli skôr do humorných rolí, ale v True Detective ukázali, že ani dráma im nie je cudzia. Rachel McAdams bola tiež v pohode, ale väčšinou mala aj tak nahodený len jeden zamyslený výraz :) Scenár bol prehľadnejší a druhá séria sa mi páčila rovnako ako prvá. 90 %

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Výborná atmosféra, výborní herci, ale v scenári som sa občas strácal. Všetko bolo ale vyvážené atmosférou a výkonom Matthewa a Woodyho. 90 %

Měsíční stroje (2008) (seriál)

Moon Machines je veľmi kvalitný dokumentárny seriál o programe Apollo. Venuje sa predovšetkým technickým výzvam a problémom a nezdržiava sa s dobre známymi udalosťami. Napríklad aj samotné pristátie na Mesiaci alebo problémy Apolla 13 sú tu opísané len v krátkosti. Omnoho viac priestoru sa venuje popisu príprav a viac rozprávajú inžinieri z NASA a dodávateľských firiem, ako astronauti. Spolu s When we left Earth (2008) ide o jeden z najlepších dokumentov o vesmírnom programe NASA. 90 %

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Pre mňa to bolo veľké prekvapenie a zatiaľ film roka 2015. Výborná réžia, kamera, hudba, scenár a herci. Vznikla tak dokonalá atmosféra, ktorá ma pohltila a 2 hodiny ubehli ako voda. Výborné natočená akcia sa strieda s dialógmi a všetko prirodzene funguje. Tempo je pomalé, ale je to skôr plus, pretože to podporuje napätie. 90 %