Mlha (2007)

Ach můj bože, hledat výrazné mínusy na tomto skvostu je nadlidský úkol! Ale budíž - monstra občas působí příliš digitálně a jejich animace není perfektní. Někomu by se taky mohlo zdát, že film je zbytečně dlouhý díky některým scénám, které možná mohly být vystřihnuty (např. půlminutový záběr na ležícího Davida). No, a tu bych s výčtem negativ skončil. Film má velice hutnou atmosféru, hodně dobré herecké výkony stejně jako dobrý hudební a zvukový doprovod, ale hlavně ten konec mě dostal. /SPOILER když musíte zastřelit vlastního syna a o minutu později se dozvíte, že úplně zbytečně, je to na mašli. /KONEC SPOILERU. Výtečný horror a Darabont je prostě borec, to mi nikdo nevymluví a nikdo o tom nemůže pochybovat!

Next (2007)

Zklamání. Člověku s trochou inteligence začne brzo tento systém vidění budoucnosti do dvou minut připadat divný a docela nedomyšlený. A tak to taky je. Na akční film je tam málo akce, na sci-fi je to málo vědecko-fantastický a na thriller je to málo napínavý. Tento film šel jedním okem dovnitř, a druhým okem ven a po pěti minutách jsem si už nepamatoval, co se dělo v předchozí scéně. To je špatně.

Pokoj 1408 (2007)

Byl jsem zklamán. Říkal jsem si, že to bude zase další povedená adaptace Kinga, ale ono ejhle - atmosféra je ta tam, děs se nedostavil, napjatej jsem nebyl a bylo mi upřímně u konečníku, jak to vlastně dopadne a jestli to Cusack přežije, či nikoliv. Nuda, šeď, nevýrazné, nezábavné. Úplná ztráta času to určitě není, ale to nejlepší můžete vidět už v traileru.

Ratatouille (2007)

Já jakožto student gastronomie mám ke kuchyni hodně blízko. Na tomto animovaném snímku obzvláště tedy obdivuji schopnost autorů navodit odpovídající atmosféru takové kuchyně v luxusní restauraci. Toto je první animáč, o kterém mohu směle prohlásit, že plnohodnotně konkuruje příšerkám. Haleluja za to, takových snímku potřebuju víc a víc!

Sunshine (2007)

Nebýt toho, že se krátce za půlkou změní téma záchrany slunce na něco docela jiného, že příjde něco zcela nečekaného, něco, na co nás nikdo nepřipravil a co se do toho filmu prostě nehodí, mohl to dokonce být i plný počet. Film začíná a končí u slunce. Jenže na začátku je problém v záchraně slunce a jeden by očekával, že tak to bude i u konce. Jistě, nějaký zvrat je vždycky vítaný, ale právě tento zvrat je s příchodem nevýrazný a později tam prostě překáží. 6-7/10

Zbouchnutá (2007)

Velice příjemná komedie, která se nebojí zajít jistými směry dál, než se doposud mnoho filmů odvážilo. Set Rogen je sympaťák jako hrom. Jen to mohlo být kapku kratší.

30 dní dlouhá noc (2007)

Nářez! Hartnett mě velice potěšil svým výkonem a unikátní zpracování upírů, které jsem alespoň já ještě nikde jinde neviděl bylo parádní. Gore scény byly vydařené a strach jsem věřil snad všem protagonistům. Taky miluju fakt, že nic není vlastně pořádně vysvětleno. Závěr nebyl právě nešťastný, ale o žádný happyend se nejedná, což je jedině dobře. Snad bych jen vytknul pár maličkostí, jako milostné spory mezi dvěma hlavními hrdiny, kteří se je rozhodnou řešit v ne zrovna pravou chvíli a pak /SPOILER/ fakt, že Josh je na začátku oholený, po týdnu mu narostou vousy a během zbylých dvaceti tří dní mu už více neporostou a taky se mi moc nezdá závěr, kdy si píchne krev neúplného upíra, zesílí, zabije upířího lorda (to je hlavně zvláštní) a pak umře jako normální upír při východu slunce./KONEC SPOILERU/ Ale to jsou vážně miniaturní detaily které jsem uvedl jenom proto, abych uvedl něco negativního.

Cashback (2006)

Toto je jeden z nejkrásnějších filmů, který jsem v poslední době viděl. Vnikl do mé duše, aniž bych si toho stačil všimnout, manipuloval s mými smysly a přinutil mě tak cítit každičký záběr přesně tak, jak bych ho cítit měl. Britský humor zboňuji od malička a ani na komické stránce film nepostrádá, ačkoliv čistokrevná komedie to rozhodně není. Je to velice příjemný a hřejivý snímek, který vykouzlí úsměv na tváři a hromadu myšlenek v hlavě. Nádherně osobitý a originální zážitek, který má své čestné místo v mé sbírce a bez váhání skočil do mé TOP 20 filmů všech dob.

Cesta za vítězstvím (2006)

Glory Road je dobrý sportovní film. Děj je předvídatelný, ale udržuje si zábavnost. Herci i režie jsou solidní. Chemie mezi členy týmu funguje reálně a jejich interakce jsou vždycky zábavné a přesvědčivé. Ani omylem z něj však nebude klasika, na to je prostě příliš světský. Gartner si většinou hraje bezpečně a když poprvé dojde na myšší dýchání na váš krk, Gartner nespadá do chytlavosti, a taková situace často vynáší. Obecenstvo bude mít Glory Road rádo, a na jeho specifika rychle zapomenou. Favorit je pravdivý příběh o muži jménem Texas Western, který Glory Road poctivě vypráví. Je to důležitá část hnutí za občanská práva v Americe. Pokud si divák z toho filmu vezme znalost toho, co Texas Western udělal roku 1966, pak film splnil svůj účel.