Zkratky ke štěstí

• USA Shortcut to Happiness (více)

Hrdinou této modernizované verze klasické povídky Stephena Vincenta Beneta "Ďábel a Daniel Webster" je neúspěšný spisovatel Jabez Stone (Alec Baldwin), který kvůli literární kariéře upíše svou duši ďáblu (Jennifer Love Hewitt). Když se ale ukáže, že obchod není zdaleka tak úžasný, jak se zpočátku zdálo, obrátí se Jabez na slavného právníka Daniela Webstera (Anthony Hopkins) a požádá ho, aby mu pomohl se ze smlouvy vyvázat. (oficiální text distributora)

zigy

Mdlé a průměrné, viděno jen kvůli Hewitt, která určitý prostor dostane. Není zkratek ke štěstí - no, poněkud banální hlavní myšlenka filmu. ()

Chlo0opek

Potenciál tu rozhodně byl, ale zvlášť závěr dost film zhazuje. Ani Anthony nevynesl tento snímek z pekelných děr zapomnění.. Dávám 2*. ()

stado

Film celkem o ničem.Herecké obsazení slibovalo něco víc než co bylo dáno. Závěrečný soudní proces byl opravdu děsný. Jedině Jennifer Love Hewitt byla hodně sexy, ale to bylo vše co bych vyzdvyhl ()

zrudicka

Tento film mě ničím nezaujal. Dokoukala jsem to dokonce jen díky famózní Jennifer Love Hewitt, které tato role sedla na míru. ()

Pythonator

Ďábelská mrcha Jennifer Love Hewitt je asi to jediné, proč stojí tento film za to. Anthony Hopkins taky potěší, i když šílená zápletka se soudním procesem je trochu až moc šílená. ()

Profík

Na komedii je to máo legrační a na fantazy málo propracované. Kupodivu nejlepší je dramatická linka, zvláště v závěru a hlavně díky hercům, kteří ji umějí prodat. 50% a zaokrouhleno nahoru díky Jennifer Love Hewitt, protože tak dobře vypadá. ()

thymus

„Lidé chtějí víc, než jim Bůh může dát. Proto chodí za mnou…“ – fandí si ďáblice u soudu. Ten, kdo podlehne jejímu svádění, ztratí svou duši, vzdálí se svým přátelům, zpronevěří se sám sobě. Touha po slávě je lákavá, vymetené přímé cestičky vedou k pohodlnému životu. - Nebyl to tak špatný film, jak to tady v hodnoceních vypadá. Líbí se mi komentář od "nash.", úplně se s ním ztotožňuju, líp bych to nenapsala. Díky za něj. ()

CharlesDow

Neotřelý pohled na odvěký problém výměny duše za povětšinou materiální blahobyt.. Vše je skvěle zasazené do současnosti, takže člověk si lépe představí, jak by asi vypadal tento druh dilema v jeho osobním případě. ()