Čtyři lidé, kteří spolu nemají nic společného. Žena úspěšného muže, které chybí ke štěstí jediné – dítě. Pro jeho získání je schopna udělat téměř cokoliv. Sportovní trenér zasvětil svůj život atletice, nyní je za zenitem a má čas zjistit, co všechno promeškal. Stará žena, žije sama ve velkém prázdném domě, bez lidského kontaktu, který hledá ve vyšších sférách. A konečně mladá matka se dvěma dětmi. Malý plat a drsný život jí nehrají příliš do karet. Bojuje a zápasí, ale možná musí přijít moment, kdy všechno vzdá.

Vizuálně podmanivý film Proměny sleduje čtyři různé postavy, jejichž život se prolíná jen pozvolna a nahodile. Jednotlivé osudy i děj gradují a odvážný koncept filmu směřuje neodvratně až k závěrečnému střetu. Co všechno se musí stát, aby život nebyl takový, jako dřív? (oficiální text distributora)

Sandiego

Film, který příliš okatě staví k obdivu svoji vystříbenou vizuální stránku a poněkud zanedbává samotný děj, který je sice zajímavě provázaný, ale po odstranění veškeré přílohy jen pro oči nakonec zbude jen kousek masa na kosti, které zavání žluklou klišovitostí a zaručeným kořením, které působí primárně na slzné kanálky. Ovšem dá se říct, že právě toto koření je po technické stránce dobře vyváženo a vůbec nepůsobí směšně, i když se někdy dostává do křeče spolu s občasným hereckým ekcesem jinak docela dobře vybraných herců, nejvíc mě oslovila Zábranská, Hřebíčková ani Zadražil nakonec moc prostoru nedostali. Nakonec tedy příjemná podívaná, snažící se vybočit z domácí produkce a mluvit primárně filmovým jazykem (i když zde jde zatím o nápaditou hru a ne o nějaký osobitý rukopis, který by filmu dal jednotnější podobu). A díky věku režiséra se rozhodně přikláním k tomu, že tento počin mírně vyčnívá z vod průměru. ()

Vojcl

Zajímavá sonda do problémů obyčejných lidí. Některé velmi dobré herecké výkony střídají slabší a také ta závěrečná pointa mi přišla trochu křečovitá. Jinak vzhledem k věku autora, myslím, že dokázal pořídit za málo peněz hodně muziky a musím dát alespoň hvězdičku navíc. Z pana Řehořka určitě roste nadaný filmař. ()

Magyar

Tohle natočit ve 22 letech, klobouk dolů! ... Jen Jan Zadražil nechal svým výkonem vzpomenout na VKV a vizuál na kinedryl. ()

Skip

Tak nějak podivně mozaikovitě poskládaný film, který se možná snažil o nějakou výpověď, ale moc se mu to nedařilo. Ale uznávám, že se to podařilo udržet pohromadě v docela srozumitelném stavu a nebylo to úplně špatné. ()

HappySmile

Konečně po dlouhé době nějaký zajímavý český film., tková česká verze filmu Crash.Sice zde nejsou žádní známí herci, ale zato hrají docela dobře a scénář je moc vyvyedený. Zezačátku jsou tu lidé spolu zdánlivě nemající nic společného, později se vše pěkně pospojuje. Sice si nejsem tak úplně jistá, že vše chronologicky sedělo, ale proč se v tom rýpat, když jako celek to fungovalo dobře. ()

bourec

Co to jako bylo za nudu.Tvůrci někde sledovali všechny ty přiblblý filmy,kde se několik příběhů na určitym bodě potká,a všichni jsou z toho paf.Já ale ne.Nevim proč by mě mělo bavit sledování příběhu lidí v totálních sračkách,když to na ulicích vidim všude kolem sebe.Zlatej Zdeněk Troška a jeho pohádky.A zpomalenej východ slunce jsme viděli nejmíň stokrát,Opravdu adrenalin jak prase.Za neokoukaný tváře a stopáž jedna hvězda.20%. ()

zette

Posledni film z Rehorkovy tvorby, ktery jsem videl je prave tento debut. Pravda, inspiroval se jinde a neni nijak originalni. Stejne tak scenar je takovy, celkem ucebnicovy. Rezie se vsak zhostil velmi napadite a po technicke strance v nicem nezaostava za starsimi kolegy., Promeny se skutecne tvari mezinarodne. Jak uz jsem jednou nekde psal, Rehorek potrebuje lepsi scenare, tocit umi. Tocilo se v Ostrave. ()

Riley

Pokus o Amores Perros, jen bohužel zdaleka ne tak povedený! To bych ale možná ještě překousla, i to, že herecké výkony byly občas trošku ,,neuvěřitelné,,, ale ta kamera to bylo něco strašnýho. Oči mě bolely už po pěti minutách a nebýt na tom v kině, tak to rozhodně ani nedokoukám. Dávám dvě hvězdičky za to, že mi to dějově občas přišlo i zajímavé a nebýt toho, že to bylo zoufale podobné Amores Perros, dám i tři za děj! ()

frings

Vím, že filmů s podobnou tematikou byla natočena spousta, ale tento je jiný a chytnul mě za srdce a držel až do konce. Jsem nadšen! Hut ab, Mistr Rehorek :-))) ()

smrt.ka

Distributoři lákají na ohromně suprózně mladého (talentovaného!) režiséra. Kritici píší v novinách o ohromně suprózně mladém (talentovaném!) režisérovi. Diváci jim na to skáčou jako sup na mrtvolu a rochní se v jejich "ohromně" a suprózně" a jak už to tak u Čechů bývá, tak se rochní i ve slově "český". Myslela jsem, že film se hodnotí pouze jako film, aniž by lověk studoval biografii režisérovu nebo někoho jiného. Přitom jde o dost podprůměrný, zřejmě také vykradený film, za který by Coppolovi rozbili pusu. Každopádně pořád jsem si to užila víc, než matiku, kterou jsem kvůliškolní návtěvě oželila. Dvě hvězdy bez rochnění (odpad to zase rozhodně nebyl, alespoň určitá snaha něco sdělit, i když to něco nebylo nic nového, je dost patrná) - s přivřeným okem. ()

Hafran

Na české poměry ze začátku vizuálně zajímavá podívaná, která velmi rychle upadá do kameramanského stereotypu (zoom, blur a zpomalené záběry, tak tisíckrát dokola). Tuctový scénář, má i svoje světlé chvilky, nicméně herecké výkony občas film strhávají ke studentské hříčce (Zadražil a Hřebíčková mluvit opravdu neumějí - znějí jako Martin Maxa ve filmu). Nesoudržnost filmu je v podstatě i kladem, jelikož ze stovky klipových záběrů jdoucích chaoticky za sebou si vyberete nějaký který vás opravdu zaujme. Ale nejhorší je absence režiséra - toto je klasický film natočený kameramanem, bez ladu a skladu(i když se pokouší o složitou zápletku), ale s uměleckými vizuálními ambicemi (za použitím laciného hnědého filtru a silného nasvícení) a nemyslím to alespoń trochu v dobrém jako třeba u Kytice. Vidět to na Famufestu, řeknu si že z toho kluka by něco bejt mohlo, ale v regulérní produkci to nemá co dělat. Jedna hvězda je za to, že to není z doby normalizace a druhá za to že v tom není Trojan ani Macháček, takže to je opravdu novinka v českých filmech..! ;) ()

Valdorffun

Nejdříve jsem to vypnul po 15ti minutách a když jsem to dokoukával, tak jsem si přál, aby byl film delší. Skrze spoustu otravných scén vyplouvá na povrch hodně zajímavých záběrů a několik dobrých nápadů a motivů, schází tomu však nějaké vyústění, což vrcholí otevřeným koncem. Bylo by super, kdyby Tomáš Řehořek potkal nějakého talentovaného scénáristu, který by ho trošku zpomalil a dal jeho nápadům logické místo ve vyprávění. Ale debut par excelence, jen doufám, že autorův talent nezapadne mezi ostatní české průměráky. ()

JimmyII

Viděno na testovacím promítání pro školy. Absurdní pokus o Amores Perros popřípadě 21 gramů po Česku... A opravdu to nevychází a skřípe všude, kde může. Herci přehrávají, jsou nepřirození a uměle sypou podivné hlášky, které jim nedotažený scénář rve do úst. Postavy jsou ploché, nevěrohodné a dělají podivné věci, bez jakékoliv logické posloupnosti. Vlastně celý děj je chaotický a zároveň předvídatelný - splétá mozaiku osudů tím nejprohlédnutelnějším a nejkýčovitějším možným způsobem. Jediné, co oceníte, je odvaha mladého tvůrce pustit se do filmu v našem rybníku nevídaného, a to včetně "CSI" technik v podobě barevných filtrů, zrychlených panoramatických záběrů a zběsilé kamery v klipovém střihu. Stejně je z toho však snaha být cool a hype trčí na sto honů... Velká škoda. ()

Mrkvič

Strašne ubohý film, co si hraje na něco víc. Takový pokusy ale nesnáším. Bez dialogů, bez pořádného příběhu. Že se někdo snaží o originalitu je fajn, ale radši bych klišé než něco tak mizerného. ()

2mig1

ohodnotit proměny tomáše řehořka je věc velmi záludná.. na debutu studenta filmové školy je vidět, že talent a jasnou vizi rozhodně má, film si napsal, nasnímal, sestříhal, zrežíroval ..film mu spoluprodukoval karel roden a k tomu jako bonus měl možnost udělat postprodukci ve slavných italských studiích cinecittá.. problém ale spočívá v tom, že film ve výsledku působí pouze jako školní cvičení.. řehořek musí mít každý záběr v nezvyklém úhlu, záběr nesmí být ani na chvíli v klidu, používá dynamický střih (až příliš), snad aby ukázal, co všechno se ve škole naučil, což se vám chvíli líbí, ale po dvaceti minutách už to spíš otravuje.. osudy filmových hrdinů jsou ukázkově šablonovitý a bohužel se někteří z nich nedočkají ani pořádné katarze, dialogy pak často šustí papírem a hercům nejdou moc přes pusu, i když jinak jsou herecký výkony příjemný.. postavy jsou plochý a celým dějem vlastně jenom tak proplouvají.. ale i přes to všechno nemůžu říct, že by se mi vlastně proměny nelíbily vůbec, postprodukce je technicky velmi povedená a jak už jsem uved, řehořkův talent je patrnej, jen se ho musí naučit správně využívat... a i když jsem byl nalomenej mu za jeho odvahu a odhodlání narvat o nějaký to procento navíc, nakonec to nad 40 nepůjde... škoda.. 4/10 ()

neoBlast

Doháním nejstarší film, debut, Tomáše Řehořka... a já mam tohoto mladíka, stejně starého/mladého jako jsem já, celkem asi rád - ač žádné moje zdejší hodnocení tomuto faktu nenapovídá. On jde prostě proti zdi a točí snímek s primárně vizuálním zadáním až na prvním místě. Tohle mohlo možná fungovat jako studentský snímek na zlínské filmové škole, vlastně možná nabízí materiálu pro pět absolventských prací. Ale on koncový produkt výstupním projektem není a do kin se zbytečně dostal, tudíž všechny výtky k jeho "studijnímu" původu jsou oprávněné. Řehořek má filmy rád, dejme mu čas filmově vyrůst a třeba bude citovat i něco odvážnějšího než Iñárrita s výsledkem nechutného hybrida Bohdan Sláma/Tony Scott v jednom. 40 % ()

Master19

Nakonec po chvilce vnitřních bojů dám tři hvězdičky, ačkoliv jsem se dosti nudil. Scénář nestojí za moc a je hodně poznat, když tvůrci dokonale neznají prostředí (a lidi) o kterém točí. Proto budou latinskoamerické filmy pojednávájící o smutku a beznaději tak nesrovnatelně lepší... Na druhou stranu vizuální stránka je přinejmenším zajímavá - i když je místy trochu EdWoodovská (mám tu pěkný záběr rybiček, ale moc se tam nehodí... nevadí, dáme ho tam... :-) ). Je ovšem nutno říci, že to celé drží pokupě, dá se na to dívat a některé pasáže se mi dokonce hodně líbily, takže nakonec objektivní tři *. Subjektivně je první za Zlín, druhá za Petru a třetí za scénu z pošty, protože jsem jí byl zcela náhodou osobně přítomen... a bylo to super! :-) ()