milos.bradik

Stejný režisér i výtvarné zpracování ploškovou animací jako Krabat, tedy Čarodějův učeň a přitom nádherná poetická a opravdu pohádková podívaná. Karel Zeman byl prostě kouzelník. ()

Scott67

Tímto filmem se Karel Zeman rozloučil naprosto stylově. Když byla premiéra, učitelky nás na to braly do kina, takže jsem si to užil na plátně. Musím říct, že tato pohádka spolu s Krabatem (Čarodějův učeň), patřila vždy k mým nejoblíbenějším animákům. Zejména zemanovsky podivné vertikální mávání křídly působí dodnes kouzelně. A ačkoli zde někdo píše o kýčovitosti Svobodovy hudby, tak musím říct, že sem sedla, jako prdel do gatí. I s Vondráčkovou. Je to taková Karlova šablonovka, ale sem se prostě hodí. Dnes už by asi tato pohádka nestačila s dechem na super 3D animáky, ale pro mě má pořád stejné kouzlo. ()

godal

Je to takové zvláštní...Karel Zeman poráží celý blůjwůd a natočí na koleně-ve Zlínských ateliérech,za pár šupů a se špičkovými dabéry-dokonalou pohádku.A ještě se tomu nedá nic vytknout.Plný počet hvězd a nechávám se unést hudbou Krala Svobody.Velké díky autorům a to i od mých dětí. ()