Marian (1996)

Film je sice dějově zasazen do doby komunismu, ale tento krutě pravdivý příběh má přesah až do dnešních dní, což dokládá i příběh okolo premiéry. Ve filmu účinkují malí herci vyrůstající skutečně v dětských domovech. A zatímco se na premiéře natřásaly pouze vychovatelky, dětští herci nemohli nikam odjet a museli zůstat na baráku.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

A nejvtipnější jsou beztak Madhuri s Guptou!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Skutečná akce probíhá v čase 02:14-09:39, 1:03:30-1:07:54, 1:14:46-1:25:42, zbytek děje obstarává plané žvanění. Co dodat?! Promarněný potenciál. Tomuhle někdo dává 5*? Si děláte prdel! Leda, že by hodnotitel při cestě k obrazovce zakopl o konferenční stolek, uhodil se do hlavy a film zhlédl s pod vlivem anestetik tišících mírný otřes mozku. Já dávám * toliko za vtipnou scénku s pidiautem projíždějícím odbavovací halou.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Při pohledu na hořící hranice až mrazí v zátylku, jak zůstal námět vynuceného přiznání aktuální až do dnešních dní (přes středověk, nacisty, komunisty, až k vrahovi Putinovi).

Tajné zlato (2008) (TV film)

O jakém "tajemném zlatu" dokument pojednává? Buď o zlatokopech, kteří dolují tento blyštivý kov na vlastní pěst uprostřed jihoamerických pralesů, anebo o hledačích ztracených bájných pokladů, o zlatě získaném z trestné činnosti a samozřejmě o překupnících.

Báječný hotel Marigold (2011)

Kdo touží po bránicirvoucí zábavě, založené na fekálně-sklerotickém zesměšňování starých lidí, ve stylu pitomostí americké provenience, tak ten se rozhodně nedočká. Tento film je sice o anglických důchodcích na indickém vejminku, ale jedná se o inteligentní a ke stáří uctivou zábavu. Tvůrci se samozřejmě (ne)mohli (ne)vyhnout (ne)zbytné sentimentalitě spojené s vyšším věkem, přesto však nepřekročili pomyslnou hranici dobrého vkusu. Světlou stránkou filmu jsou i fakt povedené dialogy s až přespříliš zdvořilým a nadmíru optimistickým majitelem hotelu.

Con Air (1997)

Nejdrsnější hláška filmu: "Nesahej na králíčka pro moji dcerušku!"

Druhý tah pěšcem (1984) odpad!

Komunistická kontrarozvědka brání tomu, aby se k nám ze Západu dostala demokracie. Co k tomu dodat?