Rocky (1976)

Hm, takže Rocky bol podľa poroty Oscarov lepší ako Taxikár? Netuším prečo... Prvá hodina Rockyho je jedna veľká nuda, potom už naberie tempo a už sa prejavia aj herecké výkony. Bohužiaľ je to veľmi predvídateľné a od polovice všetko smeruje k jasnému záveru. 30 % za Stalloneho výkon a hudbu

Místo dopadu: Berlín (2009) (TV film) odpad!

Ako paródia by to bolo skvelé, tvorcovia to však mysleli vážne. Slabý scenár, slabí herci, priemerná hudba, mnoho chýb a logických nedostatkov, atď. 5 %

Zločin (2011) (seriál)

1. a 2. séria: Výborné, skvelá atmosféra, veľa zaujímavých zvratov, pútavo spracované vyšetrovanie, atď. Prvá séria má vysoké tempo, začiatok druhej je trochu slabší, ale potom je to znovu tak ako má byť. Po dlhej dobe je tu seriál pri ktorom chcem vidieť nasledujúci diel čo najskôr. Nemám čo vytknúť. 3. séria je trochu iná ako prvé dve, ale opäť veľmi kvalitná a s výborným finálovým dvojdielom. 4. séria je asi najslabšia, ale stále veľmi dobrá. Poda záveru to vyzerá tak, že asi je už naozaj posledná. Celkovo nemám čo vytknúť, najlepšia bola asi tretia séria, potom prvá, druhá a štvrtá. 95 %

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jednoducho kvalitka. Into Darkness som videl v 3D a neľutujem. Akcie má až až, dej plynul rýchlo a koniec prišiel bez náznaku nudy. Z tohto pohľadu hodnotím Into Darkness lepšie ako predchádzajúci diel, ktorý mal aj slabšie miesta. Po technickej stránke filmu nie je čo vytknúť. Je to klasické 3D, kde sa v popredí záberu často vyskytujú rôzne rozmazané predmety, čo niekomu môže vadiť, ale ja som si už zvykol. Soundtrack je opäť na vysokej úrovni, ale trochu mi chýbal taký výrazný motív ako bol v jednotke v skladbe Nero sighted a ďalších. 90 %

Mama (2013)

Veľmi príjemné prekvapenie, pretože som si myslel, že takéto horory sa už ani nerobia :) Duchárinu veľmi nemusím, ale tu to celkom fungovalo. Atmosféra pekne graduje, v strede trochu spomalí ale potom sa ženie do finále, ktoré bolo bohužiaľ sklamaním. Ale nebolo to až také zlé, aby to vymazalo predchádzajúcu poctivú robotu. 75 %

Mistr (2012)

Nudný a nezaujímavý film, kde za zmienku stojí iba výkon Joaqina Phoenixa. Je to divne zostrihané, konanie postáv mi občas prišlo dosť nelogické, akoby boli vynechané nejaké scény alebo dialógy. Keby to aspoň nebolo také dlhé... 20 %

Výslech (1982)

Veľké sklamanie...film ma zaujal hlavne tým, kedy vznikol, ale o iných kvalitách sa veľmi nedá hovoriť. Absenciou hudby trpí hlavne atmosféra, ktorá by sa v prostredí komunistického väzenia dala veľmi dobre vybudovať, ale to sa nedeje. Naturalistický pohľad mi vyhovuje, ale tu mu niečo chýbalo. V podstate sa stotožňujem s tým, čo napísal Eruntano - "vykreslení příběhu, prostředí i postav (jedna plochá figurka vedle druhé, všechny vytvořeny vnějškově a bez skutečného vlivu na smysl příběhu) je hrubé, schematické, prázdné. Lovestory, do které se film překlápí, je ve své nemotivovanosti (z jednání Morawskeho jsem nepochopil asi vůbec nic) vrchol filmové otravy. Chápu, že film byl odvážný, důležitý a historicky cenný. Přesto mi přijde špatný."

Hořící keř (2013) (TV film)

Hořící keř je veľmi podarené dielo. Vadilo mi však, že chýba výraznejšia gradácia deja, v tejto podobe mi to pripadalo skoro ako hraný dokument a nie TV seriál. Atmosfére tiež čosi chýbalo, v tomto bol napríklad film Ve stínu omnoho lepší. Oceňujem, že niečo takéto vôbec vzniklo (hlavne vďaka HBO) a hlavne to, že to malo úroveň. Herci hrajú prirodzene, čo sa u nás často nevidí a hudba bola zvládnutá tiež prekvapivo dobre. 80 %

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Príjemný film s oddychovou atmosférou a zaujímavým nápadom. Spracovanie v ničom nezaostáva a posilňuje dojem z filmu. Je to také rodinné a komediálne Sin City :) 75 %

Bok po boku (2012)

Poslednou vetou to vystihli :) Dokument je z pohľadu informácií slabý, spomenie sa pár kamier a potom jedna, ktorá je v súčasnosti najlepšia. A do toho hodinu a pol rozprávajú významní režiséri a iné osobnosti, prečo majú radšej digitál alebo celuloid...ak by to malo 50 minút, tak super, ale takto je to zbytočne natiahnuté. 60 %