Film ACID HOUSE je složen ze tří povídek:
MASAŘKA - Boab má fakt těžkej den; opustila ho holka, vyhodili ho z práce, vyloučili z fotbalového týmu a navíc je vyhozenej z bytu. Ještěže Bůh chodí do stejnýho baru jako on...
MĚKKEJŠ - Johnny je prostě "měkkejš"... Stará se o nevlastní dítě své manželky, která klidně spí se sousedem. Když s ním přijde do jiného stavu, je to zase Johnny, který neumí říct ne...
ACID HOUSE - Narkoman Coco se při jednom drogovém tripu převtělí do těla nově narozeného dítěte. Duše dítěte se zase dostane do Cocova těla. Coco si tak dudlá palec a novorozenec mluví na svou matku sprostě...

Irvin Welsh (autor scénáře kultovního filmu TRAINSPOTTING) ve svých povídkách zabývá klasickými, a přitom moderně pojatými tématy lásky a zrady, manželství a dětí, náboženství a víry v Boha. Každá za tří filmových epizod je samostatným celkem, i když se zde charaktery jednotlivých postav překrývají Jedním z hlavních motivů celého filmu jsou (stejně tak jako v TRAINSPOTTINGU) drogy způsobující ztrátu kontroly nad promarněným a zdánlivě zbytečným životem. Film je velmi kvalitní sondou do života anglické mládeže, a tím i celé anglické společnosti. Režisér Paul McGuigan byl v r. 1998 za tento film nominován na cenu nejlepšího debutujícího režiséra na Filmovém festivalu v San Sebastian. (oficiální text distributora)

Zagros

Ne každý den je posvícení a ne každá adaptace knihy Irvina Welshe dopadne jako Trainspotting. Trainspotting to rozhodně není, ani to neměl být. Přesto se určitá podobnost najde, v atmosféře snímku a zejména v postavách. Oba jsou o mladých chlapech, kteří nějak neví, co se životem. V Transpottingu mi ovšem byli ti feťáci sympatičtí, i když se jejich život topil ve sračkách (někdy doslova), dalo se jejich chování svým způsobem chápat a jejich život ve filmu prožít s nimi. Acid House tak bohužel vůbec nezafungoval. Postavy mi byly ukradené, atmosféra mě nevtáhla, hudbu si už nepamatuju a ani nic z filmu mi neutkvělo v paměti. Někomu to může sednout více, ale pokud film minete, o nic zásadního nepřijdete. ()

black_adder

Myslím, že Irwine Welsh toto téma absolutně vyčerpal ve svém dnes už kultovním Trainspottingu, ale ani tak bych tenhle film tak úplně nezatracoval, docela jsem se u něho bavil. ()

wosho

Velmi unylý film. Všechny postavy mě byly odporné (i losser Kevina Mckidda co si nechá srát na hlavu) a nešlo s nimy soucítit. A nebýt toho vtipného mimina, šel bych i na *. Acid House je totiž hrozně nudnej film naplněnej plejádou kokotů první třídy. ()

AngiS

No.. a tak jako každý příběh má určitou reálnou pointu... Nicméně občasná extrémnost nebyla tak nutná... A u třetího příběhu jsem byla mrtvá smíchy :D:D ()

Mazlik4

Některé čsfd pisálky rozčiluje, když prostřednictvím výtečného filmu kouknou na svět bez růžových brýlí. ()

Schuldiner

Setkávám se tu se srovnáním s Trainspottingem.. Proč? To je uplně zbytečný.. Nesrovnávejte, jen se bavte (popř. nebavte) ..je to ujetej prasáckej třípovídkovej šleh.. Někomu tohle prostě nesedí, mě to bavilo. ()

ondrula

Mně se ten film moc nelíbil, ale byl tak intenzivně šokující, že si i po těch cca 13 letech pamatuju skoro každou scénu. A taky si pamatuju, jak jsem seděl v kině a pozoroval rozpačitě po očku našeho učitele na anglinu (Američan jménem Brice) při scénách, kdy Coco opakovaně vyřvává: "I am Coco fucking Brice, Im a hip boy!" ()

Andree8

Většině z Vás se líbí první a třetí příběh, druhý se Vám zdá nejslabší. U mě je to přesně naopak, už jen z toho hlediska, že právě "dvojka" je nejblíž realitě, nejblíž tomu, co se nám ve skutečnosti může někdy přihodit (a nikomu to rozhodně nepřeju). Co bych však ocenil na celém snímku jako celku, jsou určitě lokality, v kterých se točilo, páč tak příšerně špinavé, deprimující prostředí nutí člověka koukat od začátku do konce, i když si možná po závěrečné scéně řekne, že to byla pořádná ptákovina :D Já určitě ale nelituju, že jsem Acid House shlédl. ()

Ještěřák

"Takhle jsem si tě vždycky představoval." - "To protože nemáš žádnou představivost, píčo blbá." Tak přinejmenšim jedno je jistý, někdo se na dialozích zhusta vyřádil. ()

Marťas

Při srovnání s Trainspottingem je Acid House slabý, ale musím uznat, že některé pasáže jsou zajímavé a film celkově působí zajímavým dojmem. ()

dehlie

odporný film plný nechutných scén, ktorý sa snaží byť kontroverzný. zlepenec 3 príbehov, s ktorých ten prvý je o tom ako sa dá za 1 deň prijsť o všetko, druhý o totálnom idiotovi, postave, ktorej mi vlastne ani nie je ľúto lebo takto si nechať "exkrementovať" na hlavu na to sa snáď nedá ani nič povedať. a tretí? vrchol nechutnosti, kde sa mi pri pohľade na dieťa ktoré fuckuje zdvíhal žalúdok. ak bolo toto cieľom tvorcov, rozhodne sa im to podarilo. ja ale nechápem na čo sa takéto filmy točia. ()

Santino7

Akýkoľvek ďalší mnou pozretý film podľa predlohy Irvina Welsha - hoci ich dosiaľ nebolo príliš mnoho - sa takmer s určitosťou nezbaví ťažkého údelu prirovnania ku kultovke menom Trainspotting. To je skrátka fakt, s ktorým treba počítať, pokiaľ si vyberiete preniesť na filmové plátno niektoré z diel práve tohto autora. Avšak jediná ďalšia adaptácia Welshových diel, ktorú som dosiaľ mal možnosť vidieť - a to konkrétne Filth - bola od tohto údelu do značnej miery oslobodená, respektíve to mala oproti tejto snímke omnoho ľahšie, a to v tom, že bola adaptáciou o viac než celú dekádu novšou, a teda vizuálne úplne odlišnou, alebo aj v tom, že sa odohrávala v rozdielnejšom prostredí. Acid House sa však rovnako ako Trainspotting zameriava na škótsku spodinu, špinavé prostredie, chudobu, odvrátenú stranu spoločnosti, a teda porovnávanie bolo všadeprítomné. V tomto porovnávaní pochopiteľne snímka obstáť nemohla, ostatne jej tvorcovia nemali k dispozícii určite ani porovnateľný rozpočet ani tak kvalitných hercov, avšak čímsi (najmä teda myšlienkou a svojským prejavom, za čo však vďačí najmä Welshovej matérii) nepochybne zaujala, malo to niečo do seba. Áno, poviedkový formát nie je niečo, čomu by som vyložene holdoval a väčšinou sa tomu naopak práveže vyhýbam, avšak v tomto prípade sa to vcelku dalo. Za nešťastné však hodnotím kvalitatívnu značnú nevyváženosť jednotlivých poviedok a aj ich usporiadanie, nakoľko boli usporiadané zostupne, od najlepšej Masařky (ktorej by som dal samej o sebe určite hviezdičky 4), cez stredného Měkkejša (ten bol taký typický trojkový priemer) až po najslabší Acid House (čo je pritom paradoxné, nakoľko šlo o titulnú poviedku, no a papierovo mala aj najlepšie obsadenie v podobe Ewena Bremnera, no bola až priveľmi experimentálna, neviem, možno sa len priťažko adaptovala do filmovej podoby a v tej knižnej bola omnoho vydarenejšia, ťažko povedať, musím si to v dohľadnej dobe prečítať nech môžem porovnávať), a teda táto zostupnosť vo mne vo výsledku príliš dobrý dojem nezanechala. 60% ()

no2

2/10 - Mám rád britská dramata typu Trainspotting nebo filmy na pomezí dramatu a komedie jako např. Nonstop párty, filmy, které můžete vidět několikrát, aniž by vás omrzely… Acid House, ačkoliv se tak tváří, bohužel takovým filmem není. Spíše než inteligentní zábavu typu Trainspotting mně tento film připomíná americké zvrácenosti typu Ken Park apod., a i když je to na první pohled britský film, možná proto jsem ještě méně shovívavější než u filmu Larryho Clarka. Najde se sice pár dobrých momentů (zejména v povídce Měkkejš), ale celkové pocity z tohoto filmu jsou spíše smíšené až negativní. ()

Perfo odpad!

Nadávky a vyprázdněnost pochybných individuí je na film hodně málo. Srovnávání s Trainspottingem je absolutně zcestný... ()

bolan

Klasický případ devadesátých let kdy frčeli party, drogy, trainspotting, kdy bylo hrozně COOL namrskat do 120 minut 150x větu "Ty zkurvená píčo" a ještě víc COOL bylo se tomu chechat. ()

malenfant

Ano, všemi zmiňované srovnávání s Trainspottingem i mě ovlivnilo, ale to nic nemění na tom, že je ten film hroznej... Takhle blbě použité vulgarismy jsem snad ještě neslyšel... ()

edie sedgwic

Tak kto si pri tomto filme aspon desat razy nepovie: Co ti jebe???, tak bud v podobnom prostredi zije alebo ma uz taku hrosiu kozu, ze nanho tento hypernaturalisticky snimok nemoze dolahnut. Na mna dolahol urcite, aj ked mozno nie umeleckou formou. Ci ma nejaku vypovednu hodnotu, je tazke povedat, kazdopadne ocenujem autentickost a vyber tych najnepritazlivejsich a najgrotesknejsich hercov a prostredia, ktore moze veselo konkurovat Luniku XI. ()

ondrin

Těžko se mi to hodnotí, všechny tři příběhy měly dobrý nápad. Vulgárnost byla na místě, protože se jednalo o okrajovou společnost, ale přesto to místy mohlo být trochu umírněnější. Beru to jako originální sondu do prostředí, kam slušný člověka asi jen tak nezavítá. První a třetí příběh byly pojaté spíše komediálně, člověk u toho jen tak sedí a občas se zasměje, kdežto druhý je naopak sociálním dramatem, které dokonce vede k zamyšlení, a právě díky němu hodnotím slabšími 4*. ()