Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 4

Série(46)

Rozhovor 4

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Mám kompletní všechny řady (až po 20.serii) a tuhle soutěž doslova miluju. Každá řada je svým způsobem nezapomenutelná, okouzlující a ...... Jak to tak poslední dobou vypadá, tak SURVIVOR bude asi nekonečný, protože se natáčí další a další serie, což je jenom dobře, bo by se pak ani nebylo na co dívat v té naší TV. ()

Oskar

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Výborná reality show plná intrik. Poprvé to běželo někdy v létě 2000 a já jsem byl k tomuto typu pořadu velmi skeptický. Myslel jsem si, že to bude nuda, protože reální lidé nejsou divácky tak zajímaví jako typizované postavy z tv seriálů a co se jim stane, je víceméně věc náhody. Žasnul jsem, jak moc jsem se mýlil. Nejenže charakterový rozptyl reálných soutěžících je obrovský (buran, slizoun, lenoch, naivka, mrcha, podivín, despota...), ale i jejich vzájemné psychologické působení, dvojsečnost chování (se všemi dobře vycházet, ale zároveň chtít vyhrát) je nesmírně zajímavé. Vřele doporučuji. ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Borneo****: Svou závěrečnou řečí mě ta ... řidička kamiónu, jejíž jméno si ani nepamatuji přesvědčila, že je nebeská kráva. Austrálie*****: Druhá série je nabitá emocemi a napínavými událostmi. Po dvaceti pěti sériích se mohu s klidem podepsat pod čtyři hvězdičky, i když se soutěže velmi opakují a v některých sériích jsem již přeskakoval všechny ty konspirace, které předcházely kmenové rady. Nejlepší série - 2, 4, Fans vs Favorites a vůbec nejlepší série ze věech, Heroes vs Villains. Naopak za zcela děsnou a negativní považuji 5. sérii. ()

st.ranger

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Ano, je to pouze reality show a obsahuje několik typických amerických vložek, které seriál kazí, jako například emocionální výlevy, návštevy příbuzných a dotčenost jednotlivých hráčů, ale pořád se jedná o nejzajímavější reality show o tom, co je člověk schopný udělat pro milion dolarů. Kvalita vítězů je sporná, každý se pohlíží na jiné aspekty. Někteří hráči dokáží přežít díky imunitám, přestože byli určeni k vyhození, jiní tiše kontrolují celé dění ve svůj prospěch. Některé řady jsou nezajímavé, některé charaktery nevýrazné a někteří výherci urážkou. Nejoblíbenější série je pro mě All Star a Cook Island, nejhorší Amazonka a Guatemala. ()

slatkac

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Borneo - 95%, Austrálie - 90%, Afrika - 60%, Markézy - 75%, Thajsko - 80%, Amazonie - 50%, Pearl Islands - 100%, All Stars - 80%, Vanuatu - 25%, Palau - 55%, Guatemala - 80%, Panama - 95%, Cook Islands - 90%, Fiji - 40%, Čína - 80%, FvF - 100%, Gabon - 65%, Tocantins - 70%, Samoa - 60%, HvsV - 98%, Nicaragua - 60%, RI - 50%, South Pacific - 45%, One World - 30%, Philippines - 95% ()

• První a poslední soutěže o imunitu jsou obvykle na výdrž. (Tom Riddle)
  • V osmé řadě, All-Stars, soutěžilo 18 soutěžících místo 16, a byli rozděleni do třech kmenů. Během soutěží o imunitu se o bůžka imunity dělily dva první kmeny. (Tom Riddle)
  • Výkonný producent Mark Burnett přiznal, že u prvních sérií Survivor byli používáni k točení některých scén dvojníci. Později bylo vysvětleno, že skuteční aktéři jsou často obklopeni kamerami, a tak pro přirozenější působení záběrů byli použiti náhradníci. Není však jisté, kdy se s těmito praktikami přestalo, a vlastně ani to, jestli se vůbec přestalo. (cmenda)