Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

yaqwsx

Americké "teen" komedie jsem nikdy neměl rád. Proč? Vždy je to to samé; "Nějaký společenský looser, který vyniká v nějakém "out" oboru se zamiluje do nějaké holky. Poté udělá nějákou volovinu, aby ji získal." Navíc je to podáno nehorázně stupidními vtipy. Jenže u tohoto filmu je to jinak - slabá šablona je doplněna několika upgrady, okořeněna intelegentími vtipy a vkusně (no dobře, v tomto případě se lépe hodí nevkusně) podržena nádhernou Elishou Cuthber. ()

Nessos

Po 2. shlédnutí konstatuju, že to není tak hrozné. Ba dokonce je to i zábavné. Hirsch je dobrý, Elisha je kočka (a to se mi přitom blondýny moc nelíbí) a Timothy je cool. Povedený mix obscénosti, trapnosti a slovních i neslovních gagů. U scény s éčkem jsem šel do kolen. ()

HarveyDent

Ano, bez Elishy Cuthbert by to byla o dost měkčí erekce, ale taky si na rovinu povězme: "Kdo z nás nechtěl jít na maturiťák s porno hvězdou ?" a i když (SPOILER) se v tý škole nešukalo, tak to byl nápad za milion. 90% ()

teltri

Jeden z posledných filmov, čo som videl pred odchodom do Anglcka. Zaujímavý filmík, len som bol stále zmätený, o čo vlastne ide? O bláznivú teenagerskú komédiu, alebo romantickú študenskú? Timothy Olyphant to pekne zahral. Akurát mohli použiť presvedčivejšiu sexbombu, takých tenučkých blonďavých bábik ako Elisha Cuthbertová je v Amerike veľa. ()

Evza7

Jednoznačně moje nejoblíbenější teen komedie, pro kterou mám slabost. Střídají se tu komické situace, které doplňují ještě vtipnější hlášky z pornoprůmyslu. Andělská a zároveň ďábelská Elisha a mladý Emile Hirsch mě jako ústřední duo filmu parádně sedí. Je to jeden z filmů, které si vždy rád pustím. ()

Sholi

Výborná teenagerská komedie, která vynechává fekálního humor a podobné věci. Má to hlavu a patu a mě to baví! Film, co dokáže chlapcům dodat sebevědomí, k tomu úžasně vypadající Elisha. Mám ten film rád! 90% ()

RigorMortis

Narozdiel od tíndžerských nezmyslov mala Sexbomba odvedľa aj pointu a zmysel, čo sa pri filmoch takéhoto typu často nevidí. Niektoré scény a hlášky tiež fakt nemajú chybu a Elisha je krásna žena a dobrá herečka, o tom niet pochýb. Kiežby bolo takýchto tínedžerských filmov s pointou viac. ()

marek29

Bezesporu Elisha je ozdobou tohoto dílka :) a to byl vlastně první impuls, proč sem se na film podíval. Netušil sem že se z toho vyklube teenage movie číslo 1 a zařadí se tak po bok Eurotripu třeba, který si u mě stojí taky hodně vysoko. Zkrátka mít takovou sousedku je snem mnoha pubescentů a ten příběh je prostě jako "ze skvělýho filmu" a tím si myslím, že Girl Next Door je 8-) perfektní odreagování a směle bych ho doporučil :-) Edit 7.2022: skrz stažení z Netflixu za měsíc puštěno znovu. Stále skvělý soundtrack, stále super film asi z kategorie teenage movies. Ale i tak - top. ()

loulalo

Vtipně ražená komedie s překvapivě dobrým nápadem, jak prorazit do porno šoubyznysu. Herecké obsazení dělá své, hláškové sety a scény jakbysmet a parádní hudba doladí zbytek. 4* ()

subic

Možná zbytečně zdlouhavé na to, že to nejzajímavější se odehraje během posledních asi 15i minut. 50% ()

Pitryx odpad!

Nevím, kde jsem četl, že to má být komedie. Za třicet minut jsem se ani neušklíbl. Děsně jsem se nudil a u filmu se chci především bavit. 201310120/0 ()

Hjuud

Příjemný film se spoustou povrchních nelogičností, ovšem ty byly přebité příjemným plynulým dějem se spoustou holek, porna a kvalitní filippikou na americkou prudérnost. 3,333* ()

bohhous22

Teenager comedies....To není nic pro mne...!Za kvalitní teenager komedie považuji např. některé filmy od Kevina Smithe...Ale až takovou nicotu,když se vyjádřím slušně....Ztráta času na druhou!!! ()

radys.v

Tenhle typ amerických filmů vážně krutě nemusím a většinou jen ostře kritizuji (zejména špatým obsazením a neuvěřitelně trapným scénářem). U tohoto filmu to však bylo jinak - vážně jsem se bavil a dokonce i určitým způspobem vžil do situace hlavního herce. Je to až neuvěřitelné, ale líbil se mi i výkon Timothyto Olyphanta, kterého naprosto bytostně nemám rád. ()

PlayEasy

Když je film vlastně skoro celý o pornu, asi sotva může být inteligentní a kvalitní ;) Jenže kvalita nemusí nutně být synonymem pro skvělý film a naopak, jak nevyvratitelně dokazuje Sexbomba od vedle. Zkrátka se jedná o šíleně (!) vtipnou teen pecku, která se po zásluze stala kultem mileniálů. Plus týpeček Hirsch, hláškující Olyphant a Elisha - no, ta je opravdu sexbomba. Ale tento snímek si vystačí jen s tím, že je BOMBA!  80% ()