Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

Maurice

I přesto, že mne neuspokojila dynamika příběhu, nemohu filmu díky celkovému dojmu nic vytknout. Snad kromě místy velice rušivé nezaostřené kamery. Možná byl opilý i sám kameraman. Spojení hůmoru na pomezí debility s perfektně rozpracovanými, skoro až tanečními a neskutečně rychlými bojovými scénami, dělá film opilejším, než byl ve chvíli psaní též i jeho scénárista. Důležitý je základ. ()

Marcel1975

Klasika,která byla hitem na VHS kazetách,mě dnes přivádí trochu k úsměvu.Příběh neposlušného syna,který má sklony se pořád s někým pošťuchovat a přitahovat potíže ,kdy konečně trénovat začne,až po té co od nájemného zabijáka dostane lekci.Celé to kung-fu se nese v takovém vtipném duchu a to i v momentech,kdy našemu hrdinovi jde o žívot,kde to mohlo i trochu zvážnět.Pohodový film,který,ale na víc než na 4 hvězdičky nemá ()

MannyBianco

Skvělá komedie, která nadchne diváky i dneska (mladší generace). Splňuje přesnš to, co se od ní čeká, vynikající choreografie a zde jsem poprvé narazil na Opilý styl Kung Fu. Děda Mistr Opilec, je fakt milý až na facku. Nemám co dodat - brilantní masterpiece ve svém žánru!!! ()

Deivy odpad!

Vážne hodnotíme rovnaký film? Akurát beží na markíze a mne je z neho normálne zle. Niečo neskutočne trápne a úbohé. Ked som sa sem prihlasoval očakával som % okolo 30. Možno je to aj tým, že ja tento žáner filmov fakt nemusím, ale aj tak. "Ožran s vnútornou silou". Hrôza. ()

JR54

Upřímně řečeno, čekal jsem o trochu víc. Myslím si, že Jackie natočil už (nebo spíše až později) lepší filmy. ()

Kulikulo

Jeden z tých lepších filmov od Jackieho. Vtipné spracovanie, dobré nápady a tak mi neostáva nič iné, iba sedieť a zabávať sa. ()

PORTER44

Docela dobrá akční podívaná a to hlavně díky skvělým bojovým scénám ,občas přidaná vtipná hláška a vtipná scéna nebyla špatná,vcelku zajímavá podívaná. ()

Onlajn

Další parádní akční biják s Chanem. Je to zábavné a je tam i spousta soubojů. Tradiční čínský film. ()

sun.eagle

Z kung fu filmů už jsem vyrostl, ale stejně nejde neocenit Jackieho mistrovství a geniálně podané choreografie. Primitivnost příběhu a děje v těhle filmech je standart ale tady to bylo ještě o kousek víc stupidnější a i ten humor měl většinou míjel učinkem. Ale na kung fu filmy se dívám z jiného důvodu. ()

prasecak_cz

Jeden z nej filmů Jackieho Chana. Je to povedená taškařice, od příběhu toho moc nečekejme, co si budeme povídat, ty v kung fu filmech nejsou nějak originální, ale o to tady nejde. Jde o grotesknost/humor, choreografii, zajímavé postavy (železná hlava, dědek-učitel, blesková noha...). Je to bláznivý film, podobá se filmu Škola hada, ale tento film je konzistentnější, vtipnější a svižnější. ()

FairyTejl

já jsem na tomhle filmu vyrostla, na starém dabingu, kde mluví jen jeden chlap a upřímně jsem ještě neviděla nový dabing :D ale prostě tento film a komnaty shaolinu navždy budou best of mého dětství, takže za 5 - akorát se to má jmenovat opilý mistr no, jackie je prostě machr. ()

Jarsey

Oproti Škole hada je to snímek o poznání slabší. Dvě hvězdičky za silné tahouny: choreografie a Hwang Jang-lee. ()

gggggg

Ako byť najlepší v kung-fu?? Treba sa poriadne nadrbať. Jackie si zase ide svoj osobitý štýl, spojenie humoru a bojového filmu znovu vyšlo na jednotku. ()