Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (653)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím! ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Vše zapadá do sebe jako puzzle. Od prvního k poslednímu. Zemeckis si tohle vzal do hlavy, protože když člověk vkládá poslední dílek do skládačky. Rozbuší se mu srdce a je nadšenej. Stejně jako divák při sledování tohoto snímku. Divoký západ byl výborný nápad a ještě větší nápad byl do toho dát moderní dobu (sniperka, Clint Eastwood atd.). Menší lovestory, která způsobuje větší problémy, tak jak to bývá. A závěr s vlakem vás udrží v Hitchcookvském napětí. :o) ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nestáva sa mi často, aby som hodnotil filmovú trilógiu od začiatku až do konca plným počtom. Ale u Návratom do budúcnosti to jednoducho nejde inak. Od prvého až po tretí diel sú to všetko prvotriedne filmy. Najlepšie vo svojom žánri. Marty a Emmet nemajú chybu a predvádzajú v celej trilógií skvelé výkony. Neviem, či je pre mňa tretí diel najlepší. Aj keď je to už divoký západ, Robert Zemeckis to spracoval tak bravúrne, že ma to nemohlo inak ako nadchnúť. Chýbali mi však skvelé 50te roky. Tie sú v predchádzajúcich dieloch nezabudnuteľné. Hlavne v prvom to spoznávanie budúcnosti. Opäť teda za 5*. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Komentáře o nejslabším dílu série nechávám mimo sebe, protože BTTF jsem vždycky bral jako jeden ucelený příběh. Skoro až nejde věřit, že Zemeckis a Gale vůbec neplánovali trilogii a otevřený konec jedničky původně ponechali jen jako prostor pro fantazii diváků, protože takových nápadů a point, kolik dali do tří filmů, jiní scénáristé potí celou kariéru. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady. ()

Galerie (160)

Zajímavosti (69)

  • Lokomotiva, která přenese Martyho (Michael J. Fox) a Doktora (Christopher Lloyd) do budoucnosti, je Sierra Railway no. 3. Byla vyrobena v roce 1891 v Jamestonu v Kalifornii a její maximální rychlost je pouhých 51 mph, tedy 82 km/h. Jedná se o jednu z nejslavnějších filmových lokomotiv Hollywoodu, objevila se v několika desítkách filmů. Jejím prvním filmem byl již v roce 1919 film The Red Glove a do začátku války stihla účinkovat ve čyřech dalších. V roce 1946 měla být zničena ve filmu Duel in the Sun. K tomu ale nedošlo, místo toho byla zrekonstruována a během dalších let účinkovala v dalších filmech. Nejslavnějším bylo V pravé poledne v roce 1952 a Nesmiřitelní v roce 1992. V roce 1995 byla vyřazena z provozu, ale v roce 2000 začala její další rekonstrukce, kde finanční sbírku podpořil Clint Eastwood a popsal lokomotivu jako „starého, drahého přítele“. Rekonstrukce trvala pět let a stála 1 200 000 amerických dolarů. Dnes je k vidění v historickém parku Railtown 1897 v Kalifornii. (xisp)
  • Jediný diel z trilógie, v ktorom si Marty (Michael J. Fox) a Doc (Christopher Lloyd) prehodia hlášky. Keď sa rozprávajú o fotografii náhrobného kameňa, Marty povie „Great Scott“ a Doc odpovie „Yeah, this is heavy“. (m.a.t.o.)
  • Keď sa Dr. Brown (Christopher Lloyd) a Marty (Michael J. Fox) nechajú na slávnosti vyfotiť pri hodinách, tie ukazujú čas osem minút po ôsmej. Je to odkaz na rýchlosť 88 mph, ktorú musí DeLorean dosiahnuť, aby cestoval v čase. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama