Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Likan7

Tak nějak marně přemýšlím proč bych Sexbombě od vedle neměl dát plný počet. A pak si řeknu "proč ne vlastně?!". Už dlouho se mi nestalo, že bych se během sledování filmu takhle smál. Elisha tu vypadá nadpozemsky a vedle ní tu je fakt plejáda těch nejkrásnějších (ne)hereček, jaký na casting přišly, včetně Olivie Wilde, která tehdy měla jen štěk. Ono to celé funguje perfektně ale i když bych tyhle pěkné slečny z filmu vyškrtl. Celý si to dělá parádní srandu z takový tý klasický americký střední školy, kde i ty šprtky vypadají jak zdejší missky, ale hlavně to skvěle natírá porno průmysl! Nejdřív jsem myslel, že budu sledovat romantickou komedii, jak se kluk snaží dostat svou sousedku, jenže po 40 minutách se to přehouplo do vtipný sondy do porno průmyslu (tady nastupuje naprosto geniální Timothy Olyphant, který si všechno krade pro sebe) a v poslední třetině se to přehoupne zase do středoškolskýho života, který se točí kolem maturitního plesu. Hudba je vybraná skvěle, prakticky tady není záporák, svým způsobem přejete všem a těch posledních 15 minut, kdy svou satisfakci dostane fakt každý, je už teď moje oblíbená scéna. V rámci subžánru nemá Sexbomba od vedle konkurenci a já si takovou povedenou komedii dám rád pokaždý. ()

Shimon987

Velmi mě překvapilo, že film dostal na čsfd tak dobré hodnocení. Elisha Cuthbert byla překrásná a nedalo se jí nic vytknout. Myslím že kdyby se na film uvolnil větší rozpočet, mohlo to dopadnout mnohem lépe a i hodnocení by mohlo být vyšší. ()

Hellierer

Citlivá coming of age komedie, která se i přes své téma vyvarovává nechutností, baví upřímností, nabízí skvělý herecký ansámbl (škoda toho, kam se Hirschova kariéra dostala), pekelně sexy Elishu a vynikající hudbu. Navíc zraje jak víno. ()

kukkik

Na tenhle film jsem se podíval se snad 15 letým odstupem a je to znát. Při prvním zhlédnutí jsem byl čistokrevný teenager tělem i duší a z filmu jsem si vzal jenom to, co jsem tehdy chtěl. Tedy přisprostlou komedii s dostatkem kvalitní muziky, loserem v hlavní roli a opravdu sexy sousedkou, která mu splní jeho pubertální sny ať už co se romantiky či tělesných choutek týče. Dnes se dívám jako dospělý muž a ve filmu vidím jiné věci, než kdysi a sice, na tento žánr, celkem kvalitní a nečekaný vývoj postav, morální dilemata a skvělý casting, kdy například Paul Dino je hereckým úkazem generace. Výsledné hodnocení se u mě tak ani v průběhu času překvapivě nemění, jelikož tento film má co říct všem a toho si především u béčkové komedie opravdu cením. Netvrdím, že jde o psychologické drama hodné ceny akademie ale co víc si vlastně od komediálního snímku přát, než že pobaví generace, vyvolá emoce buďto netušené či dávno zapomenuté a podnítí k zamyšlení? V podstatě jde, z mého pohledu, o takovou červenou knihovnu pro mladé kluky. Něco ve stylu Twillight či Sexu ve městě, jenže zaměřeném na pánské publikum a mám pocit, že tohle uvědomění přichází příliš pozdě, než aby dokázalo něco změnit na povaze člověka. Upřímně se těším, až se na film podívám za dalších 10 či 20 let a pochopím vše zase z jiného úhlu pohledu, který je mi prozatím skrytý. Nemůžu filmu upřít ani, v tomhle případě opravdu silně za vlasy přitažené poselství, že poctivost a morální hodnoty (ať už jakkoli pokroucené) se nakonec vždy vyplatí. Vlastně je to taková pubertální pohádka svého druhu.  4/5 ()

lift666

Ano,ano přiznávám.Elisha Cuthbert je krásná.Nicméně to mé rozohodnutí o 5* moc neovlivnilo.Tahle teenagerovská komedie je jiná než ostatní.Je taková obyčejná romantická komedie,ale hrají tam "teenagery".Možná si to 5* plně nezasloužilo,ale...5 hvězdiček nemusí vždy znamenat 100% :-) ()

Lokran

Nevím, tahle komedie mě příliš nezasáhla, nebýt několika svěžích nápadů, byla by to smrtící nuda. Námět i výsledný scénář je klasicky prostinký, takže se o příběhu hovořit nedá a film tedy sází, tak jako u ostatních teenagerských komedií na situační humor. Avšak to se podařilo jen z poloviny. Proto dávám 55%. Těch 5% navrch je za posledních pět minut, které obsahují díkybohu jeden či dva čerstvé nápady... ()

DonTommy

Takhle by to mělo být. Teenagerská komedie bez klišé a tělních tekutin, s kvalitními herci a inteligentním scénářem, a přesto se držící v mezích žánru. Emile Hirsch je můj oblíbenec, Elisha Cuthbert je kočka (takže moc nesejde na tom že je to trochu dřevo) a Eli a Klitz kamarádi k nezaplacení :) supr oddychovka u které si nebudete připadat trapně jako u 90% produkce teen komedií. Dávám za čtyři *, nicméně kdybych hodnotil jen v mezích žánru tak je tento film suveréně na plný počet. "Dammit Matt, I swear the God if you don't fuck her, I kill myself! C'mon Matt, fuck her for me!" P.S.: Timothy Olyphant mi tady hrozně připomíná Jacka Nicholsona zamlada. ()

KdG

Bylo to výborný, Elisha je fakt kost i když toho moc nepředvedla. Některé scény stojí fakt za to. A pointa filmu mě lehce překvapila Chci bejt pornoproducent ! ;-) ()

DjMetal

Tato sexi komedia sa mi pacila....Ten co pozeral stale porno bol asi najlepsi:D - Chris Marquette. Da sa tu zasmiat....Su tu aj akcne sceny, aj erotikuš sceny.nadherna Elisha Cuthbert dostala super ulohu a prisalo jej to. ()

Tamdydam

1* za tuctovou krásu Elishy Cuthbert, za ždibínek originality a za ty dva tři úsměvy, které se mi během filmu objevily na tváři. A čtyři rány hlavou do zdi za promrhanej čas... ()

Alojs

Sexbomba od vedle představuje lehce nadprůměrnou komedii ve svém žánru, což je potěšitelné i z toho důvodu, že se nesnaží do divákových očních bulev narvat co nejvíce fekálií. Samozřejmě, že bychom se mohli dohadovat o tom, jestli by byl snímek úspěšný, kdyby v něm nehrála krásná Elisha Cuthbert (známá jako dcera Jacka Bauera ze seriálu 24 hodin), ale to už je čistá hypotéza. Ať už snímek stojí na komkoliv, tady to funguje, což se třeba o druhém Tomb Raiderovi říci nedá. ///// Přestože je to hloupé a já osobně si nedokážu představit, že by se něco takového mohlo stát, mé bláznivé alter-ego nemůže říci „Ne“. Vzhledem k několika opravdu vtipných scénám (porno festival, sjetý hrdina u mikrofonu) 70%. ()

sulda007

Vedle teen komedií typu "Kluci to chtěj taky" a "Holky to taky chtěj" se The Girl Next Door jeví takřka geniálně :D ()

departed

Celý film samozřejmě táhne překrásná Elisha a její sexy tělo, které v některých polonahých scénách dokáže zpříjemnit náladu. Škoda, že takovéto příběhy jsou jen ve filmech, ale stejně je to jedno, protože se na to hezky kouká. Možná teda až na ten konečný maturitní ples, ten už to trošičku přepaloval. ()

HarqAlAda

Štyri hviezdy za tento teen film, ktorý vybočuje svojou kvalitou nad väčšinu ostatných "teen/maturitný ples/osudová láska/objavovanie sexuality" filmov. Timothy Olyphant si strihol rolu sympatického pornoproducenta. Emile Hirsh si nastavil laťku. Určite odporúčam vidieť. ()