Pavlin

Viděl jsem poprvé a musím uznat,že kvalita této pohádky je nepřehlédnutelná.Nádherná hudba i příběh.Animace je originální,poetická,estetická.Smekám před panem Zemanem. ()

natalanka

Mistorvské dílo. Honzík jako upír je skvěle vyvedený a Mařenka jakbysmet.Láska pro kterou každý obětuje to nejcennější co má.Mařenka vílí život a Honzík své dobro. Nádherná fantasy pohádka. Prostě Zeman. A klobouk dolů panu skladateli Svobodovi k hudbě a Heleně Vondráčkové za to jak krásně zazpívala píseň Mařenky. Palec nahoru. :-)) ()

honzic

Nejkrásnější česká kreslená pohádka s nejlepším dějem, hudbou a příběhem ve skvělé režii Karla Zemana. Možná jeho nejkvalitnější animované dílo a film vůbec. Hodnocení: 95 % ()

Bumerang

Asi nejméně hororová pohádka pana Zemana (i když "upíří" podoba Honzíka docela slušně děsí) a taky dost vtipná (pojízdné křeslo s živým pohonem chci taky - kdo se hlásí dobrovolně?!). ()

Gig

Přesně to vyjádřila Jezinka.Jezinka. Jen je škoda, že Zemanovi se nepodařilo dodělat celý cyklus. ()

m.xFuck

Mistře při vší úctě k vám musím říct, že perfektní animace nenahradí zoufale slaboučký příběh. Hudba mistra Svobody byla hrozná, proč se proboha jeden motiv opakoval stále dokola?, kdy jako třešnička na dortu byl song Vondráčočkové. Zkrátka tahle pohádka skoro nefunguje je zoufale roztáhlá a celkově až na bravurní animaci mizerná... Bohužel. Krabat je asi o tři třídy lepší!!!! ()

Spielbergo

Vše stojí na skvělé animaci a na božské Svobodově hudbě, která je tak nádherná, až srdce taje. Jinak Honzík je totální dement, neschopný samostatného jednání, a který přesně vystihuje Cimrmanovu výtku k českým pohádkám, že jsou pro děti škodlivější než alkohol či zápalky. Jako malý jsem to tolik nevnímal, ale jako dospělý bych Honzíka nechal skapat tou nejhorší smrtí už v prvních deseti minutách a to jen tak z plezíru, abych viděl, jak ten kretén trpí za to, co už všechno stačil podělat. Ostatně je pouze zásluhou skřítka, že přežil až do závěrečných titulků. A jestli mu neutekla tak spolu žijí dodnes. Chudák Mařenka... ()

Bbbulanek

Pohádku jsem naposledy viděla cca v 10 letech a dnes ve 26 jsem se na ni z nostalgie podívala znovu a musím přiznat, že mě to dojalo snad více než v dětství. Vůbec mi nepřipadá, že by hudba Karla Svobody byla kýčovitá, právě naopak. Ilustrace jsou nádherné a démonické (a humorné tam, kde mají :-) a hudba je dokonale dokresluje. Tahle pohádka prostě nemá chybu a dnešním zhlédnutím jsem s ní určitě neskončila. 90% ()

Mrxyz

Nadherne zpracovany pohadkovy pribeh, ktery neni takovou tou typicky ceskou ´privetivou´ pohadkou, ale spis vypravenim v tradici toho, co znamenal a znamena mytus: hrdina prochazi krutymi zkouskami a procesem zasveceni, aby nove objevil sam sebe a svuj vztah k druhym. Vytvarna stranka naprosto bezchybna, uz v detsvi jsem z toho byl naprosto paf, natolik se to vymykalo tehdejsi bezne pohadkove nabidce. I hudebni doprovod zde vhodne dokresluje dej a umocnuje uz tak skvely zazitek z celeho pribehu. ()

E.T.Martin

Pohádky nemusí být jen roztomilé. A téhle nádherné Zemanovské klasice je místo i pro temnotu a chmury. O stupínek méně geniální dílko než Čarodějův učeň, přesto stále povedený kousek. ()

Stuart6

Krásná pohádka, nádherná hudba. Když ji vidím, mám slzy v očích ještě dnes, kdy už jsem dávno dospělý MUŽ. Milionkrát lepší než nějaký Disney. Po této pohádce mám vždy tak nějak lepší náladu a vrátí se mi alespoň trošku ztracené víry ve spravedlnost a dobro. Je škoda, že dnešní děti tuto pohádku vůbec neznají. Ale mojeho prcka o to určitě nepřipravím. ()

Vojta-x

Toho patří do mého zlatého archivu. Pohádku jsem viděl jako cca 5-6 letý a rád se podívám znovu a osvěžím paměť na tu dobu. ()

Desmi

Velmi hezká pohádka. Čekal jsem pohádku o Jeníčkovi a Mařence s perníkovou chaloupkou, ježibabou atd. Dočkal jsem se však příběhu, který se stejnojmenou pohádnou vůbc nesouvisí. Příběhu, který je stejně originální jako celá Zemanova tvorba. Ta píšťalka v hudebním doprovodu - pecka.. =) ()

Fjera

Líbilo. A je velmi zajímavé srovnání přírody a krajiny 80. let s dneškem. To, co bylo dřív tak běžné, je dneska už vzácnost. Vlk, zpívající skřivan, sýček houkající u ohně. ()