Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

carodejb

Áno, je to Cronenberg, nie však tatko, na to je tam málo zubov. Aj takto by sa to dalo zhrnúť, ale asi je treba viac. Interpretačne je to bohaté, príbehovo nezáživné, vizuálne tak pol na pol. Niekedy nesmierne stimulujúce, inokedy zúfalo pózerské.Inak, toto je aspekt, ktorý ma fascinuje asi najviac; film v sám, okrem iného, kritizuje pózerstvo, ale jediný, kto sa na ňom skutočne bude ukájať sú filmový pózery. Pointa je v zásade, že pokuta pre bohatých nie je trest, len cena za činnosť a dovolenka je čas kedy sa treba upustiť z reťaze, ak chceme fungovať v bežnom svete. Tak. Ušetril som dve hodiny. ()

Arigato

Audiovizuálně prakticky excelentní psychedelická podívaná, která v první polovině chytře poodhaluje ústřední tajemství a buduje takřka perfektní atmosféru, pak ale bohužel vcelku ambiciózní premisa nějak vyšumí do prázdna. Pravděpodobně jeden z nejvýstřednějších snímků, co se mi v poslední době dostal pod ruce. Byť se zde Cronenbergovic rukopis nezapře, odmítám v tom hledat něco víc. Zklamání ale vyloženě necítím, přeci jen vyvolání ne úplně pozitivních pocitů snímek umí, ambientní hudba funguje dokonale a některé scény se opravdu hodně povedly. Navíc film je plně stravitelný i pro diváky netíhnoucí k hororovému žánru. ()

Sebule

Za mě trošičku zklamání... první půlku jsem se skvěle bavil, skvělý nápad s dvojníky, neustále jsem přemýšlel, co se bude dít dál atd. Celou dobu to mělo hutnou atmosféru a bylo to celkově takové nepříjemné. Výborné výkony Skarsgårda a Goth. Druhá polovina za mě slabší, plno zbytečných scén, plno wtf momentů a celkově mě to neoslovilo tolik, jak jsem čekal.  Hodnocení: 6/10 ()

wowylgu313

Naprosto chápu že tady někdo je schopný dát klidně i čtyři hvězdy.... U tohoto snímku se přesně potvrdí to že "tisíc tváří, tisíc názoru" ... já tady vymačkám tedy těch čistých 30% ... A to deset za násilné scény, které když už tam náhodou byli tak byli opravdu krvavé. Dalších deset za ze začátku zajímavý nápad než to přešlo do absolutní nesmyslné motanice a posledních deset za tu "zvláštní uchylnost" ... To je celé, barevné, blikající vsuvky byli úplně marný, příběh za půlkou filmu nedával vůbec smysl, brutality a hororové atmosféry se dočkáte opravdu minimálně. A to nejhorší... To obsazení, ty herecké výkony a doslova ani jeden z nich nebyl nijak zajímavý a sympatický... Horší bandu jsem takhle pohromadě snad nikdy neviděl. ()

xxmurphyxx

Trailer navnadil na riadne šialenú psychadelickú jazdu, ktorá sa nakoniec nekonala. Čakal som osobne teda o dosť väčší bizár, toto sa držalo za mňa dosť pri zemi a chýbali tomu väčšie gule. Pár scén ok, ale to je tak všetko. Pritom nápad zaujímavý, masky vyšli na jednotku a Skarsgård fajn. Ale film si aj tak kradne celý pre seba božská Mia Goth. Tá baba je neskutočný talent, zatiaľ každý film kde som ju videl žiarila. ()

HanzoBureshi

Mnoho lidí má blízko k tomu, aby se z nich stala monstra. No a jedna parta s hlavní postavou ta monstra objevila. Ten film se mi líbil, ale taky jsem pocítil menší zklamání. Film začíná slibně a fajn nás seznámí s prostředím a navnadí atmosférou. Nesmím hlavně zapomenout na Miu Goth, která je v těchto filmech vždy boží. A poté se nám objevili dvojníci a vypadalo to zajímavě. Čekal jsem třeba, že bude o nich celá zápletka, nějaké výměny mezi lidmi atd., ale to se nestalo. V té druhé polovině se jenom parta bavila popravami dvojníků, vyváděním lumpáren, sexuálními orgiemi, drogami a já vůbec nechápal, kam jako dějově tohle směřuje, tohle mě na tom mrzí nejvíc. Ale abych zas tomu nekřivdil, je to natočeno a sestříháno docela cool a je to SEXY!!! Konec také nebyl podle mých představ, ale o žádný malér se nejednalo. Je to takový experiment, na kterém by se dalo ještě příběhově zapracovat, ale nějaký nadprůměr to určitě je. Mé hodnocení: 6/10 ()

J.Mayen

Nicim nevycnivajici mysteriozni film. Zacatek me natesil a do cely poloviny filmu jsem sledoval se zajmem a zaujetim. Pote me film zacal nudit a konec uz jsem da se rict ani moc nevnimal. Zaujala me herecka Mia Goth v jedne z hlavnich rolich. Libil se mi jeji vykon a celkove vystupovani, za ni tedy ty 2 hvezdy. ()

DonBraso

Listuješ na Sky co tam je a vyloupne se mě tohle, kde hraje A.Skarsgård. Kolonka horor a zapínáš. Celou dobu jsem si říkal, že to natočil Refn v odlehčeném módu a až teď mladej Cronenberg, který toho zrovna moc nespíchnul, ale měl jsem tu čest prvně. V prvé řadě mě vážně film chytnul. Cekal jsem celou dobu kam mě to zatáhne. Říkám si, že dvě hodiny je slušná deka a taky film nepospíchal. Tohle je kupodivu část, která mě bavila. Náznaky a nikam dál. Jakmile se show rozjede i v x dalších filmech, tak většinou to uvadne jak rozkvětlá růže a to se i malinko stalo zde. To, že režisér to tam sází jen na oko i pochopím, protože jinak by to nebylo jiné. Tady se pak ztratí to hlavní a proč tomu tak celé je. Příběh se definuje pozvolna, ale už si říkám, že od půlky tohle bude přesně tak. Jak jsem psal o tom oku, tak oko nevidí vše. A to je možná chyba nebo jen laciný trik, když nevím jak to udělat. Letovisko má být nějaký ďábelský akcent o tom, že tu žijí snad mutanti, přepadává se tu, vraždí..a ono se tu nějak nevíme jak stávájí dvojníci z lidí, který taky nevíme jak se tu dělají :) Za celou dobu film se na to vykašle a prostě to tak je. Je to sice divná blbost, ale právě, že mysteriózní. To právě ta kolonka u Sky znatelně chybí. Horor sekvence jsou v rychlém sledu v nějaký dimenzi sobě vlastní, která je skvěle sestříhaná. A zase skončím u Refna. Ten vizuál kromě tisíců neonů mě stejně napadne. Kamera drží a díky bohu za ten první škraloup, kdy se snaží o 360 stupňů na obraz. Nemá to logiku, jen opět na oko. Co celé vítězí je právě střih a soundtrack. Tohle je to pošušnáníčko, který se už opakuje, ale není ho tak moc. Jen škoda, že není rozloženo více do filmu. Herecky taky fajn, jen třeba takový Kretschmann, tak toho jsem nepoznal, že tam vůbec hrál, ale dobře se na to kouká a asi jen chlap čeká, kdy to Mia vytáhne víc hrudník, což vcelku směřuje od chvíle, kdy vidíte i pinďoura s ukončením :) Na to gore úplně nic echt, kromě závěru jedné hlavy a trochu toho mléčka od prsíčka...Jen převelká škoda, že jsem poslední závěr neviděl trochu jinak. Jak já čekal, že tam pojede ten autobus a s ním další turisti. Hned bych zvednul potenciál, než docela nemastný konec, který neměl logický krok v tom, že tam nikdo už není a přeci čekat několik měsíců jak James ukáže hru mocných, který se prostě jen nudí, ale ono se to zaplatí...Mno i tak pěkných 75% ()

Nikolas__

Infinity Pool je, zajímavej... Ono se to snaží tvářit hodně "s tvůrčím nadhledem", navíc scénárista podle mě není psychicky v pořádku - poznám když je někdo v totálně v píči s psychikou, a tohle je moc, doslova je to volání o pomoc (ne snad??). Anyways, tenhle film se mi opravdu líbil, nebo přesněji řečeno, hrozně mě zaujal. Trailery jsou mírně podivné, film je extrémně atypický. Má to takové to klasické řemeslo (tohle tamto protože tohle a tamto), sleduje se to moc příjemně, často jsou tam ale chvíle, kde máte něco cítit ale je tam takový blok, je tam prostě cítit průměrnost. A to první 1/3 filmu je naprosto super - těch chybek tam bylo méně. Tenhle film bych vážně skoro neprožíval, kdyby nebyl hlavní charakter parádní, ale on byl. Vžil jsem se do něj už na začátku, ten film vám vlastně k ničemu nedá vysvětlení (to jest jeden z důvodů proč nemusím úplný závěr), chování postav je občas docela krkolomné, nějaké "náhody" zase málo uvěřitelné. On ten film je vlastně taková zkouška, zkouška kdo to vydrží, ocení, nebo zatratí. Ono mě to i mrzí, těch 55% tady, zároveň ale chápu všechny, kterým se to ani trošku nelíbilo. Části s drogou celkem haluz, postavy ušli, hudba mě do toho ihned vtáhla, od začátku. Hudba je jeden z naprostých taháků tohoto filmu, společně s kamerou a hlavním hrdinou. Scénář je fajn, je to dost originální námět, kterej se využil TÉMĚŘ úžasně. Celou dobu jsem si říkal, CO se stane ? atd. a byl jsem fakt hodně napnutej a doto filmu pořádně zaintersovanej, tudíž se vážně musím přiklonit k dobrému hodnocení. Na jedno až dvě zkouknutí, klasický novodobý psychologický horor který si s námi pohraje, kolem 80% ()

Matus25601

Je to poriadny psychotropný trip, škoda len že sa viac nevyužil hlavný sci-fi prvok a dilema ktorá s ním prichádza, ktorá je síce nadhodená v dialógu ale potom sa k nej nikdy nevrátime. Mia si asi povedala že bude hrať iba psychopatky a zatiaľ jej to vychádza. ()

Kushina

Tohle byla hrozná sračka. Snad jen myšlenka replikování lidí a repliky používat jako náhražku sebe sama, ale jak můžeme vědět, že replika, který má být popravená nejsme vlastně my sami? Jinak film úplně o hovně. bezhlavé zabíjení, fetování, šukání a další zvěrstva.... No nevidím point. 25% ()

DJMaroko

Jako Sci-Fi totálně nepoužitelný film opět jen okrajově. Asi má nějakou hloubku, ale pro mne zpracování a vizuál nuda až do konce. ()

taibrek

Ako toto mohlo niekoho napadnúť... Už fakt neviem... Toto je skôr psycho-horor. Prečo sa mi zdá, že začiatok sa tak fajne rozbehne a potom to začína akosi pokulhávať... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD