Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

Tommassi3

"To u nás v Mandrake Falls žádný slavný lidi nepotkáte.. Jen jednou tam na pumpě zastavil Steven King, ale všichni se s ním báli mluvit.." ;) Jó, velkej Frank Capra by nejspíš asi dostal infarkt, kdyby viděl, jak Tim Herlihy se Stevem Brillem jeho klasiku zneuctil, jak se mu vyzvracel u pomníku !! Nicméně co taky čekat od typické, často bizarně, leč ukrutně zábavné, sandlarovky s jejím mixem buranského a fekálního humoru.. Tedy kromě létajícího Johna McEnroea..;) ()

Ajinka126

Pár vtipů zde bylo, ale ta příšerná americká kýčovitost... ta scéna s hořícím domem byla naprosto příšerná! Chvíli jsem se až styděla, že na to vůbec ještě koukám.. A ještě mě trochu zklamalo, že Winnona v téhle roli úplně zapadla mezi tuctové herečky... jednak nudnou vizáží a tím rádoby naivním projevem.. Ale jinak je ten film fakt dobrá oddechovka.. koukat se na to dá :) Je to takový fajnový průměr. ()

castor

Neuspokojivá a sterilní, leč ve staromódním duchu laděná komedie s přímým tahem na diváka, která byla o poznání slabší než Sandlerovy pozdější a výrazně stravitelnější úspěchy 50 First Dates nebo Click. Takže kdo má Sandlerův humor rád, musel zákonitě pociťovat viditelné abstinenční příznaky. No, ještě že tu máme několik s chutí střihnutých vedlejších postav. Jinak je to bezmoc.. ()

suzanne1997

Nevím, co napsat, bomba, pokud bych napsala, že něco vytýkám, lhala bych, žádný film se nevyrovná tomu množství smíchu, který v těchto několika hodinách vypadl z mých úst. Já bych neměnila, ani na chvilku nelituji toho, že jsem se podívala zrovna na tento film a lituji toho, že jsem si ho nepustila dříve, protože to opravdu stojí zato, pokud chcete, máte chuť a chvilku času, který chcete prožít tvz. na podlaze, kterou obdaříte svým smíchem, je tento film přesně pro vás. Opravdu jej vřele doporučuji a přeji příjemnou zábavu, alespoň já se válela smíchy po podlaze. ()

BlackTom

Joh Turturro ma v sandlerovkách zabíja, tie jeho šialené role mu náramne seknú. Inak nič moc, moralizovanie tentoraz nevyšlo, Winona ma nikdy zvlášť nebavila a niektoré vtípky (hlavne s nohou!) by pripadali smiešne asi len lobotomickým jedincom. Ale Buscemi ma pobavil a Gallagher ako záporák bol prekvapivo dobrý. Stačilo vidieť raz. ()

• Cameo rolu si vo filme zahral aj sám režisér Steven Brill, a to ako violista v Madison Square Garden. (MikaelSVK)
  • Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)
  • Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj v mestečku New Milford v štáte Connecticut. (MikaelSVK)