Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

Ouwen

Tak bohužel, tohle šlo mimo mě. Předně mě vůbec nebavil charakter postavy Chana, zasmál jsem se jenom párkrát a bylo mi úplně jedno, proč se ty souboje tam odehrávaj. Místy navíc působí výměny chvatů nacvičeně, což by nebyl problém, choreografie je fajn, problém vidim v úplně nezáživnému nasnímání těch bitek, postrádá to určitej drive. Jelikož se navíc přechází z jednoho souboje do druhého a film nemá nic víc, co by nabídl, tak jsem si k tomu nevytvořil vztah. Ale bitka s mistrem a jeho čepičkou byla geniální. Celkově co zde předvádí Chan je mistrovský. ()

Gazy

Tyhle střeštěnosti s Jackie Chanem nemám dvakrát v lásce, ale Mistrův syn, je pohodová oddychovka, která si ani na chvilku nesnaží hrát na vážnější notu. Dobře se na to kouká, ale nepřítomnost prakticky jakéhokoliv ustáleného děje mi trochu vadila, přesto silné ctyři hvězdičky. ()

corpsy

Jackieho filmy z tohto obdobia sú väčšinou všetky na jedno kopyto. Ale aj tak sú svojim spôsobom jedinečné. Podobne ako tento. Akrobatické súboje pod vplyvom návykovej látky. Bomba. Spolu s pokračovaním, najlepší kung -fu Jackieho Chana nezasadený do súčastnosti. ()

Vojcl

Jeden z nejlepších Chanových filmů... Nápaditá choreografie bojových scén nemá konkurenci. A hlavně je to neskutečná zábava od začátku do konce :-) akorát mi lezl na nervy ten příšernej anglickej dabing... ()

blackrain

Příběh je velmi jednoduchý, ale kdo u takových filmů hledá příběh? Já je sleduju a miluju vlastně kvůli choreografii. Jackie Chan se pěkně vyřádil. ()

SarumanKo

Majstrov syn je aj napriek svojmu veku veľmi dobrým žánrovým kúskom z kategórie "nenáročná zábava so všetkým, čo k tomu patrí". Dej vlastne nie je podstatný a slúži len na vyplnenie krátkych prestávok medzi dlhými bojovými sekvenciami s originálne a vtipne zvládnutou choreografiu. Viac netreba. (7/10) ()

YURAyura

Pres tento snimek nejede vlak! Mix homoru a akce vi presne kdy ma prestat! ;]] Jakcie v jedne z nejlepsich kungfaren vubec. Nemel jsem rad kung-fu, ale tento film zasadne zmenil muj pohled na vec - originalni zabava - ostatne jako hodne dalsich starsich filmu JC. ()

Derek

ako niekde uz napisal kopriva (ci pavlovsky, ty dva plesatci sa mi stale pletu) nepytajte sa ci je ten film dost dobry pre vas, ale ci ste vy dost dobry pre ten film!!! genialna klasika, s genialnymi napadmi a typickym pubertackym jackieho humorom. ()

wipeout

Keby som Drunken Mastera videl ako decko určite by patril ku kultovým snímkam pri ktorých sa nad hodnotením predsa neuvažuje! Takto mi nezostáva nič iné ako skonštatovať, že Jackie Chan už za mladi bol božský a to čo sa k nám dostáva od neho v posledných rokoch je už len slabším odvarom. Naozaj choreografie súbojov sú nádherné a veľmi často humorné, veď kto už kedy videl bojový štýl založený na (ne)similácii tvrdého alkoholizmu. :) A potom, že prečo sa opitým nikdy nič nestane, no predsa používajú vlastne celý čas práve túto techniku. Problém ale je, že na druhej strane tu máme aj vatu vypĺňajúcu priestor medzi súbojmi a tá najmä vďaka minimálne "zvĺáštnemu" dabingu, už nejakým tým rôčkom, ktoré ubehli a občasných pokusoch o dramatizáciu plní naozaj len účel presunúť nás k ďaľšiemu súboju. Takže ak sa chcete zabaviť a kochať sa rýchlim kmitaním nôh, rúk a hláv tak ste na správnom mieste. 3,5* ()

kagemush

Tohle je fakt pr(č)chanda.Kungfu HK filmů moc nakoukáno nemám,i proto si tohle můžu užít jako totální psinu.Fascinujou mě tedy,mimo jiné,hlavně pazvuky vyluzováné při soubojích-ta kombinace bouchání do koberce a pleskání záclon v průvanu,-no tomu by se vyrovnalo snad jen,že by při souboji třeba dvou pistolníků se místo výstřelu ozvalo upšouknutí.Jinak nevím co bych dodal,to podstatný k týhle srandě jsem už napsal. ()

Fíla

Jackie Chan je opravdovým mistrem svého oboru. Tenhle film je hoden nosit druh akční komedie! Naprostá fantazie jak se střídaly bojové scény s vtipnými momenty a poté dohromady. Tenhle film si budu dlouho pamatovat a po nějakých čtyřiatřiceti letech patří k opravdové špičce mezi svým žánrem! Málo co mě tak nadchlo a zvedlo náladu. 10/10 ()

HappySmile

Scénář je tady vlastně až druhořadá záležitost, která slouží k tomu, aby ty mistrovské kung-fu souboje, které tady uvidíte, byly zabaleny do nějakého celku. I přesto vám to nebude vůbec vadit, protože scénář je tady opravdu to poslední, co vás bude zajímat. Film je skrz naskrz prošpikovaný dokonalými kung-fu bitvami, které jsou spolu pospojované vtipnými scénkami, a tak se divák ani chvíli nenudí. Zaujaly mě zde zvukové efekty, které se u soubojů objevovaly. Opravdu asi jeden z nejlepších Jackieho filmů. ()

Martin741

Cinsku kinematografiu aj s Bruce-om Leem a Jetom Li dost ignorujem a obchadzam /je to prilis vzdialene slovenskej - a teda europskej- mentalite, same cchci, draky, kung fu, wu shu, Saolin. Nikdy ma to nebavilo. Pan Jackie Chan je vsak jedinou svetlou vynimkou. jeho filmy mam velmi rad, vzdy sa schuti zasmejem, a aj kung fu mlatacky su natocene uveritelne, nie su samoucelne, a pan Chan je pre mna Pan Komik. 92 % ()

Tuomi

Temer neustale souboje kung fu vas za chvili trochu zacnou nudit, ikdyz Jackie Chan je zabavny jako vzdy a choreografie je perfektni. Jen by to chtelo vice deje... ()

MrPierc

Viděl jsem poprvé a to jsem kung-fu v mládí hltal jako na běžícím páse. Překvapila mne vtipná a rychlá choreografie soubojů, kterou jsem znal až z pozdějších filmů Jackieho Chana. O herectví se tu nedá vůbec mluvit, protože to je klasická ukázka groteskního herectví z Asie. Nejvíce se mi líbil trénink ve stylu loutkového divadla. Stále jsem se smál a divil novým kombinacím soubojů či použití okolních věcí. A dnes už vím, proč všichni chlastají a chodí do hospody = všichni se učí tajné bojové umění! ()

cubajz

příběh je sice pitomoučký jak dětské leporelo a herci (komicky) přehrávají až hanba, ale to vše je odsunuto na vedlejší kolej díky onanii nad ukázkami bezchybného opileckého kung-fu - obdivuhodné a zajímavé souboje z dob, kdy ještě Yuen Woo-ping bojoval bez drátů. ()