poster

Police Story 3

 • Hong Kong

  Jing cha gu shi III: Chao ji jing cha

 • Hong Kong

  警察故事 III 超級警察

 • Hong Kong

  Ging chat goo si 3: Chiu kup ging chat

 • Slovensko

  Jackie Chan: Superpoliš 3

 • Velká Británie

  Police Story 3: Supercop

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1992, 95 min

Režie:

Stanley Tong

Scénář:

Edward Tang

Kamera:

Ardy Lam
 • DaViD´82
  ****

  Třetí díl pentalogie, tentokrát o tom jak si co nejlépe objednat smaženou kočku s nudlema. Původní Police Story to už mnoho nepřipomíná, ale hlavně první polovina až do "rambičské akce v pralese" je i tak výtečná. Byť se tady toho více vystřílí než-li vykope.(6.6.2009)

 • Boss321
  *****

  Tenhle chlapík mě svými kousky nepřestane udivovat nikdy a vždy ho budu obdivovat pro jeho neohroženost, už jen kvůli legendární scéně s helikoptérou.......(18.9.2007)

 • ConanVJ
  *****

  Asi nejakčnější díl série. Je tu i hodně stříleček, tak to není jen o soubojích. Michelle předvádí také skvělý boj a s Jackiem se skvěle doplňují. Humorných scén je zde opět hodně. Pro mě asi nejlepší díl. Opět dávám této bláznivině 100% :)(21.6.2016)

 • tombac
  *****

  Potřetí, trochu jinak, a znovu parádně. Celou trilogii jsem si pustil chronologicky za sebou a třetí díl mě nadchl téměř stejně jako předchozí. Trojka obsahuje o trochu méně humoru, nejvíce se v ní střílí a má západní look, ale o pořádnou porci kaskadérských výkonů, povedených bitek a Jackieho haštěření s krásnou Maggie Cheung v ní nepřijdeme. Výtečná Michelle Yeoh a čínské reálie jsou třešničkou na velmi chutném akčním dortu. 9/10(24.8.2007)

 • Lavran
  *****

  Završení skvělé komediálně-akční trilogie Police Story se nese v duchu multikulturalismu a ze všech tří dílů je rozhodně nejchytřejší (a nejakčnější). Oblíbená postava superpoldy Chia Chua se tentokrát promění v doslova "interasijského" vyslance míru a spravedlnosti, neboť je v rámci mezinárodního případu nucen spolupracovat s čínskou policií, zejména tedy se speciálně vyškolenou soudružkou v podání "beautiful but lethal" Michelle Yeoh a procestovat s ní podstatnou část východní Asie. Tato kooperace tak jistým způsobem předznamenává pozdější předání HK pod čínská křídla, což je ostatně trefně okomentováno v nádherně fyzickém a bravurním závěru filmu... ;) Z Hong Kongu, který pochopitelně neřekl poslední slovo, se dění rychle přesouvá do Čínské lidové republiky, kterážto vakace se skrze jemné postrky a postoje hrdinů stane příležitostí pro konfrontaci kultury "pozápadnělého" Hong Kongu s kulturou komunistickou na satirické (konzumace zvířat, policejní praktiky), ale i komické úrovni (Coca-Cola, zvířecí kung fu pózy). Později se dění přesune ještě na malajsko-kambodžské hranice, kde se odehraje nádherně výbušná akční scéna v rambovském duchu a nakonec přijde samotná Malajsie, přičemž snad nemusím připomínat, že stejně jako při návštěvě Číny je malajský úsek prošpikován mnoha skrytými kulturně/politickými narážkami. A další úroveň kulturní liberalizace je nastavena ještě makrodetailem, který se hadovitě proplétá akčními scénami - jak je v HK dobrým dobrým zvykem, jejich koncepce i vzhled frekventovaně skládá nezastíraný hold známým hollywoodských trhákům (minimálně v angažovanosti kaskadérů své mentory převyšují). Toliko k nejdůležitějšímu z mých vágních postřehů, které se otírají o interpretaci obsahu. Samo sebou, trojka PS má i nepřehlédnutelné klady po stránce formální (mistrovské tempo, rytmus střihu, načasování scén, režii obecně), ale ve své podstatě jsou tyto dílčí aspekty "pouze" utvrzením pozitiv z předchozích dílů a nepovažuji je proto za nutné dále pitvat. Kdybych měl své dojmy shrnou do jedné věty, zněla by, velmi zhruba, takto: Ani v nejmenším jsem nečekal, že to bude tak super!(19.5.2009)

 • - Při scéně, ve které postava Jackieho Chana visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl protagonista zranění ramene. (Rominator)

 • - Honkongský sestřih filmu má 95 minut, španělská a americká DVD verze pak jen 87 minut. (Rominator)

 • - V roce 1992 byl Jackie Chan za svůj výkon oceněnou cenou Golden Horse Award v kategorii nejlepší herec. Peter Cheung a Cheung Ka-Fai získali stejnou cenu v kategorii nejlepší střih. (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace