Roztržitý (1970)

Kdysi jsem se u tohoto filmu pouze královsky bavil, dneska už je člověk starší a všímá si i detailů. Třeba jako že do auta leze Richard střešním okénkem, protože nejdou otevřít dveře, ale když přejede policistovi nohu tak dveře najednou otevřít jdou. Pierre Richard je můj oblíbenec, ale jako režisérovi mu to občas ujede. Čtyři hvězdy z nostalgie, natočil i lepší filmy.

Fakulta (1998)

Nemám rád tenhle styl filmů, ale přesto jsem se bavil. Rodriguez nezklamal, a i když to nebylo tak dobré jako "jak-se-jenom-sakra-jmenuje-ten-film-od-Jacksona-se-sekačkou-na-trávu", zabalil poměrně slaboduchý nápad do prima podívané plné vtipných nápadů. Jako černá komedie výborné, jako sociologický průzkum života na střední škole (jak se nám snaží namluvit tvůrci v bonusech na DVD) slabota. Takže vlastně průměr. ;-)

Vrať se do hrobu! (1989)

Výborná komedie s výtečným Milanem Štaindlerem v hlavní roli a v režii téhož. Spousta dnes už klasických hlášek... slzy mi kanou z oka. Bože, vždyť já už jsem vlastně taky pamětník.

Kill Bill 2 (2004)

Podstatně méně akční a mnohem ukecanější pokračování. Naštěstí. Vše už bylo řečeno.

Kill Bill (2003)

Po úžasném Pulp Fiction a obrovském hypu byl pro mě první Kill Bill trochu zklamáním. Čímž vůbec netvrdím, že je špatný, nebo že jsem se nebavil - jen jsem čekal víc. A toho víc - pravého Tarantina se vším všudy - jsem se dočkal ve druhém díle.

Bony a klid (1987)

Memento pro pamětníky, co třeba zapomněli. A docela slušný "akční" příběh, který možná zaujme i ty mladší, kteří už (naštěstí) netuší wo co go. Čtvrtá hvězdička je za zas*anou Boleslav, že příslušné scény opravdu točili u nás. ;-)

Rabín Jákob (1973)

Jeden z nejlepších filmů mého milovaného nerváka. Pozor ale na neuvěřitelně zprasené DVD od Uranie - obraz 4:3, český dabing s Jirkou Krampolem a absence titulků hovoří za vše. Škoda peněz a škoda takového filmu.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Čtyři hvězdičky za to, že moc žvaní ;-). Ale jinak jsou nejen tento původní, ale i ostatní "Krtečkové" samozřejmě pohlazení na duši. Zvlášť ve srovnání se záplavou Pokémonů a podobných debiloidů. Na těchto večerníčcích jsem vyrostl a DVD s nimi stohuju na poliččce v bláhové naději, že i na mé dosud nenarozené dítě budou působit stejně. Uvidíme, kam mě za pár let pošle. I s Krtečkem.

KOndoMEDIE (2001)

Francois Veber natočil i lepší komedie a Jacques Villert (v Blbci k večeři) pro mě asi už navždy zůstane nejlepším Pignonem, ale to vůbec neznamená že je Kondomedie špatným filmem. Kdo se nenechá odradit idiotsky "vtipným" českým názvem, nebude litovat a možná bude i překvapen. Příjemně.

Blbec k večeři (1998)

Miluju francouzské komedie a tuhle ze všech nejvíc. Brilantně napsaná konverzačka, u které jsem se popadal a stále popadám za břicho od začátku do konce. Koncert.