Police Story 3

Hong Kong, 1992, 95 min

Stanley Tong

Edward Tang

Ardy Lam

Potřetí, trochu jinak, a znovu parádně. Celou trilogii jsem si pustil chronologicky za sebou a třetí díl mě nadchl téměř stejně jako předchozí. Trojka obsahuje o trochu méně humoru, nejvíce se v ní střílí a má západní look, ale o pořádnou porci kaskadérských výkonů, povedených bitek a Jackieho haštěření s krásnou Maggie Cheung v ní nepřijdeme. Výtečná Michelle Yeoh a čínské reálie jsou třešničkou na velmi chutném akčním dortu. 9/10(24.8.2007)

Další film Jackieho Chana u něhož se pro americké publikum zkracovalo. US verze v podání Dimension kratší o 10 minut. Jackie Chan a Michelle Yeoh pro tuto verzi nadabovali v angličtině sami sebe. Při scéně, ve které Jackie visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl zranění ramene (mluví o něm v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious).(18.9.2011)

70%. Film mě nebavil tolik jako předchozí dva díly, nové lokace, další změny žánru, ženské postavy zde (potkávají se tu dvě nejznámější čínské herečky devadesátých let, už by chyběla jen Gong Li) a především velkolepé finále, kdy jsem opravdu zíral, to bohatě vynahrazují.(11.10.2009)

O kousek slabší než první dva díly. Mín honiček a Jackieho čísel. Ale zato má poprvé pořádnou partnerku do týmu - Michelle Yeoh je to nejlepší z tohoto pokračování.(23.8.2008)

Jackieho fakt nemusím (píšu to taky všude furt dokola), ale Police Story 1 - "4" mám moc rád. Každej díl má něco do sebe a všechny jsou fakt superakční pecky. A dokonce i ten humor je výbornej. Díl od dílu však humoru ubívá a film se stává temnější až vygraduje v nejlepší, ale také nejtemnější New Police Story (2004). Tady trojka opět super, ve všech ohledech, potěšila perfektní Michelle Yeoh, choreografie akčních scén špičková, občas dosti temné scény, Jackie už je takový klidnější-umírněnější, nepůsobí už jako pubertální fracek ... prostě parádní jízda. Při návštěvě Jackieho "rodinky" jsem se fakt válel smíchy ... paráda!!(21.5.2009)

• - Honkongský sestřih filmu má 95 minut, španělská a americká DVD verze pak jen 87 minut. (Rominator)

• - Jackie Chan a Michelle Yeoh pro verzi distribuovanou v anglickém jazyce nadabovali své postavy sami. (Rominator)

• - V roce 1992 byl Jackie Chan za svůj výkon oceněnou cenou Golden Horse Award v kategorii nejlepší herec. Peter Cheung a Cheung Ka-Fai získali stejnou cenu v kategorii nejlepší střih. (Rominator)