Štěstí na dosah (2006)

Hezká sofistikovaná rozprávka, leč smutná, dle skutečné události. Charakter postavy je dobře rozkreslen. Will Smith je v zajímavé roli snaživého muže, který chce pro svou rodinu, respektive pro svého syna, jen to nejlepší. Alespoň se o to usilovně snaží. Události se však vyvíjejí přesně naopak - rodina a život se mu hroutí pod nohama. Je zde také dobře zobrazena konfrontace mezi rodinným a pracovním životem. Jedná se o snímek, který disponuje velmi silným a dojemným příběhem s minimem slabších míst.

Halloween (2007)

Po zhlédnutí Halloweenu jsem byl nadšen. První polovina filmu byla výtečná, divák sleduje detailní rozpracování psychiky malého masového vraha, aby posléze Michael Myers dostál svého statusu nezadržitelného stroje, který se nezastaví před ničím a nikým. Zombieho nekompromisní a syrový styl mi vyloženě sednul, nechybí ani parádní ponurá atmosféra a vraždy, které nenápaditost kompenzují v brutalitě. Halloween má všechno, co pořádný slasher má obsahovat a jelikož slashery zbožňuji, tak jsou to zasloužené čtyři hvězdy.

Tropická bouře (2008)

Výborná akční komedie s hvězdným obsazením. Tropická bouře je nekorektní a ztřeštěná parodie prošpikovaná jednou hláškou za druhou. Už dlouho mě něco takto nepobavilo. Takovej “Simple Jack“ mě fakt rozsekal. Najdou se i slabší okamžiky, ale jinak se jedná o pořádnej nářez.

Země mrtvých (2005)

Zombie nářez, který je v rámci žánru jeden z těch lepších. Jako fanoušek zombíků jsem si toto nemohl nechat ujít, neboť jich není nikdy dost. Ano, dokonalé to není, dokázal bych si představit některé scény více akčnější, dynamičtější, ale nic to nemění na faktu, že jde o super zážitek sálající z postapokalyptické atmosféry a tuctu mrtvých “nemrtvých.“

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Rambo se vrátil ve velkém stylu. Opravdu efektní scéna je ta s legendárním lukem a o pořádný jatka se pak postará John za těžkáčem. Sylvester Stallone opět dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása a zde to platí dvojnásob. Čistokrevná řežba a syrová akce, která je omezená pouze počtem nábojů v zásobníku. Je to zkrátka jízda a pro fanoušky je povinnost vidět tento comeback nestárnoucí hvězdy.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Po výborné jedničce jsem se na druhého Hellboye opravdu těšil. Poté co jsem zhlédnul trailer, jsem byl v napjatém očekávání a musím říct, že Ruďák nezklamal. Hlavně co se týče trikové stránky, kde efekty jsou prostě skvělé, přičemž bych vypíchnul scénu s lesním elementálem. Co do příběhu se z Hellboye stává čisté fantasy, prošpikované sarkastickými poznámkami Ruďáka. V konečném součtu je Hellboy výborný film a vyjma některých scén, dal bych možná i vyšší hodnocení.

Wanted (2008)

Tak tohle byla paráda. Vše začíná ve velkém stylu a mnoho scén je zde k neuvěření, ale o to přeci šlo. Angelina táhne celý film dopředu a opět mi ukázala, že stále patří k těm nejlepším. Efekty jsou výborné a i když zápletka nebyla nikterak složitá, tak je nasnadě položit si otázku. Bavil jsem se? Ano. 80%

Prosíme přetočte (2008)

Při dnešním zasyceném trhu je těžké vytvořit něco originálního a proto je Prosíme přetočte příjemným překvapením. Skvělou castingovou volbou byl Jack Black, který mi náramně pasuje do konceptu této bláznoviny a odvedl parádní výkon v roli vyšinutého chlápka Jerryho. Už jen fakt, že se pokoušel sabotovat elektrárnu, a ona místo toho sabotuje jeho, vypovídá za vše. Vrcholem snímku je však samotné přetáčení slavných filmů, kde nejlepší byl rozhodně remake King Konga a Ghost busters, kde jsem se musel smát od začátku až do konce. Někomu to může přijít jako hrozná blbost, já v tom však vidím geniální dílo.

Ratatouille (2007)

Rozhodně nejlepší animák roku 2007. Pixar zkrátka ví, jak "uvařit" dojemný příběh s chytlavou atmosférou a skvělým realistickým zpracováním. Celé to působí tak mile, až to pohladí na duši. Pochválit také musím český dabing, který se mi výjimečně líbil.

Street Kings (2008)

Přinejmenším pěkná podívaná s výborným hereckým obsazením, založená na vděčném tématu zkorumpovaných policistů. Nechybí zde vynikající přestřelky, děj plný zvratů, který není zdržován zbytečnými dialogy a Hugh Laurie, jako polda z vnitřního, je třešničkou na dortu. Poctivé čtyři hvězdy.