Police Story 3

Hong Kong, 1992, 95 min

Stanley Tong

Edward Tang

Ardy Lam

Jackie Chan ze sebe jako vždy vydává všechny síly. Taktéž smekám při pohledu na Michelle Yeoh, která se Jackiemu rozhodně po všech stránkách vyrovná. Film je to vtipný a akce zraku lahodící! Jen tam toho humoru mohlo být trochu víc. U téhle "chanovky" jsem nedokázal vnímat akci a humor jako jeden celek, ale oba prvky se mi vzájemně rušili. Čímž nechci Police story 3 nějak moc kritizovat, jen jsem čekal o něco víc. Kdo má ale rád Jackieho filmy, Police story 3 by mu rozhodně nemělo ujít.(5.3.2005)

Výbušná jízda z pozápadnělého (a západně flákačského) Hong Kongu přes tradiční (a komunisticky disciplinovanou) Čínu a nebezpečnou (a komunisticky krutou Kambodžu) až do (rovněž pozápadnělé) muslimské Malajzie se povedla natolik, že bych se ji nebál označit za jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Na rozdíl od svých předchůdců trojka zahazuje kulturní bariéry a hodně se blíží klasické (osmdesátkové) hollywoodské škole, avšak nejde o žádnou chabou nápodobu - naopak se důmyslností akčních scén, rytmikou, choreografií i režisérskými nápady může hrdě postavit vedle toho nejlepšího, co v rámci žánru Američané kdy natočili a kaskadérskými kousky definuje úplně nový, téměř nedostižitelný level. Tleskám!(29.4.2011)

Jackieho filmy hodnotíme především podle množství a kvality soubojů a jak moc se nich nasmějeme. Co mi ale nejvíc vadí, jsou pasáže, ve kterých se střílí. Zde jich sice není moc, ale jsou tou nudnější částí filmu. Naopak vynikající kaskadérské kousky a Michelle Yeoh patří k tomu lepšímu. 70%(4.7.2008)

Další film Jackieho Chana u něhož se pro americké publikum zkracovalo. US verze v podání Dimension kratší o 10 minut. Jackie Chan a Michelle Yeoh pro tuto verzi nadabovali v angličtině sami sebe. Při scéně, ve které Jackie visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl zranění ramene (mluví o něm v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious).(18.9.2011)

Jackieho fakt nemusím (píšu to taky všude furt dokola), ale Police Story 1 - "4" mám moc rád. Každej díl má něco do sebe a všechny jsou fakt superakční pecky. A dokonce i ten humor je výbornej. Díl od dílu však humoru ubívá a film se stává temnější až vygraduje v nejlepší, ale také nejtemnější New Police Story (2004). Tady trojka opět super, ve všech ohledech, potěšila perfektní Michelle Yeoh, choreografie akčních scén špičková, občas dosti temné scény, Jackie už je takový klidnější-umírněnější, nepůsobí už jako pubertální fracek ... prostě parádní jízda. Při návštěvě Jackieho "rodinky" jsem se fakt válel smíchy ... paráda!!(21.5.2009)