Pred stáročiami uzavreli obyvatelia jedného mestečka zmluvu s bosorákom, ktorá im mala priniesť prosperitu. Keď sa dostavil čas splatenia dlhu, dlžníci sa vzopreli, zavraždili ho a mrtvé telo čarodejníka zahrabali do zeme. Teraz prišiel čas odplaty, staré kosti sa dostali na povrch zeme a duša zomrelého ovládla strašiaka postaveného v kukuričnom poli. Potomkovia pôvodných obyvateľov sa stávajú objektom jeho vraždiacej nenávisti. (beso74)

hladass

Za mě opravdu velmi příjemné překvapení... Parádní a hlavně nápadité (gore) vraždy, slušná porce nahoty a sex a hlavně dobře nasraný strašák, dělají z tohoto kusu jeden z nejlepších hororových filmů devadesátých let... Jen těžko uvěřit, že takový kus mohl být natočen 95-tém a ne v osmdesátých letech... Jeff Burr mě tímhle kouskem přesvědčil, že měl našlápnuto stát se výborným hororvým řežisérem, kousky Leatherface, From a Whisper to a Scream nebo Puppet Master 4 a 5 mluví samy za sebe... Proto nechápu, proč po tomhle kusu začal točit různé akční a dětské fantasy kousky... No, to se už asi nedozvím... Škoda... ()

misterz

Príjemný horor a v čase vzniku určite pecka, ale ja to už vidím len na priemer. Motív strašiaka je síce zaujímavý a jednotlivé mordy pomerne brutálne (hneď ten prvý s kosačkou bol zaujímavý), ale snímok postupom času začal upadať do monotónnej nudy a jednotvárnosti. Navyše niektoré momenty sa mi zdali dosť naivné - napr. scénka vzkriesenia strašiaka. Tiež by som privítal čo-to o mytológii pôvodu onoho bubáka. 60/100 ()

J*A*S*M

Pár nadšenějších hororových kolegů tu tohodle strašáka dosti vyhypovalo, takže jsem byl před projekcí vyloženě natěšenej. Očekávání zůstala bohužel nenaplněna, na což už jsem si v poslední době bohužel zvyknul. I tak se ale v případě Night of the Scarecrow jedná o solidní béčkové pokoukání, nezlobím se, že jsem jej viděl :) Vraždy poměrně nápadité a působivé. ()

corpsy

Nielen titulný strašiak, ale aj celý samotný tento hororík, je plný slamy. Výraz slama je tu v mojom prípade aj synonymom pre slovo nuda. Vraždy, tohto na pohľad skôr detsky plyšovito než strašidelne pôsobiaceho antikrista, niesu na zahodenie a profíci na špeciálne efekty sa s nimi pohrali šikovne, ale celé to pôsobí len ako nefunkčné bludárium. ()

Morholt

"Zasadím do tebe svoje semeno!" Další strašák, který se utrhnul ze řetězu nebo z kříže a děsí dobré občany přilehlého městečka. Pochopitelně všechno má svůj důvod a ten místního bubáka je víc než "originální" - posedl ho duch a on musí vyvraždit potomky těch, co ho před 150ti lety sejmuli. A najít knížku. Je to totální béčko, které spíš vzbudí už jen pobavený úsměv, než aby zaujalo zpracováním, nebo, nedej Bože, vystrašilo. V době vzniku to možná i stálo za pozornost, dnes je to ale jen ztráta času. 30% ()

• Scenár bol napísaný už v roku 1990, no produkcia filmu sa začalo až o tri roky neskôr. (m.a.t.o.)
  • Policajt vystrelil v podkroví bez nabíjania 9 rán a to i napriek faktu, že mal šesťranový revolver. (beso74)
  • Natáčanie trvalo iba 28 dní. (m.a.t.o.)