Ovdovělý vědec dr. Steven Mills hledá radarovými paprsky mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka má kontaktovat dr. Millse a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před hrozícím zničením. Celesta, čerpající všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, potká Millse na večírku. Vědec je lepou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vytuší, že její nová matka není běžnou lidskou bytostí. Celesta se přizná ke svému původu i ke svému poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi. (oficiální text distributora)

Denny

Docela zdařilá komedie, profesionálně udělaná,vtipná s mírně kýčovitou lovestory a předem naprogramovaným happyendem. ()

tranquill

Příjemná a vtipná romantická sci-fi komedie. Kdo by před téměř 30.lety řekl, že Alyson bude hvězdou "Matky..." :-) ()

Werde

Chvílema mi komedie přišla nadprůměrná a chvílema zas podprůměrná,hlavně ke konci se to začalo hroutit.Jinak Kim je tam velice šťavnatá ufounka :) ()

Acrobat

Spoľahlivo mizerná komédia, ktorá nenavodí celkom zákonite úsmev, pretože Akroyd je krokom vedľa a voči Kim mám viacero výhrad, počínajúc krásou končiac herectvom v afekte. Pár vecí ako prekvapenie, hanba, prepadnutie strechou auta a podobné nezmysly, sú variáciou na tlačenú komédiu a príbeh pre násťročných. (videné 10.03.2021, FIlmplus) ()

Tiiso

Tvůrci hlavní pointu posadili na jednoduchém principu žena versus muž. Dosadili do hlavní role, pro někoho více pro někoho méně, krásnou ženu, do role sekundanta svobodného muže, zabalili tento princip do jednoduché sci-fi zápletky a příběh složený z řady humorných scén jdoucí jedna za druhou může začít. Některé z těchto scén jsou velmi vtipné, těm kontruje s úspěchem několik situací s opačnou kvalitou. Komedie žádným výrazným způsobem nevyčnívá z nekonečné řady titulů jemu podobných a jeden z hlavních důvodu proč si ho zejména mužská populace pamatuje, je zmíněná ženská role, kterou průměrným způsobem představuje Basingerová. Filmová realizace komedie taktéž splňuje všeobecné standarty a stejně tak i nevýrazná doprovodná hudba. Takže v celkovém obraze se film pohybuje někde těsně kolem třetí hvězdičky. ()

Stejšn

Nj, bylo to fajn, když komedie o mimozešťanech ještě nemusely být přecpané milionem megatriků, jako třeba Men in Black. Milý film, žádné extradílo, ale pobaví. ()

RigorMortis

Oddychovka na nedeľné popoludnie so sympatickou Kim Basinger a Alyson Hannigan v mladšom vydaní, ktorá pobaví. Nič viac, nič menej. ()

cinema_cz

Režisér Richard Benjamin vsadil při realizaci filmu na dvě věci. Na herecký výkon Dana Aykroyda, který se jako komik osvědčil již v několika filmech a na sexuální přitažlivost a smysl pro komiku Kim Basinger. Jinak je tato sci-fi komedie typicky americkým produktem se spoustou situačních gagů, které však občas vyznívají poněkud hluše a navíc neoplývají ani velkou dávkou originality. Ze židle sice nezvedne, ale vkus také neurazí. (08/1991, Gabriela Koulová) ()

PetrJulian

Klasika z 80. let, bohužel úrovně dalších klasik tohoto období nedosahuje. A to pro rozpačitý úvod a nevydařený závěr. Zvláště číslo s předváděním Jimmyho Duranta bylo vyloženě trapné. Ale pokud člověk nechce zrovna u filmu filozofovat, ale bavit se, je tohle dobrá forma oddechu. - "JEDNOHUBKY?" ()

LencaN

Já se bavila, což považuju u komedie za zásadní, proto nechápu komentáře těch rýpalů, co akorát napíšou, že to byla super komedie a pak dají 2* - trochu protimluva. Vlastně nechápu, že jsem tento film viděla poprvé až teď. Dan Aykroyd se na komedie prostě hodí, tady byl za celkem sympatického bláznivého vědce. Viděla jsem malou Alyson Hannigan, která snad nestárne, sluší jí to pořád stejně. No a Kim Basinger musela být v té době zrovna za sexbombu, u jejíhož prahu slintaly davy chlapů, krásná ženská a tady byla děsně roztomilá - např. procházka po ulici v županu po ránu nebo ten polibek, u toho jsem se smíchy popadala za břicho, úžasně srandovní. Do toho přimícháno trochu vesmírného neznáma a jakési Rady starších, kteří hledají moudrost v knize, to byla taky legrace. ()

Lilith03

Koukali jsme s přítelem a nasmáli jsme se neskutečně. Velmi vtipná komedie, která není nějak trapná nebo by si hrála na něco co není, je to prostě neotřelé, srandovní a udělá vám to hezký večer. ()