Sdoom

Zatím nejslabší Zemanovo dílo, co jsem měl možnost vidět. Nemá to takovou atmosféru jako Čarodějův učeň nebo Pohádky tisíce a jedné noci, děj taky není kdovíjak úchvatný a animace i když je osobitá, tak zde ani na začátku 80. let není vidět prakticky žádný pokrok. Hudba Karla Svobody je sice výborná, ale song Mařenky alias Helenky Vondráčkové tu pro mě působil jako pěst na oko. Dám 3 hvězdičky, ale je to jentaktak. ()

vitekpe

Predevsim neplest si pribehove s Jenickem a Marenkou. Tohle neni o pernikove chaloupce a carodejnici a detech ztracenych v lese. Animacne je pohadka hezka, dejove trosku divoka a hudebne takova klasika osmdesatek. Oproti Ucnovi je to odvarek. :) ()

miklaras

Zemanův klenot. Klenot české animace. Kéž by tuhle kapitolu české kinematografie někdo ocenil tak, jak zaslouží... 10/10 ()

bari68

No, pán Zeman si to natočil po svojom.Jeho rozprávky sú výnimočné a iné,ku príkladu ,,učeň,,, u ktorého majú (nielen)deti nočné mory.Aj v tomto diele je pekná animácia, krásna hudba Karla Svobody a v celkovom prevedení ide kvalitnú prácu.Avšak takáto klasika má ostať klasikou....Malá chybička krásy. ()

Chmur

Podle mě se jedná o nejkrásnější českou animovanou pohádku. Nápaditá a originální animace, milý příběh, přítomnost vtipu i melancholie, úžasný soundtrack a perfektně namluvené postavy (až na Honzíka:-). Škoda, že se od té doby nic stejně dobrého nenatočilo:-( ()

Teg

Poslední dílo skvělého umělce a člověka, rozloučení, zároveň poučení a dobrá rada. Děkujeme :) ()

Haymar

Tak trochu jiná pohádka a rozhodně ne zrovna pro děti. Jako malému capartovi mi to přivodilo nejednu noční můru. Přesto jde bezpochyby o další geniální dílo skvělého Karla Zemana, které svým vizuálem hodně připomíná další Mistrovo kultovní dílko - Čarodějova učně (a taky je podobně depresivní, i když samozřejmě ne tolik jako právě Krabatéééé). To však nic nemění na jeho dokonalosti, kráse, působivosti a originalitě. Zde není prostor pro výtky či kritiku! ()

Neotom

Karel Zeman navazuje animací i pojetím děje na svůj předchozí snímek o Čarodějovu učni. Výrazně mu v budování atmosféry napomáhá svou podmanivou hudbou Karel Svoboda (ačkoliv ta v několika momentech připomíná sci-fi). Film je rovněž kvalitně nadabován. Příběh samotný mě ovšem dokázal zaujmout podstatně méně, ačkoliv konec je nádherný. 65% ()

Ixbalanke

Jak je možné, že mi tento skvost dosud unikal? Krásná realistická dekadentní trochu hororová pohádka, s alternativními (chvílemi až Švankmajerovskými) prvky s opravdu krásným hudebním doprovodem. Melodie si budu zpívat ještě dlouho. ()

sona123

Je to dokonalé. Kam se na Zemana hrabou dnešní 3D filmy? Úžasný příběh, dokonalá, lehce vtíravá, ale geniální hudba. A nádherná pohádka, ze které dozajista čerpal třeba Troška s Jasněnkou. Neokouká se to, nezestárne. No jo, jsem nostalgická. Ale ta poetika, přitom obrovská dějovost, způsob, jakým si umí udělat legraci, vystrašit či přímo vyděsit, nalákat a udržet si dospělé a ty menší, možná nejmenší...To je výjimečné. ()

Oyer

Dle mého soudu, jedna ze slabších Zemanových pohádek. Netřeba přehvězdičkovávat každé jeho dílo, zejména tato animace a tento děj jsou slabinou celé pohádky. ()

Jelly

nádherná pohádka, která ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. i toto dílo jsem jako malý viděl na Filmových ateliérech mnohokrát a je to jedna ze stěžejních vzpomínek na mé rané dětství. nevím proč tomu tak je, ale novější české pohádky zcela postrádají onu krásně snovou atmosféru, která je zde více než hmatatelná. scéna příchodu noci, má oblíbená, je naprosto očarující, na čemž má lví podíl i skutečně výborná hudba Karla Svobody. a o těch skřítcích se mi zdálo tolikrát, že jsem je pak považoval za opravdové. 10/10 ()

Badel

Jestliže jsem to naposled viděl před tak 15 lety a pořád si to pamatuju v tom nejlepším(skvělá písnička, skvělej "upír), tak to prostě musí bejt super. ()

RadimFišer

Poslední příběh tohoto velikého muže s obrovským srdcem. Příběh o Honzíkovi a Mařence. Vskutku mě zahřál u srdce a pochopil jsem spoustu věcí, kvůli kterým jsem se trápil. Jaký to genius? Ty famfáry, ta struktura a originálnost. Ty dobré pocity. Mám mnoho filmů od Zemana a spoustu ještě čeká na shlédnutí. To co jsem cítil u Krabata bylo nepopsatelné. U mě zatím nepřekonaný příběh. Krabat a hned za ním John a Mariii. Děkujeme, děkujeme, co jste udělal pro děti. To byl muž co se narodil ještě za Rakouska-Uherska, když vládl sám císař František Josef I. ()

TomasKotlant

Zajímavá pohádková hříčka, která však na působí až příliš důstojným dojmem, který ničí místy velmi pěknou poetickou atmosféru podpořenou úžasnou hudbou. Hlavní hrdina a celá výtvarná stránka vůbec mi přišla až nehezky podobná Krabatovi. Rod Beranů zase působí až příliš nesympaticky. Tři skřítci příběhu hodně pomáhají, bez nich to pak však působilo trochu prázdně. Výborně technicky udělaná animace a skvělá hudba mi zde bohužel nestačily, film na mě působil atmosféricky docela rozporuplně. *** Po druhém zhlédnutí zvyšuji ze 3 na 4 hvězdičky, neboť jsem v tom našel vyšší smysl teorie polarity. *** Ve zkratce: Perníkovou chaloupku nečekejte. ()

grerar

Po Krabatovi jsem se neskutečně těšil na dalšího Zemana, jenže s Honzíkem a Mařenkou přišlo drobné vystřízlivění. Příběh není tak úplně špatný, ale je vidět poměrně silná ideologická vložka. Kronikáři byli pod silnou rukou velkých, a na ty malé nezbylo v kronikách místo... Nee. To prostě v Krabatovi nenajdete. Hudební vložka sice zkorumpovanou Vondráčkovou spravena, nicméně díky páně Svobodovi stravitelnou utvořena. To vše tak nějak dohromady 3* ()

zdeny99

Hodně divná pohádka, u které nemohu pochopit, jak se může líbit tolika lidem. Kresba pomocí ploškové animace je strašná a příběh totálně o ničem. Dnešní děti by se na tohle ani nepodívali. Nechápu tak vysoké hodnocení a v žebříčku nejlepších filmů zabírající číslo 296. [3507. hodnocení, 128. komentář, 85%, 296. nejlepší film] ()