Sexbomba od vedle

The Girl Next Door

Sexbomba od vedľa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 108 min (Director's cut: 110 min)

Tahle komedie by měla být označena jako "bláznivá"...ač se to nezdá je to opravdu tak. Tolik utopie jako tady sem našel snad pouze u Bláznivých výstřelů 2....a ta svině s tím obrovským "náčiním": "Pomozte mi z toho ven"(3.10.2004)

Velice dobrá teenagerovská komedie s velice sexy Elishou Cuthbert.(6.11.2004)

Na hollywoodsku romantickú produkciu skutočne pomerne originálny a vtipný film. Pri takomto námete by nebol problém aby skĺzol do prcičkovskej roviny, naštastie bol však obdarený pomerne inteligentným i keď tradične mierne naivným scenárom, preto sa nič také nekonalo. V podstate by som sa mohol podpísať pod komentár a hodnotenie kleopatry, keby si u mňa The girl next door nevys(ú)l(o)úžila dva bodíky naviac, jeden za Purple Haze od Groove Armady a druhý za Lucky Man od The Verve. 8/10(31.3.2006)

Výborné herecké výkony, nadpriemerný scenár, krásne čaje. A ešte ktomu pointy, ktoré fakt vyvolávajú decibelovo nepríjemné vývali smiechu. Možno nie som fajnšmekr na filmy a velediela, a proste mám rád ľahké žánre. A v našich energiuvycucávajúcich všedných dňoch života si určite potrebujem pustiť aj niečo takéto. V pohode aj viackrát. Na druhé shliadnutie 4ajpól.(13.8.2008)

Po American Pie přišla řada rádoby vtipných snímků, které snad nemohly uspokojit ani příznivce všelijakých tělních "tekutin". Sexbombě od vedle ale vévodí nevtíravý humor, cit pro detail, snesitelný sentiment. Tolikrát viděná story o "nesmělém" a "dominantní" sice nejednou škobrtne a netvrdím, že jsem se nějak královsky bavil (spíš hodně uculoval), ale když přišla chvíle na nějakou humornou situaci, tak stála za to. Stejně tak se nikdo nemůže babrat v tom, že bývalá úspěšná pornostar zničehonic hledá upřímnou lásku s naivním školákem. Vedle příjemného Hirshe pak herecky pohladí bezesporu Elisha Cuthbert, která dostává konečně náležitý prostor a očividně neokouzlila pouze mě. Ať si každý myslí cokoli, ale snad NIKDY NIKOMU to v teenagerovské komedii tak neslušelo. Z vedlejších postav pak zaujme kamarád/pornofanoušek Eli a ďábelský pornoproducent Timothy Olyphant, který nechá vzpomenout na své kreace ze Scream 2. Nedokážu popsat proč, ale všechno si dokonale sedlo. Že by svědomitou režií? Závěr sice působí již mírně nesourodě, ale komu to vadí, když k tomu hrají precizně vybrané hity a u vysněného Georgetownu na vás (tedy na Matthewa) denně čeká pohledná blondýnka?(9.11.2006)

• - Film vydělal během úvodního víkendu (9.-11.4. 2004) v amerických kinech 6 mil. dolarů. Celkově si pak odnesla jen 14,6 milionů. (imro)

• - Na Eliho čepici je nápis "Vivid Video", což je odkaz na stejnojmennou společnost zabývající se natáčením pornofilmů. (Pepy)

• - Režisér Luke Greenfield si ve filmu zahrál cameo jako režisér pornoklipu v závěru filmu. (HellFire)