Honba za diamantem

Dean Cundey

Michael Douglas

Kostýmy:

Marilyn Vance

Značně odlehčený Indiana Jones přenesený do moderního prostředí. A je to skoro stejně tak zábavný.(7.4.2007)

Zemeckisova nesmrtelná klasika s Douglasem s Turner, která je velmi oblíbená na obrazovkách TV...(5.6.2008)

Klasický dobrodružný film, trochu ve stylu Indiana Jonese, který není úplným zázrakem, ale pobaví. Výborní herci jinak nepochybně zvedají kvalitu jinak celkem průměrného filmu.(21.2.2005)

Důvod proč se chci jet podívat do Kolumbie. Z celého filmu mi rozhodně v hlavě rezonuje zběsilá a bahnitá jízda (která mě vždy inspiruje při spisovatelské činnosti na podobné téma) a ten krásný a blyštivý diamant.(21.10.2011)

Tento film si mohol kľudne udržať dôstojnosť v dobrodružnom a humornom postavení a nepripletať do toho úplne zbytočné a nehodiace sa romantické prvky. Možno v inom podaní, ale Kathleen Turnera jej postava mi z filmu spravili veľkú čalamádu, na ktorú som v tej chvíli nemal chuť. Keď si pomyslím aké by to mohlo byť bez nej. Ale po zábavnej stránke stále nadpriemer. Zemeckis sa nezaprie. 70%.(19.12.2007)