Městský lovec

• Česko Soukromé očko (více)

Příběh poslání městského lovce začíná na pevnině, ale než se nadějeme, octneme se s hrdinou (Jackie Chan) na zámořské lodi. Mistra kung-fu si najme milionář, který hledá svoji ztracenou dceru. Stopy vedou k luxusní jachtě, kde se kromě hledané dívky nachází skupina teroristů, chystající se zmocnit lodě. Náš hrdina se několikrát octne ve svízelné situaci, ale díky přátelské pomoci (v této roli je na plátně jeho předchůdce Bruce Lee) samozřejmě zvítězí a Jackie Chan opět dokáže, že humor a bojové scény pospolu dělají z jeho filmů živé legendy. (oficiální text distributora)

Claude Speed

Ryzí drahokam nekomediálnějšího Jackieho hraní. Místy už to sice zacházelo do vod trapnosti, ale je třeba říct, že si tady ze sebe Jackie dělá blázna a ještě si to užívá. Na film budou rozporuplné názory, záleží na úhlu pohledu diváka. Já se budu držet zlatého středu, protože přesně tam tahle fekální zvrácenost patří. 45%. ()

Sykon

Jackie ve slušné kondici, hromada vtipů a parodie na všechno možné. Zatímco před Jackieho komediální akcí vždycky smekám klobouk, ve zbytku filmu mi to značné přehrávání ne vždy sedlo. ()

Moiraine

Když jsem korejskému City Hunterovi dala 3*, tak tady nemůžu jít níž, i kdyby to bylo sebehorší, protože na rozdíl od korejské adaptace, se tohle už na první pohled nebere vážně. Je to hloupé, vcelku bez děje, s neskutečně stupidními dialogy (kterým český dabing rozhodně nepomohl), ale na druhou stranu, jako komedie to většinou funguje. U některých scén jsem se křenila jak idiot. A co se týče bojových scén.... typický Jackie se zajímavými a vtipnými choreografiemi. A to že tu spousta věcí nedává smyl? Vem to čert, hlavně, že je to sranda:) ()

Armin82

Položme si otázku za co vlastně dávat hvězdy? Tohle byla taková ptákovina, že jsem měl až podezření, jestli se v zákulisí nezkoušely nějaké nové drogy. Vlastně i ten žánr, co to vlastně bylo? Akční film, komedie, romantický? Komedie budiž, ale spíš bych to nazval groteskou. Tohle si J.CH asi za rámeček nedal. 20% za pohledné asijské herečky a záběry na Bruce Leeho s Kareemem A.J. z Hry se smrtí :) ()

Stejšn

WTFOMG! To byl teda maximální úlet! A nedá se to hodnotit - buď bych musel dát jednu, nebo čtyři hvězdičky. Nedám radši nic. A scéna ze Streetfightera - no to jsem teda nežral :) PS: naprosto nechápu komentáře typu "to nemohlo být myšlené vážně". To NEBYLO myšlené vážně, vážení intelektuálové, to je KOMEDIE, víme? ()

monty.cl

Hodně šílená komiksová jízda, ze začátku trošku slabší, ale co se děje tak zhruba od půlky, to je opravdu dost...75% ()

JosefTomas

I když je scénář občas naivní v dialozích, tak v akci funguje skvěle. Chan se v roli perfektně vyžíval a jako městský lovec prostě předvádí skvělou podívanou. ()

johnsnow

Takúto šialenú kokotinu som už dlho nevidel. našťastie niektoré fóry sú dobré, trápnosť je v znesiteľnej norme a akčné scény sú cool len mohli byť trošku drsnejšie. ()

FREEWHEELER

Tak toto človek dlho spracováva. Ale na druhú stranu pevne verím, že ryžáci sa v kine museli drhnúť od smiechu. Ale šak sa nehajte prekvapiť :) ()

Stanmi

Ryu Saeba (Jackie Chan), známý také jako Městský lovec, je soukromý detektiv a nenapravitelný sukničkář. Pátrání po dceři tiskového magnát jej dovede až na luxusní výletní loď, ale k smůle jeho i ostatních pasažérů se na palubu dostala také skupina nebezpečných teroristů… Jackie Chan si pochopitelně na smrtelně vážné filmy nikdy moc nepotrpěl, takže i Městský lovec je čistokrevná komedie (mimochodem se jedná o adaptaci japonské mangy) a tady nastavá první zádrhel a tím je humor. Ten sice v Jackieho filmech byl vždycky trošku jednoduššího rázu, ale zde jsou některé vtípky až infantilního rázu (dort v obličeji, spadlé kalhoty), jiné jsou pro změnu jenom nevkusné či prostě nevtipné, ale kdoví, možná to byl i tvůrčí záměr, ale těmito vtípky si mně film určitě nezískal. Zároveň však musím dodat, že některé jiné scény jsou opravdu vtipné, takže se to nakonec aspoň trochu vyrovná. To akční pasáže už jsou na tom lépe, sice se jich dočkáme až v druhé polovině, ale stojí za to, což je dáno také tím, že si ve filmu role padouchů zahráli klasici Richard Norton a Gary Daniels, díky kterým je film hned o něco serióznější (a také zábavnější). Městský lovec je vlastně docela rozporuplný film, na jedné straně tady máme nevtipné gagy, přehrávající herce a pár vyloženě zbytečných scén (např. dlouhé hudební vystoupení), na druhé straně tady máme i povedené fórky, zajímavou stylizaci, kvalitní padouchy, solidní bojové scény (dokonce i ve stylu Street Fightera) a taky samotného sympaťáka Jackieho. Takže v konečném součtu, je Městský lovec docela koukatelný film (i když místy je to celkem na hraně), ale v rámci Jackieho bohaté filmografie lze nalézt povedenější kousky. ()

HKstars

City Hunter je adaptací japonského comicsu o svérázném detektivovi Ryu Saebovi, kterého ve filmu ztvárnil Jackie Chan... nevím zda je comicsová předloha šílená (i když japonci jsou schopní všeho ;), ale film je rozhodně to nejpodivnější na co můžete v Chanově filmografii narazit. Ryu (Jackie) získal další případ a vydává se hledat dceru japonského tiskového magnáta. Ta před ním uteče na luxusní zaoceánský parník plný milionářů, který se zrovna chystají přepadnout teroristé pod vedením Richarda Nortona. Příběh je ale to poslední o co v téhle bláznivé akční jízdě jde... Nevím jak tenhle film popsat, ale je to něco mezi komediálním úletem a naprostou parodií... Na každém kroku je nějaká narážka nebo vtipná (popř. k absurditě dovedená) situace, pokud se rovnou nebudete smát na celé kolo, garantuji vám, že po dobu sledování filmu budete mít ve tváři minimálně lehký úsměv. V kulometné záplavě humoru se neztratí ani kvalitní akční scény (s poměrně působivými parodiemi Street Fightera (ta je obzvlášť šílená) a "Game of Death"), Gary Daniels a konečně i Richard Norton ukáží, že nejsou žádná ořezávátka. Máte odvahu vydat se na ultra rychlou jízdu, která vás během 95 minut proveze světem ve kterém není nic bráno vážně? Vydrží vaše bránice hodinku a půl intenzivní masáže? Chcete Jackieho v nejlepší formě ve fantastických akčních scénách? Pokud jste řekli třikrát ano, neváhejte a City Huntera si nějak opatřete. Je to sice velká ulítlost, ale určitě se vám bude líbit. 80% ()

zurivymlok

Jackieho mám rád, ale toto je vážně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Jednu hvězdu dávám za tradičně skvělé kousky Jackieho a také s přihlédnutím k tomu, že Tuxedo, Cesta kolem světa za 80 dní či Křižovatka smrti III. byly ještě mnohem horší (Chůvu v akci jsem ještě neviděl a ani na to nemám odvahu). ()

Fabled

Pokud tento film chcete brát vážně, je to nejspíš na odpad, jestli se ale správně naladíte a připravíte na úlet parodující úplně všechno, jak akční filmy, tak komedie, video hry i samotnýho Jackieho Chana, tak se budete dobře bavit. Já se ani po delším rozmýšlení neodvažuju hodnotit ()

tichyBob

Ani se nedivím že se Jackie od tohoto filmu distancoval. Pár vtipných momentů by se našlo, ale převládají ty trapné. Navíc se Jackie tady moc nepředvedl oproti jiným svým filmů, tady se spíš hlavně bezhlavě střílí. ()

pirate

Bitky neskutečně super, především ta mezi Jackie Chanem a Gary Danielsem. A ta mezi Chanem a Nortonem také není špatná. Akorát mě mrzelo, že nebyly moc dlouhé a Chan nezneškodnil ani jednoho ze svých dvou protivníků žádným skvělým chvatem. Popravdě dvě hvězdy dávám za to, že celou podívanou kazil podprůměrný a pitomý děj a hromada scén byla přehnaných. Škoda, jinak to byl docela nářez. Ale že je to Chan a pomáhal mu Daniels, tak to vytáhnu na 55%. ()

KvetoslavL.

Nechám bez hodnocení, protože si nejsem jistý, jestli bych měl dát 5 hvězd nebo odpad... Tohle není normální komedie, ve které se smějete jejím vtipům, není to ani džekičenovská praštěná komedie (krom několika málo bojových scén, které tu "poetiku" mají), není to ani parodie (snad kromě té Streetfighter scény), je to... absolutní blbost a s*ačka. Pro pochopení několik scén / hlášek: 1. Čínskej debil s lennonkama se asi 10 vteřin chechtá s hlavou zakloněnou dozadu, načež někdo poznamená: "Spadly vám kalhoty." 2. Jackie Chan k tlusťochovi s půlmetrovým kšiltem na čepici: "Stojíš mi na chlebu!", načež do něj začne zběsile mlátit pěstičkami. 3. Půlminutový monolog onoho debila v lennonkách, kde celou dobu hystericky řve nebo se směje a u toho se svíjí. Úplně nový level v přehrávání. Jo a... má to bejt vyznání lásky bo co. 4. Asi pětiminutová scéna, kde dva čínští rapeři na pódiu rapují něco čínsky a u toho tančí. Nic jinýho se neděje. 5. Holka k dalšímu Číňanovi: "Tady je vaše karta." Následuje dvouvteřinová zpomalená scéna, během které hraje nějaká čínská (?) melodie a Číňan nepatrně pohne hlavou. "Nechte si ji." 6. Úplný závěr filmu, čínská holka praští na rušné ulici Jackie Chana pětimetrovým kladivem, on odletí do bazénu, který na tom místě předtím vůbec nebyl, načež k němu připlave třicet holek a začnou ho osahávat. No, kdybych dělal úmyslně co nejvíc šílený film, asi by se od Městského lovce moc nelišil, každopádně pokud vás tu zaujalo, tak pár varování: Koukejte se na to jen, pokud se rádi koukáte na blbosti a smějete se tomu, jak je to blbý. Smysl pro totálně absurdní humor je taky plus. Doporučuji to sledovat ve více lidech a s nějakým chlastem, příp. drogama. ()