Tommy Basilio je 31letý alkoholik, nezaměstnaný automechanik, který většinu času tráví ve svém oblíbeném baru Trees Lounge. Když ho opustí jeho těhotná dívka a odejde k jeho nejlepšímu příteli, zkusí Tommy dát svůj život znovu dohromady. Na chvíli mu pomůže nečekaná smrt jeho strýce: začne jezdit s jeho zmrzlinovou dodávkou. Nebezpečně se však zaplete se svou sedmnáctiletou pomocnicí Debbie. Film je černou komedií o lidech, kteří nedokážou najít své místo ve světě, ale dokonale znají své místo u baru.

Citlivé a nevtíravé vyprávění o outsiderech, kteří se snaží bojovat se svými životními problémy a těžkostmi, je zasazeno do prostředí nižších středních vrstev v nedalekém předměstí New Yorku. Snímek upoutá atmosférou téměř „waitsovské" kocoviny, mnoha vtipnými detaily (několikrát se opakující motiv malého chlapečka, který si marně pokouší koupit zmrzlinku, je ve své podstatě analogický s nenaplněnými snahami ústřední postavy šňupnout si koks) a nenásilnou výzvou k lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

misterz

Slabé dramatické spracovanie aj tak dosť šedivého námetu. Bez života, bez náboja a hlavne bez nápadu, ktorý by zaujal a pritom dramatickú stránku filmu trocha rozvinul. Zaujímavý bol len samotný S. Buscemi, ale len ako osobnosť a herec. K postave Tommyho, ktorú stvárnil, som si za celý čas nevedel nájsť cestu. Také pletky o ničom. Navyše si za väčšinu vecí v jeho zbabranom živote mohol sám. A riešenie? To bolo celý čas v nedohľadne. 55/100 ()

Vančura

Očekával jsem, že to bude něco jako Štamgast, ale TREES LOUNGE není tak vtipný. Je spíše dosti nahořklý, a hledat si cestu k hlavní postavě je celkem fuška. Osobně ani bezprostředně po dokoukání filmu nemám jasno v tom, jestli mi ten ochmelka byl sympatický, nebo ne. Nevím, možná už jsem jenom vyrostl z podobných opileckých filmů, které jsem měl kdysi celkem v oblibě. Dneska se mi celá ta flákačská kultura provinčního buranství a bezbřehého alkoholismu spíše protiví, a v reálu bych pro chlápka typu Tommy Basilio měl jen opovržlivé uplivnutí. Filmové ztvárnění krátkého výseku z jeho života pro mě nebylo bez jisté zajímavosti, ale popravdě je mi celá ta filmová glorifikace vysedávání v baru z duše protivná. ()

Jordan

nesmierne vydarený debut - steve buscemi si napísal rolu na telo, obklopil sa ansámblom skvelých hereckých ksichtov, ktoré nikdy nenali, nemajú a mať nebudú miesto v áčkovom svete nablýskaných mainstreamov, no hrajú o to viac s dušou, srdcom a úrovňou. hneď mi tento nenápadný film o ľuďoch, ktorí si myslia, že sa chcú zmeniť, no vo svojej podstate sa zmaniť nechcú a ani nedokážu, prirástol k srdcu. spomedzi "alkoholických" filmov - menej dekadentné ako ďalší môj obľúbenec Barfly a rozhodne "pozitívnejšie" než Leaving Las Vegas. Cítiť z toho sympatiu k životu a snahu o optimizmus i napriek tomu, že je ten život napokon aj tak pekne na hovno. ()

Anderton

Tak Buscemimu idú písanie a réžia tak dobre ako hranie. Trees Lounge totiž nemá špeciálne silnú zápletku, len tak plynie, avšak napriek tomu máte dojem, že má vysoké tempo a stále sa deje niečo zaujímavé, možno až napínavé, i keď to skutočne príde až na konci. Interakcie medzi postavami fungujú skvele, herci si svoje tu viac tu menej lúzerské postavy patrične užívajú a keď ide do tuhého, tak sa skvele predvedú. Predovšetkým Baldwin, nechajte sa prekvapiť. Pripravte sa na zúfalých chlapov tráviacich väčšinu času v špinavých lokáloch, avšak stále nejako bojujúcich s vlastným osudom. Možno Tommymu príliš neuveríte, že má úspech u žien, ani jeho pomerne mladý vek, ale vďaka ostatným kladom to nie je dôležité. ()

WANDRWALL

Najít si nejlepší bar, potkávat tak pěkné ženy, a mít s nimi hezký vztah, to je přání každého správného kluka! Ale nebudu podporovat zahálku, jak u žen, tak u mužů. ()

Slarque

Zápisky z běžného života alkoholika v podání Steva Buscemiho, na kterých je vidět, že autor ví, o čem točí. Jak u režírujícího herce nepřekvapí, je to celé přesně obsazené a díky tomu o to uvěřitelnější. ()

Happens

Nevzpomenu si na moc děje z té alkoholové plískanice doprovázené celým snímkem, není příliš vidět na rysy dějových linií skrz smog cigaretového kouře pobudů z místního baru aneb hlavních hrdinů. Snímek, co se netlačí a na nic si nehraje. On tak nějak je, bez ambicí, jak většina místních štamgastů. ()

Chrustyn

Mistr nezávisláků Steve Buscemi se ve svém režiíním debutu vydal mezi ztracené existence, která velkou část svého života stráví popíjením v baru. Vznikl klasický nezávislý film za malé peníze, točený v reálném, neupraveném prostředí s uvěřitelnými hereckými výkony. Já si na těchto snímcích tolik neujíždím, takže moje hodnocení berte s rezervou a milovnící těchto minimalistických filmů si mohou minimálně 1* přidat. ()

panjosef

Parádní decentní a malý film, který vás nadchne zejména pokud se správně trefí do vašeho rozpoložení. Naprosto dokonale vykreslené real charaktery, jak Tommyho, tak všech co se kolem něj pohybují, se všemi těmi napůl dobrými napůl špatnými vlastnostmi, chybami které dělají a následným litováním. Tohle je vzaté opravdu od srdíčka a s velkým citem pro realitu. Herci dokonale sednou, exceluje samosebou hlavně ústřední Buscemiho Tommy (líp se to myslím snad ani nedalo zahrát), výborná a kouzelná je taky Chloë Sevigny jako mladá Debbie (pár takovejch podobnejch jsem určitě dřív potkal) a za zmínku taky stojí Daniel Baldwin jako odpornej scumbag (a Debbiin tata) Jerry. A taky je prdel jak furt všichni jezděj těma kárama nalití :-) . ()

lola3121

Prožila jsem značné martýrium, než se mi podařilo zhlédnout tento skvost, ale musím říct, že to stálo za to. Pro loosery typu Tommyho Basilia mám celoživotní slabost a pochopení, čili další perla do mé sbírky. A dík, Alberte. ()

jojinecko

4,5*/5...Presne typ filmu aké mám strašne rád (typu Jarmusch, DiCillo a pod). Zdanlivo jednoduchý film o obyčajných ľuďoch, ktorý je vtipný, smutný, inteligentný, citlivý a hlavne ľudský a úprimný. Steve Buscemi je skrátka frejer a neviem si predstaviť nikoho iného, kto by vedel zahrať "tragikomické" postavy vierohodnejšie ako on. ()

Othello

Fantasticky odkoukané charaktery rezignovaných výpitků, kterým kraluje obecně povědomý Mark Boone Junior. Příběh nepříběh z maloměsta, kde se všichni znají a navzájem si pomáhají v nesnadných situacích, nicméně protagonistovi již podali někdy ruku všichni, zato on nikdy nikomu, protože ani neměl jak. Když v jednom předlouhém záběru na začátku filmu sledujeme statického, životem zřízeného starého alkoholika, napadne nás, jak se do tohoto neutěšeného stavu asi dostal. A nakonec zjistíme, že se díváme na jeho příběh. Komedii bych zde moc nehledal, vlastně se objevuje jen ve dvou running vtipech o chlapci, co si neúspěšně snaží koupit zmrzlinu a neustále unikající čáře koksu protagonisty. Chloë jako vždy opanuje veškerou scénu, kde se nachází. Femme fatale zaplivané Ameriky. ()

duklak2

Čekal jsem mnohem více. Nechápu vysoké hodnocení zde na CSFD. Vidíme jen nalitého hlavního hrdinu a jeho velmi krátký románek s náctiletou slečnou. Chybí hlubší propracování. Proto je mé hodnocení takové jaké je. ()

ScarPoul

Trees Lounge je miesto kde sa stretávajú stroskotanci, ľudia, ktorý si nevedia dať dokopy svoj vlastný život a tápajú na rovnakom mieste, každý deň pri poháriku niečoho ostrejšieho, bez možnosti, chuti, alebo snahy vymaniť sa z nepriazne osudu, ktorá si na nich sadla. Taký je aj hlavný hrdina Tommy v podaní exscelentného Steve Buscemiho. Tento režisérsky debut sa nemusí za nič hanbiť. Má správne špinavú atmosféru. Sympatického hrdinu a odohráva sa v prostredí, ktoré nie je prívetivé pre nikoho, kto tam žije. Snaha každého jednotlivca spraviť niečo správne a nezostať na mieste je veľmi dôležitá, len nie každému sa to podarí. Niektoré momenty sú ale nezabudnuteľné. Či sa jedná o trik z dievčinou pri bare, alebo chlapčeka, ktorý nikdy nedostane svoju zmrzlinu, alebo scéna z fantastickou Chloe Sevigny v Tommyho byte. Film je pomalý a dá sa označiť ako za nezávislý počin, ale predsa len to na mňa nepôsobilo tak výrazne ako barfly, alebo factotum. Mimo toho je to ale povinný film, pre každého kto zbožňuje Steve Buscemiho, ktorý sa tu predviedol v troch úlohách, ako herec, scénarista a režisér a každú túto zložku dotiahol tam kde mal. Nebudete sklamaný. Budete príjemne potešení. Nie úplne dokonalý, ale rozhodne hrejivý film aj keď je bez happyendu ()

bouncer

Život na barové stoličce, s bytem nad barem. Takový je Tommy aneb Steve Buscemi, který se ujal hlavní role, scénáře i režie. A musím uznat, že naprosto skvěle. Film má svou (alkoholickou) hloubku, několik geniálních momentů a dokáže opravdu oslovit. Velký zážitek z malého filmu. ()

Mononoke.

Typická Steveova konverzačka s jednou skrachovalou existencí a otevřeným koncem. Skoro jako ve všech filmech (i když tady trochu víc:) mi bylo Stevea hrozně líto...achjo. ()

PanCitron

To finále bylo až děsivé. Na rozdíl od některých komentářů, bych až pomalu pít přestal. Přesto podle mého výborný Buscemiho film. Nikam to nespěchalo, přesto si to pozornost udrželo. ()

Hoyt

Konečně jsem narazil na něco co se aspoň trošku podobá Lebowskému. A znovu je v tom namočený Buscemi. Postavy jsou nazapomenutelné, zvláště Bill a Mike. Ještě teď když si vzpomenu ne jejich způsob vedení života tak mám úsměv na tváři. Jednoznačně nadprůměrná a pohodová záležitost. ()