300: Bitva u Thermopyl (2006)

Dávam 3*. Dve si určite zaslúži vizuálna stránka, všetky efekty a bojové scény. A tretiu skromne dávam Gerardovi, na ktorého sa naozaj dobre pozerá:).No sú to iba slabšie 3*.

Wanted (2008)

Najmä kvôli hereckému obsadeniu som od tohto filmu čakala niečo viac. Určité scény boli efektné a zaujímavé, ale ako celkom ma to nejako extra nezaujalo. Pre mna ďalší priemerný film roku 2008.

Temný rytíř (2008)

Nolan nesklamal. Typické prvky jeho filmov -strih,scenár,efekty,kamera,kostými,masky,hudba,atmosféra-boli zachované a do toho sa pridalo vynikajúce herecké obsadenie. Na čele stoja moji obľúbenci Bale a, najmä vďaka tomuto filmu NEZABUDNUTEĽNÝ, Ledger. Úloha Jokera je pre neho akoby stvorená. Neviem, kto by lepšie vystihol jeho temnotu,šialenstvo a zlo. Brilantné.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Záverečný ,,prejav´´senátora ma dostal. Jednoduché, no výstižné a poučné, s hlbokou myšlienkou. Skvelý koniec filmu o prepojených osudoch rôznych ľudí, ktorí sú v ten osudný den v Ambassadore. Ci už z dôvodu svadby, práce, povinnosti...ale sú. Nakoniec ich všetkých spojí jedno. Bobby.

Nicholas Nickleby (2002)

Dickens je klasika, preto aj tento film. Adaptácia plná skvelých hercov, film ukrýva v sebe niečo tajomné,čarovné. Dobré spracované na výborný námet.Proste podarilo sa to:).

Dveře dokořán (2006)

Anthony Minghella bol naozaj výborný režisér a do jeho zbierky ,,the best´´určite patrí aj tento film. Veľmi prepracované, nenudiace, výborné postavy(a ich opis), vnímate pocity a myšlienky hercov, ale aj pochopenie pre možno nezmyselné konanie.

Zabiji Nixona (2004)

Ja si stojím za svojim názorom a možno to nebudete chápať,ale ja som sa nudila. Jediná dobrá stránka filmu bol výkon Seana Penna.To súhlasím.Ale film nie je iba o tom.Scenár bol nezaujímavý,dialógy ma nudili a celkovo to vo mne nezanechalo žiadny kladný dojem. Keby nebolo Seana, dávam 2*.Nič prevratné,pre mna len slabší priemer.

Goyovy přízraky (2006)

Obľubujem historické filmy a to je jeden z dôvodov, prečo 4*. Ďalšie dôvody sú odvážne spracovanie zaujímavej témy, kvalitní herci, dobrodružstvo, tajomstvo,úplný opak môjho predpokladu o čom tento film bude. A mohla by som menovať aj ďalej. Ale to sú tie najzákladnejšie dôvody. Aj podľa mna časť ,,15 rokov neskôr´´ mohla byť trošku iná, a v tom prípade by som určite s 5* neváhala. Ale myslím, že aj 4* nie sú zlé.

Marie Antoinetta (2006)

Sofia Coppola je osobitá.Osobitá bola aj Marie Antoinette. Historické filmy o ľuďoch známych aj niekoľko storočí po ich smrti sú pre mna veľmi obľúbeným žánrom. Skrýva sa v nich totiž honosnosť,elegancia, štýl. Nie je ľahké vyjadriť čas, v ktorom M.Antoinetta žila tak, aby ste vyhoveli predstavám väčšiny divákov. Sofia tej mojej vyhovela. Marie bola rozmarná,no milujúca a nemala veľmi ľahký život.Pomery v tej dobre boli určite iné, ale chce to veľkú dávku odvahy vydať sa v 15 a BYŤ M.Antoinettou. Kirsten Dunst a jej stvárnenie Marie(ale aj celkové spracovanie filmu) mi pripadlo príliš moderné a niekedy som si ani neuvedomila, že film sa odohráva v 18.storočí. Ale mne sa toto moderné spracovanie historického filmu páčilo. Vnieslo to do filmu nový rozmer, zrozumiteľnejší a atraktívnejší pre divákov.

Barevný závoj (2006)

Možno to je hollywoodsky štandard, no v tom prípade sa za tým slovom skrýva krásny príbeh vsadený do netypického prostredia plný dramatickej lásky, (ne)šťastia a viery. Lebo tak na mna tento film pôsobí. Ja pri takýchto filmoch očakávam emócie. Tie prišli, až keď som si to pozrela druhý krát. Dostala som možnosť viac sa vžiť do deja a pochopiť ho. Kebyže to vidím iba raz, neváham s 3*. Lenže toto je jedno z diel, ktoré si musíte pozrieť viackrát, aby ste pochopili celej tej kráse, ktorú v sebe skrýva. Noami Watts a Norton sú skvelí, ten rozdiel medzi nimi v prvej časti filmu je vyjadrený veľmi presvedčivo. Rada pre všetkých, ktorí film ohodnotili 3* a menej-pozrite si ho ešte raz:).