Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

cab

Musim opakovat, co uz jsem pouzil v komentari u nejslavnejsiho filmu (Bruce Lee) Drach prichazi, ze pribehove film nema co nabidnout, ale jde jen o precizni blbnuti hercu v neuveritelnych bojovych scenach (hlavne ta zaverecna). Nastesti je film podporen par dobrymi vtipy bez zapachu trapnosti. Alkohol je zivotabudic. 55% ()

dopita

Na těchhle fackovacích filmech není nic, co by mě bavilo. Stěžejní na filmu je to, že se tam pořád řežou, jenže to mě fakt nijak nebere. Dále se tam Jackie Chan trapně pitvoří, občas se povede ňákej ten pokus o humor, ale jinak nic. Kdyby to mělo 60 minut, uplně by to stačilo. ()

Paity

Jackei Chan byl neuvěřitelné ucho. Tyhle plně čínsko/honkongské filmy jsou spíše komediemi než akcemi či akčními filmy. ()

kollis

Alkohol jako kouzelná meducína díky níž se zlepšují vaše fyzické schopnosti. Jste rychlejší, přesnější a mnohem silnější. Dokonalý nápad.___ Jackie Chan dokonal své pitvoření a přehrávání spolu s neuvěřitelnými akrobatickými kousky k dokonalosti a vytvořil komediálně akční postavu, kterou prakticky dodnes neopustil. ()

TERRORDROME

Nepodarený syn dožerie svojho otca a ten ho pošle k ožranskému somrákovi ktorý ho má naučiť kung-fu. Stane sa tak, synáčik bude majstrom v opitom boxe a popritom ešte stihne prdnúť do ksichtu plešatému dutohlavovi. Rozhodne jedna z najzásadnejších Jackieho peciek. Humor funguje, choreografia je na úrovni a somrácky učiteľ roztomilý, nie nepodobný tomu zo školy hada. Jackie sa zasa chová ako hovado, je drzý, arogantný a cynický, radosť na neho pozrieť. ()

Dyas

Společně se Školou hada, je to největší kun-fu klasika s Jackie Chanem. Pití velkého množství vína a následné bojování se mi dost zamlouvá a v tomhle pojetí to vypadá velmi dobře. ()

Mirah81

Hodně podobné Škole hada s téměř totožným obsazením,ale v ještě vtipnějším kabátku.Tyhle dva filmy patří do mé top trojky co se týká kung-fu filmů,takže určitě doporučuji všem milovníkům bojových umění.Na kopací techniku Jang Lee Hwanga je radost se koukat a Jackieho ohebnost a ovládání těla je k neuvěření. ()

Rozjimatel

Výborná bojová choreografia, prešpikovaná vtipom, zábavné postavy a postavičky (Oceľová gebuľa, Bambusový kráľ, opitý majster, ...). Kung-fu štýl ôsmich opitých bohov je proste bohovský. Cesta, ktorou sa vybral Jackie Chan, mi je podstatne sympatickejšia ako cesta Brucea Liho, ktorý sa berie tak smrteľne vážne, až je trápny. Škoda, že humor dosť často sklzne až do stupidity, hlavne prvá polovica filmu je plná infantilného šaškovania. Dokonca sa dostaví aj fekálny humor, čo už je najnižšia kategória. ()

klokyn

A ja som si myslel, že ten film sa páči len mne. Keď som bol malý, tak som sa s bratom bijával v opitom štýle, ale narozdiel od filmu sme pili len vodu. ()

Atheas

No Jackie Chan za mlada byl celkem dost vymakanej tipek. Ne ftipný to nebylo ale vcelku zábavný ano. Bojové scénky nebyli zrovna fantastické, ale zajimavé a koukatelné byli dost. A ostatně techniku opilých bohů, tak tu by se chtěl naučit snad každý. ()

Brylin

Zajímavé souboje a neuvěřitelné fyzické výkony Jackieho Chana, avšak tento styl humoru mně opravdu směšný nepřijde. Celkově slabé tři hvězdy. ()

Jaroslaf

Docela fajn, ale dvojka je ve všech směrech lepší. Mimochodem, potěšila mne scéna kterou vykradl Kill Bill (neudržení hůlek) a spoustu dalších. Tenhle film společně s dvojkou byl citován jinými akčními filmy kde je kung-fu, opravdu hodně. ()

Antaeus

Medzi akciami sa tu zbytočne nekecá, jedna pekne strieda druhú. No, "akciami".. Klasické uan-on-uan kung-fu so všetkým, čo k tomu patrí vrátane "dabovaných" pohybov (kedy na rýchlosti kopu či úderu nezáleží, všetky znejú ako šľahnutie uterákom). Džekí vo výbornej forme. Chlapcov ohuruje svojimi schopnosťami, menej náročné dievčatá svojimi obnaženými šľachami. Scenérie nenáročné. Chvíľami som mal pocit, že sa celý film točil na jednej lúke. Napriek tomu veľmi zábavný mix humoru, gymnastiky a (nie len opileckého) kung-fu. Za pozornosť ešte stojí, koľko pozornosti je venovanej Džekího kakaovému venčeku. Že by tým chcel "básnik" niečo povedať..? ()

maty39

Drunken master je druhý z filmů, který natočil společně s Yuenem Woo Pingem. Oba filmy točili najednou, se stejným obsazením, takže uvidíme spoustu známých tváří v jiných nebo podobných rolích. Kostra příběhu se drží standartu mnoha klasik let minulých. Ponížení nebo zabití někoho blízkého, trénink a pomsta. Tak to máme rádi. Drunken Master však přidal humor. Jackie nebyl první, kdo kombinoval kung-fu mlátičku s humorem, ale díky Jackiemu charizmatu se z Drunken Mastera stal hit a najednou se všichni snažili napodobit tento styl.  Jackie je od začátku namyšlený floutek co dělá jen potíže. To zahrnuje spoustu komiky a Jackieho grimas. I samotný Jackieho mistr který ho má převychovat není úplně standartní figura tohoto žánru. K tomu si přidejte styl opilého boxu a máte revoluční film kung-fu žánru. Bitky jsou sice postaru, na fáze s minipřestávkami mezi jednotlivými pohyby, ale choreografie je promakaná a všichni zúčastnění vědí co dělají. Vůbec první Jackieho film, který jsem kdy viděl. Moc se mi líbil (ale méně než 36 komnat), ale ještě jsem netušil, kdo to ten Jackie Chan je zač. Mimochodem, mezinárodní verze (včetně té České) zakrývají fakt, že Jackie hraje čínského národního hrdinu Wong Fei Hunga. Ne, že by to mělo nějaký význam pro zahraniční diváky , ale v Hongkongu bylo poměrně odvážné představit ho jako nezodpovědného darebáka, když ve stovkách předchozích verzích to byl vždy respektuhodný hrdina. ()

Honny2

Typický, jednoduchý, ale přesto velmi koukatelný hongkongský film plný kung-fu. Bojové scény jsou úžasně nadsazené a choreograficky naprosto neuvěřitelné. Kdo máte rád bojová umění a gymnastiku, tak je to to pravé pro vás! Jackie Chan zde ukázal své nadaní, nejen pro piškvořivé grimasy, ale hlavně, že je schopný snad každého pohybu v libovolnou chvíli – smekám. ()

RadimFišer

Báječný a nádherně propracovaný film v této dvoustovce na oživení. Sice probíhá jeden boj za druhým, ale kdekoho by to přimělo začít se věnovat Kung-fu. Žádný fiv, že se z Jackieho stala taková hvězda. Já se před ním mohu akorát poklonit. Děkuji, že jsem si mohl uvědomit, že nejsem nejlešpí na světě a že je stále třeba se zlepšovat. ()