Špionážní thriller Jérôma Salleho vychází z nepravděpodobných, avšak skutečných událostí. Líčí příběh francouzského státního úředníka, který se nevědomky ocitne v konfliktu s jednou z nejmocnějších a nejnebezpečnějších sil moderní doby – ruskou tajnou službou FSB. (mac000)

Kingjiri

Po tom, co rusáci předváděj na Ukrajině, je tohle už jenom taková třešnička na dortu. Jenže i tohle je fakt něco děsivýho. Bez reálií dnešní doby bych si z fleku myslel, že se jedná o příběh z dob SSSR. Bohužel se však neni čemu divit, když se do teď v Rusku kromě falešnejch obvinění a zmanipulovanjech soudních procesů nepohodlný lidi rovnou ztrácej nebo záhadně umíraj (pád z okna FTW). Nicméně Francouzská ambasáda se v příběhu taky nepředvedla v nejlepšim světle (co může být víc než ochrana vlastních občanů v daný zemi?). Dovedu se představit, že takovýhle přizdisráčský jednání ambasády neni daleko od reality. A teď už k filmu samotnýmu. Tempo vyprávění je místama dost pomalý, což taky souvisí s nataženou stopáží přes dvě hodiny. Pořádný napětí jsem registroval jenom při scénách ve vězení nebo při finálnim útěku. Jinak jsem se místama trochu nudil. Průměrná podivaná je v případě takhle silnýho námětu spíš neúspěch. Čekal jsem teda rozhodně víc. Za pár dobrejch momentů, námět a hudbu třetí slabší hvězda. ()

DAPDO

Zajímavej příběh, poutavě natočenej a napínavej až do konce, i když je jasný, že jsou nějáký situace přitažený za vlasy. Hlavní hrdina je přesně ten typ, kterýmu musíte fandit proti prohnilýmu ruskýmu systému od první do poslední minuty. ()

gemi

Poměrně napínavý a dobře gradující thriller, který ve druhém plánu - ale za to velice dobře - pomáhá pochopit ruZkou mentalitu. A ta je fakt eklhaft. Splachovací záchod znají jenom z televize, ale budou povýšeně ohrnovat nos nad dekadentní západní kulturou. ()

Shitonit

Divnej propracovanej ošklivej film, ve kterým se chvílema nálada dá krájet, je v tom dokonale vykreslená  atmoška vylízanýho ruska a a víc se mi o tom nechce psát. Špatný to celkově ovšem fakt není. ()

regentor

Kompromat , jako dílo sovětských a posléze ruských tajných služeb. Takový Julian Assange by o tom mohl určitě vyprávět velice dlouho jak se soudruzi z kolektivního Západu zdařile inspirovali. Ovšem v Rusku je možné všechno , jak nám tvůrci tohoto nešpionážního thrilleru ukázali. To se takhle seberete a odjedete někam do Russie nejlépe na dálný východ kde je zima jak v psinci i v létě. Máte príma dceru a nevěrnou manželku , kterou asi nějak vydírá FSB ale za domácí úkol máte jako diváci domyslet proč. Takže si tam někde v té ruské tramtárii uděláte nějaký kulturní institut a jako třešničku na dortu předvedete místnímu publiku v teátru představení plné LGBT+ perverze a jiného hnusu. To není dobrý nápad. Odveta domorodců přijde záhy. Autor skončí v "ťurmě" kde mu to osazensvto dá patřičně sežrat, zvlášť když se provalí , že dotyčný je tam za paragraf o pedofilii. Nejsou ty nevěrné manželky kouzelné? Ale ženy mají mnoho tváří a tak pro změnu místní pipka náhodně poznaná na dancingu nejdřív pošle trochu žvance a potom když se civilizovaní Rusové rozhodnou vězně pustit do domácího vězení s náramkem na noze , potom zařídí i SIM kartu.Jeden by čekal, že při takovém obvinění zabaví úřady hotovost, doklady , obstaví bankovní účty atd. Ale NÉÉ, jsme v Rusku tam je možné všechno. Týpkovi dojde , že je v prdeli nebo možná o otvor vedle a začne plánovat útěk. Takže  telefon , který mu tam doma asi taky nechali ke hraní pošle někam do Mongolie a sám se vydá na pouť obrovskou zemí  na západ ,kde si zařídí v různých městech ubytko , jak platil v autobusu není celkem jasné ale mantra o tom, že v Rusku je možné všechno se zase hodí. Potom už jenom hnusný velvyslanec , pipka z dancingu s tambletami amfetaminu u estonských hranic, drámo v močále a západní svět je na dosah. Příběhová slátanina s nemožnými konstrukcemi a nebýt velmi dobrého výkonu Gillese Lellouche tak jsem to poslal na ruskou ambasádu nebo rovnou do hajzlu. ()

Mamlas

Celkem přijatelné drama, ve kterém tvůrci nasadili do hlavní role někoho, kde se podobá Liamu Neesonovi a kopíruje ho i v takové té civilnosti jeho obvyklých postav. Díky tomu vypadá výsledný produkt tak trochu nezaslouženě lépe, než kdyby tam poletoval nějaký jiný frantík. Jinak je to celé o muži, co má patálie v Rusku, tak zdrhá pryč. No, slovo "zdrhá" to nevystihuje dobře. Je v něm moc energie. Lepší by bylo "vlekle opouští". Jinak tak 3/4 stopáže jsou zbytečné a na přetočení, zbytek je docela dobrý včetně příběhu, až na několik vyloženě nesmyslů, kterých si v ději jistě sami všimnete. (37%) ()

xxmurphyxx

Liberálny žabožrút z neznámeho a nepochopiteľného dôvodu dá zbohom slnečnej Francúzskej Riviére a rozhodne začať svoj Americký sen v Mordore, konkrétne na Sibíry, kde si od miestneho akože podnikateľa zoberie dukáty na renováciu divadla v ktorom ako prvé uvedie baletné, vysoko pokrokové a progresívne  lezbenie homoklád, čo vyvolá reakcie, aké musí očakávať aj človek bez titulu z kvantovej fyziky. Niečo ako keď mierumilovní misionári prišli do Ameriky obracať Indiánov na niečo o čo sa ich nik neprosil. Toto samozrejme spustí kvalitný shitstorm s ktorým sa samozrejme nedá súhlasiť, ale ako sa hovorí, každý je strojcom svojho šťastia. Našťastie aj v Mordore sa nájdu svetlé výnimky, ktoré pomôžu nášmu hrdinovi pri návrate na slobodu. Niekde medzi tri a štyri. Čakal som predsa len väčší nárez, aspoň po tej emočnej stránke. Aj keď pri konci to kope celkom silno. ()

Sefik

Potkat se s ruskou FSB není nic, co by člověk vyhledával, ale ukazovat homobalet jako nějaké vrcholné umění národu, o kterém je známo, že toto striktně odmítá, je jako nabídmout muslimovi vepřové či v Indii místním hovězí. Je to zvrácenost vydávaná za otevřenost, tvůrčí svobodu a bůhvíco ještě, jak říká ve filmu sponzor rekonstrukce divadla. Ale jinak to slušně odsýpá, věcné nesmysly jsou tolerovatelné a film rozhodně patří k těm francouzským lepším. ()

Zlty_Dodo

Svižné, ale prehnane propagandistické.. Scenárista si dal pekelne záležať, aby do Ruska už nikto nikdy po zhltnutí tejto pilulky nepáchol, skoro ako vo filme Hostel, po ktorom sa aj tvrdí US raperi zdráhali koncertovať v Bratislave. Rozdiel je, že Hostel bol výmysel, tu sa zrejme jedná o pravdivý príbeh, do akej miery, ťažko povedať. Btw: ísť na balet a sledovať tam párenie homosexuálov by som tiež nedal. ()

Grázl83

Zbytečně dlouhé a tak je spousta hluchých míst. Atmosféra není moc silná, šlo by to natočit o dost poutavěji. Slabší 3* ()

vinducha

S paragrafem č. 242 se dostat do ruské věznice je opravdu terno . Docela zábavná byla instruktáž , kterou Mathieu dostal v cca 20. minutě od šéfa cely 135 . Kdy mu vysvětlil 3 úrovňovou hierarchii.  Ono všeobecně kriminály bývají příjemná a povzbudivá prostředí.... ()

xed0s

Napínavá naháněčka s několika nelogičnostmi, ale tísnivá atmosféra tamního režimu byla tak pohlcující, až jsem nabyl přesvědčení, že se do destinace nikdy nepodívám, protože není problém uvěřit, že se to vážně může stát, navíc, když je to v podstatě se současnosti. Intenzivní od začátku do konce. ()

Bragi66

Jak těm francouzům fandím, tak tohle o co více to bylo podle skutečnosti, tak o to méně to bylo filmové.  Také bohužel skoro bez pořádné konstrukce, ale hlavně bez napětí. ()

Pompeius

Čiň dobrého Rusi a Rus se ti odvděčí. Po svém. Po rusku. Rus je přece širá a věčná. A co je to proti ní jeden člověk... Ať si proboha kolem té své veleříše se suchými záchody postaví zeď a tam ať si hnijou a my už o nich v životě nemusíme slyšet... ()

Irish Stout

Rusi sú mentálne, a ni len mentálne na úrovni Afriky. Boľševici, FSB, Mafia. Nič sa nezmenilo, len nastal volný pohyb tovaru do Ruska. ()

Zaks

Netreba dráždiť ruského hada bosou nohou. Téma úspešného francúzskeho thrilleru je jasná, spracovanie skoro až do konca brilantné, strhujúci príbeh je napínavý a presvedčivé herecké výkony tlačia film dopredu. Nepodarený je ale záver, ten mohli urobiť trochu viac uveriteľnejšie. ()