Police Story 3

Hong Kong, 1992, 95 min

Stanley Tong

Edward Tang

Ardy Lam

Oproti prvnímu dílu určitě akčnější ale pořád existuje mnoho lepších Chanovek. O příběh moc nejde a je opět velice jednoduchý. Největší problém filmu je v pomalém rozjezdu, kdy se na akci čeká poměrně dlouho. Později se to už sice začne rozjíždět ale pořád to není ono a mezi jednotlivými akčními scénami je jen nudná vata, ve které se nás občas pokoušejí herci rozesmát. Akční sekvence jsou povedené ale občas je vidět, že se tvůrci snaží kopírovat hollywoodské trháky (při jedné z přestřelek si nelze nevzpomenout na Predátora). Na druhou stranu konečná sekvence s helikoptérou a vlakem je dokonalou směsící skvělé choreografie a neuvěřitelných kaskadérských kousků.(24.2.2009)

Je to dosť dobrý akčný film s Jackie Chanom, ktorý je už tretím dielom tejto slušnej série. Má vydarený príbeh o prvotriednom policajtovi, ktorý patrí medzi najlepších a tak je vybraný pre náročnú misiu v spolupráci s Čínou, pomôcť uniknúť z väzenia známemu zločincovi, získať si jeho dôveru a tak sa dostať až k vplyvnej organizácii obchodujúcej s drogami. Pomáha mu v tom aj schopná čínska dôstojníčka, ale aj tak ich čakajú len samé problémy. Spracovanie je na tom dobre, síce prvá polovica sa nesie skôr v takom pomalšom tempe, ale predsa len zápletky o policajtoch v utajení mám rád, dejovo je to pre potreby žánru úplne ideálne, zaujala ma aj tá medzinárodná spolupráca a nájde sa tu toho dostatok zaujímavého, takže aj tak sa je na čo pozerať. Ale následne sa to už naplno rozbehne a prišlo mi to ako z úplne iného filmu, film naberie perfektnú dynamiku, neustále sa niečo deje, jedna vydarená sekvencia strieda druhú a navyše podstatne väčší priestor dostane aj čínska dôstojníčka, ktorá s hlavným hrdinom vytvorí skvelú dvojicu a tak tu si už rozhodne nemám na čo sťažovať. Akcie je tu pomerne dosť a je výborná. Síce si na ňu treba počkať, prvá polovica obsahuje len pár síce celkom slušných, ale na pomery tvorby Jackieho Chana predsa len skôr nevýrazných súbojov, ale zvyšok filmu to rozhodne vynahradí. Síce sa tentoraz nejedná ani tak o súboje, tých moc nie je a sú skôr krátke, ale akcia je aj tak rozmanitá, nadmieru nápaditá, pomerne veľkolepá, nechýbajú ani prestrelky a explózie a predsa len sa dá užiť aj to bojové umenie a kaskadérske kúsky. Najviac sa mi páči celá akcia vo vojenskom tábore, ktorá je na pomery Jackieho Chana až prekvapivo krvavá, čo je ale príjemným oživením a navyše nechýba plno skvelých momentov, k tomu finále s vlakom a vrtuľníkom, ale aj ten zvyšok sa mi páči. Humoru je tentoraz dosť málo, až na scénu s predstieranou rodinou sa tu vlastne nenájde žiadna výraznejšia komediálna scéna, ale to mi nevadí, skôr ocením takéto prevedenie. Herecké obsadenie je skvelé, Jackie Chan je tu stále výborný, k tomu perfektná Michelle Yeoh, ktorá za ním v ničom nezaostáva, opäť nechýba ani Maggie Cheung a slušní záporáci ako Kenneth Tsang, Ken Lo a Wah Yuen, ale ten mi tu neprišiel ideálny využitý. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, prišlo mi to ešte o trochu kvalitnejšie zvládnuté, než Chanove predchádzajúce diely a navyše aj rozpočet je viditeľne vyšší. Z pôvodnej trilógie mám práve túto trojku najradšej, za čo môže hlavne najlepšia akcia a účasť Michelle Yeoh, takže skutočne vydarená akčná zábava. 79%(1.7.2009)

Třetí díl pentalogie, tentokrát o tom jak si co nejlépe objednat smaženou kočku s nudlema. Původní Police Story to už mnoho nepřipomíná, ale hlavně první polovina až do "rambičské akce v pralese" je i tak výtečná. Byť se tady toho více vystřílí než-li vykope.(6.6.2009)

Příběh má název Superpolda. Tentokrát je to boj proti drogovému baronu se jménem Chaibat. Příběh se nám na začátku přesune z Honk - Kongu do Číny. Kevin " Ka Koi " Chan ( Jackie Chan ) zde " vyfasuje " parťáka " , z čínské policie,ženu se jménem Jang. Musel jsem se smát, když Jackie Chan v Číně vtipkuje na téma Zakázané město a chce si tam udělat výlet. To se mu však povede až v roce 2009. - odkaz - Jo a v Číně se Coca - cole říká Lady Luck. Do filmu se vrátil humor, který ve dvojce chyběl. Zase se zde docela cestuje - Čína, Hong - Kong, Thajsko, Kambodža, Malajsie a hodně se střílí a to opravdu hodně. Je tu spousta střelných zbraní a dokonce přijede i tank. První film byl o skle, druhý o ohni a třetí je o střílení. Závěrečné titulky opět nabídnou nepovedené a nebezpečné kaskadérské kousky.(6.6.2010)

Jackieho fakt nemusím (píšu to taky všude furt dokola), ale Police Story 1 - "4" mám moc rád. Každej díl má něco do sebe a všechny jsou fakt superakční pecky. A dokonce i ten humor je výbornej. Díl od dílu však humoru ubívá a film se stává temnější až vygraduje v nejlepší, ale také nejtemnější New Police Story (2004). Tady trojka opět super, ve všech ohledech, potěšila perfektní Michelle Yeoh, choreografie akčních scén špičková, občas dosti temné scény, Jackie už je takový klidnější-umírněnější, nepůsobí už jako pubertální fracek ... prostě parádní jízda. Při návštěvě Jackieho "rodinky" jsem se fakt válel smíchy ... paráda!!(21.5.2009)