Ég man Þig (2017)

Předloha vyšla česky pod názvem Pamatuji si vás všechny. Velmi dobré a mrazivé zpracování.

The Punisher (2017) (seriál)

Díky synkovi, že jsem se na tento klenot podíval. Brutální, téměř uvěřitelné, skvělé obsazení, dojemné a téměř dokonalé. Fakt stojí za podívání a je to hlavně úplně mimo to, co od Marvelu očekáváte. Jason Bourne pro dospěláky.

Libertas (2020)

Téměř všechny mé ikony v jednom dokumentu! Naprosto se s tím ztotožňuji! Vynikající hudba, kamera, střih, nápad a celé tohle zpracování. Nutnost pro každého!

Tenet (2020)

Já toho Nolana prostě žeru! Mě to ohromě baví a je mi úplně jedno, jestli jsou tam nějaký logický nesmysly. Neuvěřitelně poutavý obraz celkem banálního příběhu, o který ale až tak nejde. Vše je podřízeno nápadu a realizaci, která je úžasná. Pochopitelně musím vidět vícekrát, ale nepochybuji, že další projekce ve mně vyvolají ještě větší nadšení a touhu porozumět každé skulince, kterou na nás Nolan vytáhl. Moc dobrý filmeček.

Záhadná bouře (2018)

Oriol Paulo je ďábel. Zase mě dostal touto zajímavou hříčkou, která v sobě skrývá všechno co mám rád: mindfucky, cestování časem, nějaký to drámo a lehce romantiky. Prostě perfektní. Tělo bylo sice na konci údernější, ale i tak plná palba.

Vidím tě (2019)

Velké překvapení! Výborně vymyšlený příběh, perfektní hudba a přesně dávkované napětí, které s každou minutou o procento stoupá. Nejlepší jsou ale twisty, kterých je požehnaně, všechny promyšlené a do sebe zapadající. A to mám fakt rád!

Stáhni a zemřeš (2019)

Žádný zázrak ani průser. Ale v rámci teenegerovské zábavy s popcornem na klíně, colou v ruce a druhou rukou v druhém klíně to celkem jde. Lekačky fungují, některé nesmysly v chování postav snadno prominete a na herce se celkem dá dívat. Nelituju, že jsem viděl, ale podruhé nemusím. Ale tu aplikaci bych si nestáhnul ani za prase.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2019) (pořad)

Protože nechápu, co tento pořad dělá na ČSFD, hodnotím po "filmové" stránce. Zvuk čistý, stromeček vkusný, Zeman musel sedět dlouho v maskérně, aby vypadal jako živý a délka nebyla přemrštěná. Pro fanoušky Zemana na pět hvězd, pro odpůrce na odpad. Pro mě to nebyla vyloženě ztráta času, ale nic mi to nepřineslo.

Sběratel Ruben Brandt (2018)

Tak toto mě nadchnulo. Příběh je zajímavý, neotřelý a velice brzy vás vtáhne do dění. Pořád se něco děje. nejlepší je ovšem animace. Tolik nápadů, odkazů, vychytávek a titěrností jsem už dlouho neviděl. Úplně jsem si to užil s celou rodinkou a musím před tvůrci jenom smeknout klobouk.

Annabelle 3 (2019)

Nečekejte krev, nečekejte šílený lekačky, mrtvoly a nic podobného. Jakoby byl třetí díl Annabelle natočen pro někoho jiného. Ze začátku mi to hrozně vadilo. Pak jsem si ale zvyknul, pochopil jsem záměr (doufám) tvůrců a dobře se bavil. Strašidelný to totiž je a v rámci duchařin naprosto funkční. Když o tom tak přemýšlím, tak se mi to líbilo.