Honba za diamantem

Dean Cundey

Michael Douglas

Kostýmy:

Marilyn Vance

Zábavná romanticko-dobrodružná klasika s příchutí Indiana Jonese. Atraktivní prostředí Jižní Ameriky, atraktivní městská fajnovka a sympatický dobrodruh v příjemně namixované rodinné podívané.(10.3.2012)

Ve všech směrech průměrná žánrovka, která sice baví, ale tak nějak...průměrně. Naštěstí si Zemeckis později střihl nepoměrně vydařenější a zábavnější filmy, zatímco scénáristka Diane Thomasová už se zmohla jen na méně úspěšné pokračování nazvané Honba za klenotem Nilu...(14.3.2009)

Tento film si mohol kľudne udržať dôstojnosť v dobrodružnom a humornom postavení a nepripletať do toho úplne zbytočné a nehodiace sa romantické prvky. Možno v inom podaní, ale Kathleen Turnera jej postava mi z filmu spravili veľkú čalamádu, na ktorú som v tej chvíli nemal chuť. Keď si pomyslím aké by to mohlo byť bez nej. Ale po zábavnej stránke stále nadpriemer. Zemeckis sa nezaprie. 70%.(19.12.2007)

Pohodová rodinná zábava poloviny 80. let, která se svezla s úspěchem INDIANA JONESE. Douglas je okouzlující syčák, Turner se před očima mění z šedé myši v krásku a jejich chemie dodává eskápadám správnou šťávu. Navíc mě vždycky fascinoval ten přechod příběhu z šedivé reality newyorské spisovatelky do indianajonesovského dobrodružství v džungli.(11.9.2007)

Rádoby Indiana Jones? Jako malé dítě to zhltnete jako malinu, ale pak z toho tak nějak vyrostete. Ale Douglas s Turnerovou jsou sympatická dvojice.(23.5.2003)