Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí, co se týče zábavy a co se týče dobrodružství. Když takhle projíždím ty dobrodružné filmy, tak si uvědomuji, že v současnosti snad už takovýto typ filmů vymřel, a je to strašná škoda, na takové filmy jako je tento se totiž nezapomíná.(19.1.2007)

I po letech je "Honba za diamantem" skvělý a vtipný romanticko - dobrodružný film se sympatickou ústřední dvojicí. "Muž z Ria" po jedenadvaceti letech. 85%.(7.4.2009)

Vzhledem k tomu, že moc nemusím ani Kathleen Turner ani Michaela Douglase a přesto jsem se dobře bavila, tak dávám čtyři hvězdičky. Slušná chytrá komedie.(9.10.2004)

Parádní dobrodružňák. M.Douglas coby novodobý Tarzan a K.Turner jako městská naninka prožívají několik zajímavých příhod. Spielberg udělal dobře, že tento film přenechal a dal šanci Zemeckisovi se předvést. Zemeckis se ukázal, je to akční, je to zábavné. Další z řady filmů na kterých jsem vyrůstal a mám je rád. soundtrack by mistr Silvestri:) Tak díky skvělému kino Ponrepo v Praze jsem 25.11.2016 mohl vidět tuto neskutečnou zábavnou jízdu na velkém plátně, sice jsem nadával, že to bude v českém dabingu, musím uznat, byla to sranda a teda film hraný ze starých kotoučů jsem neviděl ani nepamatuji, těžká nostalgie. Díky!(9.1.2008)

Aj keď obľubujem dobrodružné filmy a častokrát mi nevadí, keď oplývajú stupídnym príbehom, onania za drahokamom ma do seba nevcucla tak ako som sprvoti predpokladal a dúfal. Pritom som veľký fanúšik Zemeckisových filmov a Michael Douglas je jedným z mojich najobľúbenejších hercov. Nenašiel som si však nič, čo by ma výraznejšie zaujalo a donútilo ísť s hodnotením vyššie. 70%(10.4.2008)

• - Vůz, ve kterém ujížděli Jack T. Colton (Michael Douglas), Joan Wilder (Kathleen Turner) a Juan (Alfonso Arau) před pronáslovatelem Zolem (Manuel Ojeda), byl americký Offroad Ford Bronco, vyráběný v letech 1980-1986. (JARDAHONDA)

• - Ústřední trojice Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito se o pět let později znovu sešla coby hlavní aktéři snímku Válka Roseových (1989). (Jizni Tlapa)

• - Manuel Ojeda bol obsadený do úlohy Zola na základe jeho výkonu vo filme Zelený ľad (1981). (m.a.t.o.)