• Krátkometrážní

Stepfordské paničky (1975)

Mimořádně citlivý převod Levinovy knihy, jejíhož ducha film beze zbytku ctí a respektuje. Všechno plyne mírně, chvílemi se zdá až nezáživně, ale téměř hororový mrazivý závěr je korunou všeho.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Pořád je to pohoda, i když se mi to zdá přece jen o poznání slabší než první díl. Jako by autoři honili příliš mnoho zajíců, jako by si nevěřili, že onen základní motiv čistoty života a přemýšlení od civilizace odtržených Křováků na film nestačí. Mně by stačil.

Zločiny a poklesky (1989)

Špička Allenovy tvorby. Méně humoru, zato mnohem více hloubkové psychologie, dramatu a napětí. Odvěký svár čisté morálky a pragmatismu, svědomí a nutností klestit si cestu životem, který se snaží vidět mrazivě pravdivě.

Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)

Mimořádně vydařený československý seriál, nad kterým nezbývá než povzdechnout: kdeže ty loňské sněhy jsou?

Svědek umírajícího času (1990)

Převod seriálu do hodinu a půl dlouhého filmu věci ublížil. Zůstal průměrný film, který od zvolené látky spíše odrazuje, než aby o ni probouzel zájem. Hvězdičku přidávám jen z úcty a obdivu k Petru Čepkovi.

Na moll (2002) (seriál)

Pěkný, svižný pořad zabývající se méně známými, byť kvalitními interprety.

Kalamity Jane (1995) (TV film)

Válečné písničky Taxmenů (ať již z druhé světové, nebo z interních amerických válek) jsou zřejmě to nelepší, co tahle kapela udělala.

Smolíček (1973)

Docela roztomilé verze klasických pohádek.