Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

DDT

Kolem jsou samé shovívavé až nadšené komentáře, ale nemůžu si pomoct - "Krakomouš" mě prudil tehdy a jako k jednomu z mála večerníčků k němu mám odpor dodnes. ()

zdepapepa

Skutečný old-school a zároveň nepřekonatelný top čétéčkovských večerníčků. Bydlím v podkrkonoší tak to byla v mém mládí ještě lepší podívaná :) a ta udavačská sojka! ()

NinonL

Krásný pohádkový seriál. Zlo bylo potrestáno, dobro po útrapách zvítězilo. Sice s pomocí žalobníčka Sojky, ale boj se zlem se většinou bez pomoci pohádkových postav neobejde. ()

Praxis

Taky jste měli sto chutí zastřelit sojku práskačku? Nejlepší večerníček, který byl v československu vůbec natočen a kult stále i po více než třiceti letech. Pokaždé, když ho vysílají, všeho nechám a letím se unášet tou skvělou atmoškou papundeklových kulis, drzého Ančete nebo lakomého Trautenberka ()

vhojta

Společně s Králíky v klobouku jsou Krkonošské pohádky moje nejoblíbenější. Dobro vždycky zvítězí, ty hnusnej Trautenbergu!!!! ()

ivishka

Zábavné mi přišlo hlavně to, jak František Peterka alias Krakonoš přechází v úvodu hory pouhým jedním krokem a dlouze si potáhne z dýmky. Peripetie s Trautenberkem uznávám za méně vtipné, jelikož mi pan Trautenberk přijde jako typický němčour (či čech?) s obřím pivním mozolem, nevzhlednými kotletami a svými podivnými zálibami škodit jak se nejvíc dá. Ano je to klasika tato pohádková seriálová tvorba, ale jsou tu i lepší takže neshledávám toto dílo natolik geniálním abych si lajzla mu dát plný počet bodů. Jediné co je na tom asi nejlepší je sojka :-). ()

consuela1

Pěkné poměry vládly v Podkrkonoší- takhle dokonalý sociální program pro zaměstnance neprosadil ani welfare state. Proč například činí Anče a Kuba Trautenberga soustavně zodpovědným za organizaci a úhradu jejich svatby a zřízení obydlí? Za deset let by se naskytl následující obrázek: každoročně se scházející tripartita ve složení Krakonoš- manželská dvojice- zaměstnavatel by prosadila, že lineárně narůstající počet členů Kubovy rodiny znamená vystěhování Trautenberka do potemnělého, skrovného přístěnku, kde se denně může o hladu modlit za přežití. Na dvoře vřískajících deset potomků, míhajících se mezi ostatní havětí. Ančiny korálky granátky, dar od Krakonoše, by jedno z dětí mělo v uších, druhé v nose, třetí by pastelkou kreslilo Trautenberkovu karikaturu na nádherná kachlová kamna, čtvrté by trhalo sojce pírka a zbylých šest Krakonošovi vousy. Anče s Kubou, v kožiších z muštelky, by prohlíželi kalendář a vybírali jméno pro jedenáctého potomka, kterého by posléze obdržel hajný i s kočárem aby denně urazil vycházkou trasu Vrchlabí- Jilemnice a zpět. A tak by se zde hezky žilo v duchu odborářského sociálního programu do doby, než by jednou zapomněli odebrat hajnému střelnou zbraň. ()

Džejkop

Klasika večerníčkovské tvorby. Jako malý jsem to samozřejmě sledoval s nadšením a i dnes to neztratilo nic ze svého kouzla. Trautenberk byl malý pán, který se chtěl většinou jen najíst. Občas mi ho bylo spíš líto jak mu nikdy nic nevyšlo. Zato sojka práskačka si vesele práská a nikdo jí nikdy nic nevyčte. ()

buldock

Kdo by neznal Trautenberka a jeho poddané Kubu , Anči a věčně roztřeseného hajného , který se bojí doslova všeho a nejvíce svého pána a nesmíme zapomenout na Krakonoše a jeho všudypřítomnou sojku "práskačku". Krásné příběhy podpořené nádhernou úvodní melodií a výbornými kulisami , u kterých vždy rád zavzpomínám na svá dětská léta a ty nádherné chvilky strávené s tímto pohádkovým seriálem. 90% ()

blackrain

Výborný večerníček a hlavně poučný. No, i když Trautenberk je nepoučitelný. František Peterka je namaskovaný jako Krakonoš opravdu skvěle. Takhle nějak si představuji Krakonoše. Jeden z nejlepších večerníčkových seriálů. Můj nejoblíbenější. Hlas Bohuše Záhorského mě uchvacuje ještě dnes. ()

Tony.cs

Ty nejkrásnější české pohádky vůbec. Nádherné, úchvatné, pro dítě a snad i dospělého opravdu krásné. Já nemůžu jinak. ()

Damiel

100 % - Himlhergotdonrvetrkrucajselement, to je ale geniální večerníček! Na Trautenberka nemá žádný jiný mother fucker české filmové historie, ani Darth Vader či Sauron ne! ;) ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová