Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

Okara

Naprosto dojímavý příběh, zahajující spolupráce dvou géniů filmového plátna Burtona a Deppa. Bez jednoho či druhého by film zkrátka nebyl tím, čím je. Uchvacující příběh o začleňování naivního robůtka do načančané a zhýčkané společnosti, která mi připomněla Stepfordské paničky, kde se paradoxně on chová nejnormálněji. Příběh o zneužívání naivních osobností také poukazuje na prohnilou "vyšší" společnost, kde drby a závist jsou na denním pořádku. A samozřejmě konec nezklamal. "Kevin, you wanna play scissors, paper and stone again?" 70% ()

nascendi

Nemôžem si pomôcť, ale troch obľúbencov väčšiny (Burton, Depp a Ryder) ja nemusím. Ani jednému dielu, na ktorom sa podieľali som nedal viac ako tri hviezdičky. Nie je za tým žiadna animozita, iba som sa nestotožnil s tými prednosťami, ktoré oslovujú ostatných. Ja si pri zmienke o Nožnicovorukom Edwardovi spomeniem na kreslený vtip, v ktorom Edward sedí na záchodovej mise, v nožniciach má toaletný papier a v tvári nekonečne bezradný výraz. ()

Trajektt

Jako fanoušek Tima Burtona a jeho dvorního prince Johnnyho Deppa se mi tato novodobá pohádka a la Frankenstein se stylovým oblečením propůjčeným od Depeche Mode a účesem a la Robert Smith z The Cure fakt moc líbila.Ocitáme se v krásně vyobrazeném americkém maloměstečku v nějakých asi 50-tých letech a sledujeme jeho typický maloměstský život do kterého náhle vstoupí ze svého hradu na kopci náš originální hrdina,který nic neví o lidském chování a pocitech.Nejprve se stane atrakcí,hlavně pro nudící se neukojené,tak trochu ujeté dámy a jejich čtyřnohé miláčky,ale později se to zvrtne,jak už to většinou bývá a z miláčka se stane štvanec a začíná hon na čarodějnici,teda pardon na čaroděje...Za jeden z nejlepších výkonů Johnnyho Deppa a za pohádkově vykreslený příběh musím dát 100% ()

silentname

Tak som konečne mal možnosť opäť vidieť tento film a pripomenúť si ho. Tim Burton tu naozaj spravil vynikajúcu atmosféru a priniesol skutočne úžasného hlavného hrdinu, ktorého si človek nedokáže nezamilovať. Jeho ľahká naivita a dobrosrdečnosť sa mu žiaľ pomstia tým absolútne najhnusnejším spôsobom. Aby som to hneď v úvode dostal zo seba von, s výnimkou Edwarda a jeho otca sú v celom tomto meste dokopy 3 skutočne príjemné postavy. Z celého tohto mesta. A to sú Kim, Peggy a strážnik Allen, ktorý prejaví veľkú úctu voči Edwardovi ku koncu filmu. Ostatní sú skutočne osoby, ktorými človek dokáže jedine opovrhovať. Pretože najprv sa správajú voči nemu veľmi úctivo, no v momente ako im niečo nezapasuje... Okey - skonkretizujem to... po scénke kde sa Edward odmietne vyspať s Joyce a príde mu to trápne a utečie, tá z toho spraví situáciu, kde ju on chcel prinútiť k sexu, inak ju podreže a všetci tomu uveria a začnú sa šíriť klebety a všetko to pokrytectvo v tomto meste je absolútne iritujúce. Plus musím povedať, že toto je asi jeden z mála filmov, kde keď sa voči Edwardovi niečo stane, tak sa zasmejem, že je to vtipné, no o sekundu na to cítim voči nemu veľkú ľútosť. Jeden z najsympatickejších hrdinov, ktorého som kedy videl. Scénka, kde robí anjela z ľadu je pre mňa doteraz jedna z najkrajších filmových scénok vôbec. Winona Ryder a Johnny Depp sú v tomto filme úplne úžasní. Čo sa týka Jima, tak to je zase skutočne jeden z najväčších hajzlov, akých som kedy videl. Ale všetko to negatívne čo vo filme vnímam je pre mňa pozitívna stránka filmu, pretože to skutočne ukazuje ľudí v tom najhoršom svetle. A to pokrytectvo je niečo, čo veľa ľudí veľmi dobre skrýva. Pre mňa je to jeden z naj filmov od Burtona. Čeknite si ho a prežite to na vlastnej koži. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Burtonův svět a Johnny Depp.  Výtvarně nenapodobitelné dílko z jiné dimenze plné barev, ostrých tvarů a charakterních karikatur.  Edward symbolem jinakosti nejprve stavěné díky vzrušení z ní na piedestal, později, když neplní  zvrácená očekávání, z něj svrhnutý a hon na čarodějnici začíná. Za tím vším pak romance, výtvarně ztvárněná výborně (ach ty ledové krystalky..), ale jen tak.  Jiskření mezi Kim a Edwardem vlastně nemělo žádný drajv, to se na mě nezlobte.   I když přiznávám, že to může být i tím, že Winona mi vždy přišla tak strašně asexuální, že i z představy romantického vztahu s ní mám osypky. Takže sorry,  se vší úctou za tři. ()

Tomco

burtonovska klasika. svet iluzie, fantazie, rozpravkovy fantasy aspekt..vnimavy pribeh..rezisersky nadhlad..vysmech z niektorych kazdodennych veci v realnom zivote...co viac si priat...a necudujem sa, ze johnny depp tymto vykonom nadtartoval svoju karieru.. ()

WANDRWALL

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, jako všemu co na mě nepůsobí a priory přitažlivě. Jinakost kotra "divákům známý svět lidiček". Pak jsem ho viděl, opakovaně, neb jde o postavu sympaticky kladnou, ale dost lidí odpuzuje, jiní se ho ale zastávají. Ty první dráždí jeho vzhled, ti druzí obdivují jeho um a srdce. Nehodí se pro tenhle svět, takže končí jako většina podobných postav. ()

Slarque

Romantický horor, kde někdo vypadá jako monstrum a většina ostatních se tak chová. Burton to měl všechno promyšlené a výtvarné řešení městečka, jeho obyvatel, jejich aut apod. je dovedno do takové dokonalosti, až to působí poněkud děsivě. Deppova kreace činí film nezapomenutelným a Winona byla mladá a krásná. Kromě práce Stana Winstona je třeba zmínit i výbornou hudbu Dannyho Elfmana (90%). ()

Joker Punx

Tohle je další jeden z filmů mého dětství, koukal jsem na to pořád. Postavu Edwarda jsem si zamiloval hned a zároveň tak se stal mým oblíbeným hercem Johnny Depp. Když jsem byl malej tak jsem chtěl furt po tátovi ať mi Střihorukýho Edwarda maluje, nějak jsem se v něm viděl a moc se mi líbil jeho punkovej styl. Moc se mi tady líbila herečka Kathy Baker v roli nadržený paničky Joyce, jo bejt Edwardem, tak né že uteču, já bych jí v tom salónu vymrdal :D Ale chápu že Edward měl prostě takovou povahu, tak to tak udělali. Ale Kathy Baker byla šukézní MILFka :) A měla dobrý nohy :D Naopak ta náboženská fanatička Esmeralda (O-Lan Jones) mě strašně srala, to byla taková píča na facku :D Dobrý jak jí Edward vystřihl z křoví ďábla, se pak mohla posrat, kráva pobožná :D Dobře jí tak. Alan Arkin jako fotřík Bill byl správnej :D Winona Ryder v roli Kim je moc pěkná a Anthony Michael Hall jako Jim je dobrej zmrd. Dianne Wiest v roli Peg je příjemná a milá mamka :) Herecký výkony jsou supr. Skvělá atmosféra a moc výborná hudba ve filmu. Pro mě pořád nejlepší snímek Tima Burtona, miluju ten film. ()

Arsenal83

Od malička vo mne ten pohľad na postihnutého Deppa vzbudzoval odpudivé pocity. A dodnes mám ten vrodený odpor. Proste hnusne tupé nožnice, ktoré ma neporezali ani na trikrát. A viac to vidieť už nikdy nechcem. ()

Vitason

Tenhle film je neskutečný citový vyďerač. U málokterého filmu se dokážu tolik smát a tolik se nechat dojmout. Edward je král všech outsiderů. Zlo ve filmu představují obyčejní lidé (mohou to být i vaši sousedi), kteří si žijí ve svých barevných domcích a Edwarda ze začátku jen využívají. Takhle vizuálně nádherné a atmosferické filmy dokáže snad jen Burton, ale zde patří velká část úspěchu Deppovi, který hraje Eda naprosto dokonale a být na jeho místě jiný herec určitě by to nebylo ono. K tomu musím ještě pochválit dobrou kameru a hlavně hudbu Dannyho Elfmana. ()

Petrucci

You see, before he came down here, it never snowed, ... and afterwards, it did. If he weren't up there now ... I don't think it would be snowing. Sometimes you can still catch me dancing in it. ()

FrodoF

Působivá atmosférá, originální námět, jen by to chtělo méně sentimentu. Postava Edwarda je ovšem skvělá a některé (nebo všechny?) scény s ním jsou opravdu nezapomenutelné. Burtonovi nemůžu dát méně než 4*, ikdyž jsem o tom vážně uvažoval. ()

Chrustyn

Výborné drama se skvělým výkonem Johnnyho Deppa. Burton tentokrát trochu upustil od své oblíbené gotické atmosféry a soustředil se na vybudování atmosféry na malém americkém předměstí, kde se objeví záhadný "človek", který má místo rukou břity. I když je ze začátku oblíbený a lidé (zne)užívají jeho holičských zkušeností nakonec je jako každý, kdo se trochu liší od společnosti nenáviděn s pronásledován. Trochu atypický ale skvělý Burton. ()

iamek

První setkání Burton + Depp. Setkání, které mi docela změnilo život, protože jsem díky tomu začal filmy více sledovat. Spojení Burton + Depp je jedno z nejlepších co ve filmovém světě můžete vidět. Depp v roli Edwarda je kouzelný, sladký. Prostě k sežrání. Na jeho výkon se dá dívat jen s otevřenou pusou, zírat a kroutit hlavou. ()

korbitch22

Opět jeden z prvních filmů co jsem kdy viděl,a můžu říct že jeden z nejlepších,Johny ukazuje že jeho kariéra pude víš a víš. ()

Zemřel herec Alan Arkin

05.04.2013

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)