Inception - Making of film (2010)

Veľmi dobrý dokument o jednom z mojich najobľúbenejších filmov a hlavne bez zbytočného pátosu. Prekvapilo ma, že počítačových efektov je omnoho menej ako som si pôvodne myslel. Väčšinu trikov robili poctivo a aj to je dôvod, prečo Inception ani po rokoch nestráca nič zo svojho vizuálneho zážitku. 90 %

Narcos (2015) (seriál)

Výborný seriál, ktorý sa drží skutočných udalostí a tým si ma získal. Predtým odporúčam pozrieť si dokument o Pablovi Escobarovi. Niektoré súvislosti a situácie sú potom jasnejšie. Autenticitu výborne podporujú historické fotografie a videá, ktoré sa občas objavia počas rozprávania. Herecké výkony sú podľa mňa bezchybné a to hlavne v "španielskej" dejovej línii. Wagner Moura vynikol najviac. Hudba je minimalistická a využíva sa len tam, kde naozaj pomáha zlepšiť atmosféru. 95 %

Podvodník (2012)

Takmer dokonalý dokument a dôkaz, že najlepšie kriminálne príbehy píše aj tak sám život :) Je to úplný mindfuck a treba sa držať toho, čo napísali už viacerí, nič si o tom prípade nezisťujte, len si čím skôr pustite film a sledujte... 90 %

Loft (2008)

Loft je parádny konverzačný thriller s pekne hustou atmosférou. Svojím spôsobom jeho kvality dokazuje aj fakt, že za 6 rokov vznikli 2 remaky (ktoré som zatiaľ nevidel a zrejme ani neuvidím). Réžia je výborná a scenár ešte viac. Atmosféru posilňujú kvalitní a hlavne neokukaní herci. 90 %

Trabantem až na konec světa (2014)

Veľmi dobrý cestovateľský dokument, podobne ako ten z Afriky. Nie je veľmi čo vytknúť, teším sa na seriál, pretože je očividné, že veľa vecí bolo vystrihnutých. Rozšírenie tímu o Maluch a Jawu určite prospelo k celkovej pútavosti. A platí to, čo som písal už pri Africkom dieli, atmosféra je zachytená veľmi dobre a to je pre mňa pri tomto type dokumentu najdôležitejšie. 90 %

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Omnoho lepší dokument ako prvý diel, je to lepšie natočené a aj krajina je zaujímavejšia. Divák má možnosť vidieť krásy ale aj záludnosti dobrodružnej cesty a hlavne sa mi páčilo, že cestovatelia sa neboja vyjadriť svoj názor na vzniknuté situácie. Stretli sa s korupciou, byrokraciou a aj snahou o prosté podvody (benzín, prevoz na nákladnom aute a ktovie čo ďalšie). Atmosféra je výborné zachytená. 90 %

Náš vůdce (2008)

Výborný film, ktorý ma veľmi prekvapil. Nič som si o ňom dopredu nezisťoval a o to viac ma potešil. Veľmi dobrá kamera, strih, soundtrack, ale aj herci a hlavne scenár. Pôvodne som si myslel, že priebeh experimentu je nereálne rýchly, potom som si prečítal o reálnom experimente z roku 1967 a ukázalo sa, že v skutočnosti to prebehlo rovnako rýchlo, čo ešte viac umocnilo záverečný dojem z filmu. 90 %

Zmizelá (2014)

Chuťovka pre priaznivcov žánru a Finchera. Výborný scenár, výborná réžia a skvelí herci, to všetko doplnené minimalistickou hudbou, ktorá krásne dopĺňa atmosféru. Napriek dĺžke som sa nikdy nenudil, každá scéna má niečo do seba a režisér pekne manipuluje s náladou diváka, teda aspoň na mne to fungovalo dokonale. No a do kvalitného thrilleru sa podarilo vložiť aj kus kvalitnej satiry predovšetkým na senzáciechtivé médiá. 95 %

NASA: Nejvýznamnější mise (2008) (seriál)

Úžasný dokument plný faktov a jedinečných záberov. Všetko je podfarbené výbornou hudbou, ktorá vždy vytvára správnu atmosféru aká sa v dokumentoch často nevidí. Dokonca mám pocit, že aj propaganda je v úzadí rovnako ako zbytočné dramatizovanie, ktoré sa dá nájsť v mnohých iných dokumentoch z USA. Ide o zhrnutie dôležitých misií NASA, spomenuté sú aj zlyhania a momenty, kedy bol ZSSR rýchlejší. Videl som to celé už asi trikrát a stále ma tá atmosféra baví. 95 %

Lékařští detektivové (1996) (seriál)

Veľmi dobrý seriál. Vyhovuje mi kratšia stopáž dielov, je tam zhrnuté všetko podstatné a s minimom pátosu. Je to zamerané na vyšetrovanie a kľúčové dôkazy, miestami dostanú priestor aj usvedčení vrahovia, čo som zatiaľ v iných dokumentoch nevidel. 90 %