• Krátkometrážní

Vraždy v muzeu (2004) (seriál)

Standardní Dalglieshovská kriminálka, které nemám co vytknout. Jestli nedávám poslední hvězdu, tak spíše proto že mne nikdy až tak nebrala P. D. Jamesová.

Život je snadný, když zavřete oči (2013)

Mám nějakou opatrnost ke španělským filmům, ale tohle jsem spolkl jako malinu. Optimistický, jednoduchý příběh inspirovaný texty Johna Lennona, vlastně taková road movie, ale nikoliv krajinou, ale dobrotou a pozitivními pocity. Tahounem je pro mne dosud zela neznámý, ale skvělý Javier Cámara, jehož střízlivé nenásilné herectví hladí po duši.

Bez kormidla (2014)

Zde podle mého názoru silně podceněný film. Pěkná muzika, zajímavý, značně originální příběh, zajímavá prostředí, příjemný závěr. Miles Heizer pro mne byl pozitivní objev.

Železné schodiště (2013) (TV film)

Nenápadný film, který nějakými záhadami zůstal téměř nepovšimnutý. Předloha Georgese Simenona je sama o sobě kvalitní, jako bezmála všechno, co kdy napsal, a její převod do dramatické podoby všechny její klady, zejména psychologickou drobnokresbu, zachoval. Pro mne dosud neznámí herci hráli jako největší hvězdy, zkrátka veliké pochutnání.

Vincent & Theo (1990)

O Vincentovi Van Goghovi bylo natočené několik filmů a inscenací, ale tentto se mi zdá nejpovedenější. Reálný, realistický film čpící malířskými barvami, špínou, bídou, nepochopením... nádhera.

Děti se vracejí (1996)

Rozvláčný a trochu zmatený film, kterému nepřispívá, že většina hlavních postav jsou si vzájemně velmi podobní mladí Japonci. Na plátně jsem nenašel nikoho, komu bych něco dobrého přál, konec přinesl hlavně úlevu, že je po všem.

Láska v dešti (1974)

Film obsahově tak trochu o ničem. O tom, že Romy Schneider byla ve svých nejlepších letech krásná, a o tom, že v lázních se každý, kdo se tomu nechce bránit, docela snadno s někým zaplete. Stačí k tomu troška nepříliš hlubokomyslných řečí. Vizuálně pěkné.

Vojačky (2014)

Zklamání. Film zajímavý jen námětem - ženské na povinné vojenské službě v izraelské armádě. Pak už nic. Všechno je to křečovité, nepřirozené, papírové, záměr je silnější než nápady. Na závěr se netěšíte a po zásluze od něj také nic nedostanete.