Sexbomba od vedle

The Girl Next Door

Sexbomba od vedľa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 108 min (Director's cut: 110 min)

Ani skutočne neodolateľná Elisha nedokáže prebiť Emilov herecký talent - ten chalan ma fakt bavil a celý čas som si hovoril, že takto uvoľnene, prirodzene a sympaticky by to zahral Leo DiCaprio, keby hral vo filme podobného druhu. Bohužiaľ, ani pôvab a talent ústrednej dvojice neprebije celkovú priemernosť, nedostatočnú vyťaženosť nápadu a nefunkčnosť niektorých vedľajších postáv (Olyphant je buď zle napísaná, alebo zle obsadená rola, ťažko to rozsúdiť). Sympatický film, ale opakované pozretie u mňa nehrozí... snáď s výnimkou niektorých šteklivých scén s Elishou. ;-)(25.2.2008)

• tron

„Pláž je pre debilov.“ „Akoby som videl seba,“ pomyslel som si v prvej polovičke pobavene. Postupne ma ale dobrá nálada opúšťala a zaskočilo ma, že mnohé načaté myšlienky neboli dokončené. Napríklad som čakal aspoň jednu scénu, v ktorej si bude Elisha Cuthbertová (MÚZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN) „spytovať svedomie“ a vyjde najavo niečo o zranenej dievčenskej dušičke a o tom, že ju v detstve znásilnili. Asi som naivný, ale skutočne som čakal aj troška psychológie, ktorá by sa hodila do príbehu o mladučkej pornoherečke, nachádzajúcej „pravé katolícke hodnoty“. Ale nič. Čakal som teda aspoň poriadnu komediálnu smršť – ale ani to nie, česť výnimkám. Tak som čakal aspoň svojráznu (predsa len, chodiť s pornoherečkou...) romantiku. Zasa nič. A keď som si už-už myslel, že som sa dočkal aspoň nakrúcania porna počas maturitného plesu, zostal som v závere výsledným „pornom“ zaskočený rovnako, ako Timothy Olyphant, ktorý znova (po VRESKOTE 2 napríklad) dokazuje, že ak má poriadne režijné vedenie, je ďábel.(11.8.2009)

Tahle komedie by měla být označena jako "bláznivá"...ač se to nezdá je to opravdu tak. Tolik utopie jako tady sem našel snad pouze u Bláznivých výstřelů 2....a ta svině s tím obrovským "náčiním": "Pomozte mi z toho ven"(3.10.2004)

Na hollywoodsku romantickú produkciu skutočne pomerne originálny a vtipný film. Pri takomto námete by nebol problém aby skĺzol do prcičkovskej roviny, naštastie bol však obdarený pomerne inteligentným i keď tradične mierne naivným scenárom, preto sa nič také nekonalo. V podstate by som sa mohol podpísať pod komentár a hodnotenie kleopatry, keby si u mňa The girl next door nevys(ú)l(o)úžila dva bodíky naviac, jeden za Purple Haze od Groove Armady a druhý za Lucky Man od The Verve. 8/10(31.3.2006)

Příjemná teen komedie s dostatkem vzrůša, vtipu a zábavy. Elisha Cuthbert je kost. Bavil jsem se skvěle. 80%(17.7.2016)

• - Cameo si tu užil i wrestler Matt Horshu‘ Wiese, který se objevil jako přítel jedné z pornohereček na Adult Film Convention. (imro)

• - Natáčení probíhalo od ledna do května roku 2003 v Los Angeles a Santa Clara. (Dlee)

• - Dějový koncept filmu použila později zpěvačka Paris Hilton pro svůj videoklip "Nothing in this World", v němž si zahrála i Elisha Cuthbert. (Dlee)