Bitva o Černobyl (2006)

Zatiaľ najlepší dokument o nehode v Černobyľskej elektrárni. Detailne popisuje odstraňovanie následkov výbuchu a následné škody. Ak sa však chcete dozvedieť viac o tom, čo výbuchu predchádzalo, tak je lepšie pozrieť si Chernobyl: Zero Hour.

Dokonalá vražda (1998)

Prvá polovica je výborná, potom to trochu stratí tempo, ale napätie vydrží. Michael Douglas je neprekonateľný, k tomu si treba pridať kvalitný scenár a zaujímavú hudbu. Koniec by som si vedel predstaviť aj inak, ale nevadí, aj tak ide o veľmi dobrý thriller. 90 %

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

O niečo slabšie ako The World At War, ale aj tak veľmi dobré - hlavne vďaka farbe. Zároveň obsahuje veľa silných záberov, ktoré každého presvedčia o tom, že vojna je veľmi nepríjemná záležitosť. 90 %

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Dokonalosť sama. Asi sa už budem opakovať po ostatných, ale vidím to rovnako: v súčasnosti vzniká veľmi veľa rôznych prírodopisných dokumentov, ale takmer všetky sú nudné. Planet Earth (A neskôr aj Life a Human Planet) však patria do úplne inej kategórie - úžasné zábery, skvostná hudba, pútavý komentár a aj nejaké to napätie. Dozviete sa veľa vecí vo veľmi stráviteľnej forme. PS: treba pozerať minimálne v 720p 100 %

Zločin (2011) (seriál)

1. a 2. séria: Výborné, skvelá atmosféra, veľa zaujímavých zvratov, pútavo spracované vyšetrovanie, atď. Prvá séria má vysoké tempo, začiatok druhej je trochu slabší, ale potom je to znovu tak ako má byť. Po dlhej dobe je tu seriál pri ktorom chcem vidieť nasledujúci diel čo najskôr. Nemám čo vytknúť. 3. séria je trochu iná ako prvé dve, ale opäť veľmi kvalitná a s výborným finálovým dvojdielom. 4. séria je asi najslabšia, ale stále veľmi dobrá. Poda záveru to vyzerá tak, že asi je už naozaj posledná. Celkovo nemám čo vytknúť, najlepšia bola asi tretia séria, potom prvá, druhá a štvrtá. 95 %

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jednoducho kvalitka. Into Darkness som videl v 3D a neľutujem. Akcie má až až, dej plynul rýchlo a koniec prišiel bez náznaku nudy. Z tohto pohľadu hodnotím Into Darkness lepšie ako predchádzajúci diel, ktorý mal aj slabšie miesta. Po technickej stránke filmu nie je čo vytknúť. Je to klasické 3D, kde sa v popredí záberu často vyskytujú rôzne rozmazané predmety, čo niekomu môže vadiť, ale ja som si už zvykol. Soundtrack je opäť na vysokej úrovni, ale trochu mi chýbal taký výrazný motív ako bol v jednotke v skladbe Nero sighted a ďalších. 90 %

Na doživotí (2007) (seriál)

Kvalitný kriminálny seriál, ktorý ťaží hlavne z charizmy Damiana Lewisa. Jeho postava má trochu svojský humor a to celému seriálu dodáva čaro (pripomína mi to House M.D., aj keď v slabšej forme). Dobrá kriminálka so zaujímavými prípadmi a najviac sa mi páči, že páchateľova identita nie je odhalená hneď na začiatku, ale divák môže "pátrať" spolu s hlavnými hrdinami. Jediná nevýhoda je to, že scenár diváka až tak nemotivuje k pozretiu ďalšieho dielu. Príbeh a vyšetrovanie Charlieho sa priebežne posúva vpred a dobre dopĺňa jednotlivé epizódy. Vďaka tomu v seriáli nie sú zbytočnosti na vyplnenie času, ako to býva v iných seriáloch, kde sa len zamotávajú a rozmotávajú vzťahy medzi postavami, prípadne sa vsúvajú opakované komplikácie do cesty za cieľom (Prison Break, How I Met Your Mother,...), ktoré majú za úlohu iba zvýšiť celkový počet epizód. Po dopozeraní oboch sérií zvyšujem hodnotenie z 90 na 95 %, je to jednoducho seriál, ktorému nič podstatné nechýba. Iba mne bude chýbať ten humor a zaujímavé prípady, pretože viac dielov už nevznikne :) 95 %

Warrior (2011)

Neobľubujem športové filmy a už vôbec nie bojové (doteraz som nevidel Rockyho a ani ma to zatiaľ neláka), ale Warrior u mňa aj tak vyhráva na celej čiare. Výborne nastrihané súboje, silný príbeh, vygradovaná atmosféra a výborný výkon Toma Hardyho. Warrior je u mňa jeden z top filmov za posledné roky. 95 %

Propast (1989)

Videl som Special Edition: Výborný thriller, ktorý si ma aj napriek svojej dĺžke dokázal udržať od začiatku do konca. Atmosféra sa zlepšuje každou minútou a nie je ničím prerušovaná (ako to zvykne byť v iných podobných filmoch). K tomu si treba pripočítať veľmi dobrú hudbu a rozumný scenár bez nejakých očividných nelogickostí. Terminátorov to síce neprekonáva, ale aj tak je to skvelý film. U mňa je Cameronov 3. najlepší. 90 %

Maffiósso (1998)

Casino, The Godfather 1 a 2 patria k mojim najobľúbenejším filmom a zrejme práve preto je Mafia! skvelou paródiou pri ktorej sa vždy pobavím. Nedosahuje kvalít Hot Shots!, obsahuje trošku nechutného humoru, ale aj tak je to neskutočne zábavná "podívaná". Zaujímavé je to, že slovenský dabing je tu veľmi podarený. 90 %