Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

C0r0ner odpad!

Já vím, že si to odpad! nezaslouží, ale Včelku Máju jsem vždycky nenáviděl ještě víc, než Šmouly a to už je teda co říct. Prostě mě ty charaktery, prostředí a vůbec všechno tak strašně sralo, že jsem přepínal na cokoli jiného, co bylo v dosahu. Karel Svoboda je na tom to jediné, co za něco stojí. 10% ()

zette

Vcelka Maja je kus meho detstvi a ja se vzdy tesil, az ji uvidim ve Studiu kamarad. Nikdy jsem neuvazoval nad tim, kdo Maju vymyslel a musim priznat, ze me prekvapil fakt, ze jde o japonskou pohadku. Vyborny dabing a krasne pribehy z rise hmyzu:-). ()

pufina

Jako dítě mě k televizi přivolávala ta úžasná hudba. Povedený dabing a vždycky se mi líbil Vilík jak lenošil :-) ()

fars

Sakrys, ja si temer celej zivot myslel ze Vcelka Maja je cesky serial, a ted vidim ze se na nem podilel skoro cely svet krome Cr.. ono to je z Japonsk? No to me poser... :-) ()

WolfR

Ferda Mravenec byl větší kanón. Ale i Mája se dala. Zapamatoval jsem si ji i díky slavné znělce :) 3 hvězdy. ()

mr.filo

Seriál vznikl v Japonsku na motivy knihy „Včelka Mája a její dobrodružné příběhy“, kterou v roce 1912 vydal německý spisovatel Waldemar Bonsels. Jedno nejstarší knižní vydání se nachází na zámku Hluboká. ()

Mylouch

Japonsko-ostalgický seriál, který smiřuje českou hmyzí slabost s pěvecko-smyčcově-saxofonovým zlatem 70.let. Škoda, že se moje cesty s touhle sto sedmi-hlavou saní nikdy pořádně neprotnuly. ()

otík

Pro malinké děti výtečné, baví je to a chtějí stále další díly. A navíc se dozví spoustu věcí o životě včel. Co více si od toho přát? ()

LeoH

Když jsou děti protivné a hašteří se mezi sebou o hlouposti, říkáme jim, ať nedělají včelku Máju. ()

haushinkaa

Boha, ten Vilík byl vždycky tak přihteplený, ale nic proti... Byl to prostě Vilík, měla jsem ho strašně ráda, Hopa taky... Mája mi přišla taková... divná... Nebyla mi sympatická... ()

Kri-kri

Tento anime seriál je už od 80. let klasikou a stálicí našich obrazovek, i když neustálými reprízami na ČT poslední dobou trochu ztratil na poutavosti. Sice to nikdy nebyla vyloženě moje srdcovka, ale jednou za pár let se na Máju docela rád podívám. Druhá polovina seriálu (epizody 53-104) mi přijde o něco lepší než první, z té byly nejpoutavější díly s hrozivými sršni. Druhá řada je poutavější a zajímavější tím, že příběhy jsou více kolektivnější v rámci veškerého hmyzu na louce vlčích máků. Minimálně je to asi nejlepší animák ze života hmyzu, kam se na to hrabe němá Moucha, stejně stupidní němí Mrňouskové nebo nová verze Včelky Máji z roku 2010. A český dabing (pochopitelně předlistopadový) je na velmi vysoké úrovni, ať už Rösner jako Hop, Fišer jako Alexandr, Jiroušková jako Fidla a obzvlášť Aťka Janoušková coby Mája. 65% ()

Lachtaan

Na děj některých kdysi pravidelně sledovaných pořadů lze hodně značně zapomenout, na jejich hudební doprovod ovšem nikoliv. Karel Gott složil naprosto znamenitý soundtrack, který z obyčejného rodinného animáku udělal fenomén. ()

Zdeňka

Nikdy mě to nebavilo. Jediné co stálo za to, byla písnička. ,,Každý den přilétá až k nám." ,,Včelka Mája?" ,,Včelka Mája." ,,Ano, naše kamarádka včelka Mája. Máme jí co závidět?" ,,Jo, výšku, z které vidí svět." ,,Včelka Mája?" ,,Mája. Včelka Mája." ,,Ta malá uličnice včelka Mája." ()