Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

Jablek

"Moc a síla nejsou k ničemu. Jenom s vínem všechno vyhraju" Totálně ulítlý lihový kung-fu...nic víc sem v tom bohužel nenašel. ()

Jaxx84

Naprosto skvělý! Zábavný příběh, dokonalá old-chool atmosféra se skřípavou hudbou, propracované zápasy a Jackie-Chan exceluje. Poklona, už se těším na dvojku. ()

vincchuppo

Vyčerpávající dávka nádherné kung-fu akce! Tolik bojových kung-fu stylů. Tolik úchvatných zápasů! Tolik mistrů, co kung-fu opravdu mistrně ovládají. A neuvěřitelně ohebný, mlaďoučký Jackie Chan! No páni? Takhle našlapaný kung-fu film jsem snad ještě neviděl. Byla to opravdu široká přehlídka skvělého kung-fu! ()

Ceberus

Pepek námořník, který místo špenátu chlastá víno. Příběh za dvě hvězdy, choreografie za šest, tak to zprůměrujme a udělejme z toho čtyři. :-) Od poloviny filmu už souboje v podstatě převažují, takže jsem měl z filmu potom naštěstí čím dál lepší dojem. ()

Nocturno culto

Když se spojí neskutečná bojová choreografie a pohybové nadání Jackieho Chana s množstvím více či méně ujetých situací, především co se týče tréninku u věčně nalitého mistra, tak z toho vychází pecková záležitost .. ()

Str3jd4

Jackieho fyzicke vykony jsou neuveritelne a akcni scenky jsou silnou strankou filmu, ale humor, ani pribeh me osobne neohromil. Videno v zahadnem puvodnim kantonskem zneni strihnutem anglictinou. ()

Nix

Nikdy jsem neviděl starší Jackieho film a bylo potřeba to změnit. Je to takový typický kung-fu movie, který je napěchovaný souboji od začátku do konce. To se mi na tom líbilo, na příběh moc nebyl tak nějak čas, takže je to spíš jen o tom, být lepším člověkem. Jackie hrál důstojně, ale postava, kterou hrál mi byla opravdu nesympatická, což mi celkem vadilo, ale zase jeho trénink byl hodně zajímavý ( tady se inspiroval Kickboxer beztak). Celkově to působilo zábavně, gegy, které Jackie umí a dělá v rámci soubojů vypadají na oko fakt dobře, hlavně prostě drunking boxing mi přijde fakt zajímavý a hodí se do filmu. Celkově je to zábavný, ale kdo nemá rád Jackieho nebo kung-fu filmy obecně, asi nebude nadšený. Ale Jackie je z jiné planety, nějaké gumové bych řekl protože to co dělá, je fakt mazec. Já jsem spokojen. ()

Likan7

Parádní kung-fu, parádní Jackie Chan. Ve 24 tu předvádí naplno svůj talent pro komedii i bojová umění. Příběh by tu ani nemusel být, ale je tu tolik akce a tréninku, že na nějakou bitku člověk nečeká dlouho. Skvělý choreo i odlehčený styl. ()

junxi91

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné být opilý, tedy postrádat koordinaci pohybů, a přesto se udržet na nohou a pomocí kung-fu bojovat s nepřítelem? Jackie Chan zde hraje Wonga Fei-Hunga, mladého a neposlušného syna, který má problémy. Dělá si srandu z arogantního asistenta učitele bojových umění, anebo na veřejnosti políbí a obejme mladou krásnou ženu, aby udělal dojem na své přátele. Za to druhé dostane výprask od staré dámy a jaké je to zjištění, že stará dáma je jeho teta a její dcera je jeho sestřenice! Na ulici jeden chuligán okrádá poctivého prodejce, a tak ho Wong zbije. Bohužel se jedná o syna vlivného muže, který navštíví Wongova otce a ten za trest pošle Wonga za velmi krutým a přísným mistrem jménem Beggar So. Wong se však Soa bojí, a tak uteče z domu, zastaví se v restauraci a snaží se zadarmo najíst z talíře jednoho muže, který toho má na stole fakt hodně. Tímto mužem je však majitel restaurace, a tak dojde k bitce, do které se zapojí jeden starý opilec. Z něj se však vyklube Beggar So, opilý mistr. A tak začíná brutální, přísný a mučivý trénink, který Wonga opět přiměje k útěku. Při útěku se Wong potká s nechvalně proslulým nájemným zabijákem Yimem Ti-samem, který je známý svým „ďábelským kopem“, rychlým a smrtícím kopem, který nebyl nikdy poražen. Wong je poražen, ponížen a vrací se za Beggarem So, aby se učil tajný styl bojového umění zvaný „Osm opilých nesmrtelných“. Wong se naučí sedm z osmi stylů, protože ten osmý, Opilá slečna Ho, je na něj příliš ženský. V každém případě je nejprve nutné naučit se pevně stát a správně padat, a až pak přijde na řadu pití vína a osm opilců. Yim je mezitím najat mocným mužem, který má zájem o pozemky s uhlím, aby zabil Wongova otce. Otec je poražen a zraněn, a tak se do boje přidává Wong s Beggarem Soem, který se však do boje nevměšuje. Boj je to tedy celkem dlouhý a oba protivníci jsou stejně silní, nakonec se však Wong překoná, vytvoří si svůj vlastní opilecký styl a dobře to dopadne. Film plný vtipných až groteskních momentů, akčního bojového umění a příběh jednoho hodného, ale problematického synka. ()

Milkom

Příběh vás asi nestrhne, za to bojové techniky vás uchvátí. Stylové souboje: muž s tvrdou palicí, mistr s technikou osmi ožralých bohů:D. K tomu porce vtipu od Jackiho a bonus v nádherne choreografii. K dokonalosti chybělo už jen málo. 4*. Možná někdy příště přidám i tu poslední. Uvidíme. ()

kyLuke

Mistrův syn je prostě Hong Kongský film a neodpouští si ten jejich humor . Jinak velmi dobrá zábava , ale pro mě horší než Mladý mistr . ()

PRobin

Další asijský film vezoucí se na vlně zájmu o bojové sporty. Nesmysleně poskládaný "příběh", který je vlastně takovou situační komedií s podtitulem "10 nicotných důvodů proč si dát do držky". A samosebou že uvidíme jedinečné styly kung-fu, jako Železnou hlavu a Osm opilých končetin (to se mi líbí nejvíc, protože tenhle styl nebojujete dobře pokud nejste řádně ovínění :). Ano, uvidíte všechny ty postoje a pěsťovky a kopačky. Ano, užijete si staré dobré zvukové kulisy. Ano, poznáte tréninkový drill pod vedením mistra Notora. Ano, oslní vás husté kadeře snad všech zúčastněných, nad kterými vládne hříva Jackieho Chana. A Ano, užijete si spoustu zábavy :) ()

topi80

Dvojče Školy hada. Stejní lidé, stejný děj, stejné kulisy, stejně ujeté bojové styly, ba dokonce mám dojem, že jsem tam zahlédl i bojový styl hadí pěst ze zmiňovaného filmu. Ale je to trošku slabší. Ale kdo ví, jak by porovnání dopadlo, kdybych viděl filmy v opačném pořadí. Vtipných a svižných momentů bylo přehršle, stejně jako scén, ze kterých kapala trapnost vymykající se i ujetému žánrovému standardu. ()

LukeSharp

Jackie Chan je jeden z mých oblíbenců,ale takhle jsem ho ještě neviděl.Ze začátku frajírek,který kdekoho mlátí,ale taky od kdekoho dostane na prdel.Vše se změní s příchodem Jackieho strýčka s parádním červeným nosem:-)))Jackie rozjíždí kolotoč plný bitek,ale když to řídí Yuen Woo-ping tak to je prostě síla.Od začátku do konce film graduje a Jackieho dementní ksichty jsou perfektní.Lepší než Chanovy některé současné filmy.90% ()

Ernie_13

Perfektny film. Cely uspech stoji na dvoch veciach. Jackiem Chanovi a groteskou, ktoru predvadza v takmer kazdej scene a na bojivych sobojoch, ktore lahodia oku a su okorenene humorom. Urcite jeden z najlepsich Jackieho filmov je o to viac ceneny, ze je to jeden z prvych kde ukazuje svoj styl hrania, ktorym sa stal celosvetovo oblubenym! No a urcite treba pochvalit aj starca, ktory vo filme vyucuje Jackieho "dunken style". ()

Elegnor

No zajímavý to je, ale moc novýho mi to nepřineslo.. Opilecký kung fu už jsem viděl v legendě o opilém mistrovi, kde bylo vyvedený líp, filmy s jackiem jsou obecně vtipný dost a tohle neni žádná výjimka, příběh naprosto tuctovej, no pro mě to je rozhodně pouze průměr.. ()