Eleanor (Shailene Woodley) je mladá policejní vyšetřovatelka, která se potýká s démony své minulosti, když je najata hlavním vyšetřovatelem FBI (Ben Mendelsohn), aby pomohla vytvořit profil a sledovat práci narušeného jedince. Když policie a FBI zahájí celostátní pátrání, jsou na každém kroku mařeny bezprecedentním chováním jedince. Vzhledem ke své narušené psychice je Eleanor možná jedinou osobou, která dokáže pochopit mysl jejich útočníka a přivést ho před spravedlnost. (HanzoBureshi)

DwayneJohnson

Ani jednou jsem nebyl na WC, nepřetáčel jsem a sledoval pěkně od začátku, až do konce a přesto to tam není. Jako ten pocit, že to bylo něco top, co mě opravdu rozebralo a dalo víc, než jen lehce nadprůměrnou story o chytání vraha. Možná tak první polovina, ale ta druhá se změní jak už to tak někdy bývá na spoustu klišé a konec, ten už to jen celé završil. Lehce nelogický s malou upírskou vložkou, kterou si dle mého názoru mohli tvůrci jednoznačně odpustit. Tři a něco. ()

Aljak

Spočiatku to bolo veľmi dobré a zaujímavé. Páčila sa mi tá mysteriózna esencia a davová psychóza z toho, že neexistovala žiadna relevantná príčina, prečo len tak niekto zabije na diaľku toľko ľudí strelou priamo do hlavy. Stredná časť filmu pozostávala predovšetkým z pátrania po konkrétnej osobe, aj to bolo celkom zaujímavé. Ale záverečná tretina filmu ma dosť sklamala. (pozor spoiler!) Čakal som niečo fundovanejšie a prekvapivejšie, a rozhodne nie nejakého sociopata/psychopata/idiota, ktorý na to všetko vraždenie nemá ani relevnatný dôvod. Takže počiatočné nadšenie prešlo do stagnácie a napokon sklamania. Navyše, aj tá policajta Eleanor mi prišla dosť vyšinutá, a v podstate som celú dobu čakal, že aj ona v tom bude mať prsty... 2* ()

borec999

"Som rád, že si rozumieme. My dvaja si vôbec nerozumieme..." Veľmi sympatický krimi triler, ktorý istými prvkami evokuje kultové Sedem (duo vyšetrovateľov: zelenáč a starý mazák, nepolapiteľný a precízny vrah ktorý sa objaví až v závere filmu a pri jeho preslove si poviete že možno nie sú niektoré jeho názory až tak od veci a prinúti človeka k zamysleniu), no nemyslím si že by sme ho mali s Fincherovou kultovkou porovnávať. Tiež je to síce vcelku upršaná, temná a drsná záležitosť, v ktorej máme dobre vykreslené postavy s nadštandardnými hereckými výkonmi ( fajn Shailene Woodley, ale najmä výborný Ben Mendelsohn), no kdežto Sedem sa viac sústredilo na hľadanie vraha a dôkazov, Catch a Killer si myslím že viac ukazuje proces vyšetrovania sériového vraha v praxi. Že policajný vyšetrovateľ pri jeho hľadaní nemá plnú moc na všetko, musí vyjednávať, robiť veľa kompromisov, často prijímať i rozhodnutia s ktorými nesúhlasí a nie sú z jeho hlavy, keďže veľký vplyv na vyšetrovanie má množstvo jeho nadriadených, politici, médiá, súdy, verejnosť a veľa ďalších ľudí, z ktorých každý má svoje osobné ciele a neváha danú situáciu a prípadný úspech/či neúspech a pochybenie vo vyšetrovaní využiť vo svoj prospech. Veľmi sa mi páčilo ako bol tento aspekt vo filme znázornený a hlavne pre neho mi Catch a Killer nezapadol po mesiaci od videnia medzi ďalšie tuctové krimi trilery. Záver a vyvrcholenie sa tiež vcelku podarilo a osobne som bol veľmi príjemne prekvapený aký fajn krimi triler som dostal od pre mňa úplne neznámeho argentínskeho režiséra Damiána Szifróna. 80% ()

bourec

Dost vysoký hodnocení a spoustu pozitivních komentářu mě naladily na po dlouhý době hutnou krimošku.. Co se týče obsazení, je kromě Woodley spíš průměrný. Těch hutnejch scén tam je dost, ovšem jízda za chycením magora se nekoná. Pomalý, se spoustou pro mě zbytečnejch keců o komzumním životě. Navíc tam znovu naroubovali scénu, která je dnes a denně v každým filmu. Že to otupí ostří filmu ty filmaře ani nenapadne. Průměr jak prase. 60%. ()

silentname

"To Catch A Killer" je pre mňa tento rok zatiaľ jeden z najlepších krimi thrillerov, ktoré som mal možnosť vidieť. Výborná atmosféra, skvelé postavy a vyvrcholenie, ktoré môžem otvorene označiť ako jedno z najsilnejších, ktoré som mal možnosť vidieť. Bol som veľmi príjemne prekvapený zo Shailene Woodley, ktorá sa tu ocitla v úplne inej role, než som bol na ňu doteraz zvyknutý a dáva do toho absolútne maximum. Nikdy som nemal pocit, že by som jej tú rolu neveril. Ben Mendelsohn ako jej šéf je podľa mňa tiež vynikajúci. Pôsobí ako ten typ vyšetrovateľa, ktorý skutočne chce odviesť dobrú prácu a je náročné, keď musí bojovať s byrokraciou alebo inými, ktorí by ho oveľa radšej videli padnúť. Ale je skvelé, že sa vie za svojich ľudí postaviť a dokonca aj za Eleanor, ktorá ma celkom náročnú minulosť a viem veľmi dobre pochopiť, že ju mnohí vnímali ako problém. Film vie veľmi dobre pracovať atmosférou a spôsob, ako postupne odhaľujeme identitu nášho vraha a najmä začíname chápať jeho motív je jeden z highlightov filmu. Nechcem spoilovať nič, no je treba uznať, že vďaka tomuto elementu je práve záver veľmi efektívny. Tento vrah je skutočná hrozba, je veľmi nepredvídateľný, nevieme kedy udrie znovu a predstavuje skutočne poriadne riziko. No istým spôsobom má s našou hlavnou hrdinkou aj niečo spoločné. Neviem čo viac povedať, ide o vynikajúci film, ktorý odporúčam vidieť a určite by ste nemali vynechať. Hodnotenie: A ()

• V máji 2019 bolo oznámené, že v tom roku sa natáčanie uskutoční v Atlante. Natáčanie prebiehalo namiesto toho v Montreale v Kanade od 27. januára do 10. marca 2021. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD